Zmizelá

Gone

Unesená

Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2012, 94 min

Celkem povedený thriller. Čekal jsem rozhodně horší, protože film má na kontě 55% a komentáře jsou ve směs záporné. Mělo to dobré prvky thrilleru, stopáž přiměřená, jenom tomu samozř. chyběla větší propracovanost a lepší scénář. Ale i tak si myslím, že se to dalo bez újmy na zdraví dokoukat. Navíc jsem film viděl ve FULL HD rozlišení s dobrým zvukem, takže některé záběry pěkně vynikly. 66%(11.7.2012)

• sulimo

Nenapadá mě nic jinýho než sem napsat - hloupé, dějově ploché a hlavně naprosto zbytečné tečka(11.5.2012)

• Tuax

Tohle mohl být pěkný Thriller, ale takhle ho scénářově zabít to se jen tak nevidí. Přičemž peněz n to bylo jistě dost, vizuálně dobré, režijně v pohodě, ale scénářově? Vše stálo na hlavní postavě, která byla sice dobře zahraná, jenže taky byla naprosto příšertně napsaná. Takže cokoliv řekla, cokoliv udělala, bylo to jen k drásání nervové soustavy diváka. Tohle nemohli snad myslet vážně. Stvořit takhle nesymaptickou postavu vystavět na ní příběh. Atmosféra by jinak i ušla, jenže s přibývajícími minutami, to bylo celé horší a horší a závěr tomu nasadil korunu blbosti. Docela jsem na to byl zvědavý už kvůli Amandě Seyfried, ale je z toho jedno z mých nějvětších zklamání z filmů letošního roku. Z potenciálu který film měl využito sotva pár procent. K čemu tak zajímavě obsazení policejních vyšetřovatelů, když ve filmu mají jen roli těch, co stojí, nic nedělají, čekají, mluví a snaží se nic nedělat. Nejvíc je mi v tomhle líto Michaela Parého. Ono jednání hlavního padoucha, bylo taky ve finále dosti šílené, ale raději už nad tím nebudu přemýšlet. Hrozný film, fuj, to byla zase věc. 2/10(20.9.2012)

Akcia+ napätie - strašné chujoviny a náhody = pekné tri hviezdičky !(26.4.2012)

• Hennes

Ne složitý příběh o unesené dívce, které policie únos nevěří a když se ztratí i její sestra, musí se Jill sama vydat po stopách únosce. To vše by šlo a například scéna telefonického rozhovoru Jill s únoscem, má určitě svou atmosféru a napětí. Na druhou stranu, která ženská by se takto autem vydala sama po lesní cestě a dál dokonce pěšky, navigována telefonem únosce? A policie je zde vykreslena jako parta totálních tupců, nejen že nic neověřují, ale ani nedokázali v lese najít místo únosce? Má to své dobré i špatné chvilky.(25.10.2012)

• - Vůz, ve kterém jezdila Jill (Amanda Seyfried), byl Švédský Saab 900, vyráběný v letech 1979-1984. Vůz, který vlastnila sestra Jill (Emily Wickersham), byl německý Golf V vyráběný v letech 2003-2009. (JARDAHONDA)

• - Celý film bol natočený v meste Portland v americkom štáte Oregon. (MikaelSVK)

• - Amanda Seyfried (Jill) kvôli úlohe v tomto filme trénovala bojový štýl Krav Maga. (ywo666)