Zmizelá

Gone

Unesená

Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2012, 94 min

Moc jsem si přál, aby se mi film líbil, ve skutečnosti mi přišel celkem dobrý námět a navíc jsem v obsazení nalezl M. Paré (škoda, že hlavní role si už moc nezahraje). Po shlídnutí jsem měl pocit, že šlo o epizodu z nějakého současného detektivního seriálu, ale roztaženou na 94 minut. Víc originality by to chtělo. Pár nečekaných zvratů by přišlo vhod.(18.11.2015)

• Bobik9

Proboha, to bylo chvilkami tak moc nelogické a stupidní. Vcelku neoriginální příběh, který má ovšem slabější rozplétání než jemu podobné. Herecky je to slabé, a i když jsem celkem fanoušek Amandy, tak tahle role nebyla pro ní. Ostatní herci nestojí ani za zmínku. Nepovedený thriller, který potěší jen vcelku nečekaným a povedeným koncem.(3.5.2015)

Těšil jsem se na thriller s Amandou a čekal jsem víc. Určitě je plus, že režisér poskytuje dost slepých vodítek, takže krimi zápletka zůstává dlouho otevřená. Nicméně soukromé pátrání Amandy mi připomíná pohádku o zvířátkách – jde za liškou, ta ji pošle za vlkem atd. Taky ty její bezprostřední historky se po čase okoukají. A i pár zbytečných postav bych našel. Skoro jako by se tvůrci neshodli, co vlastně chtějí natočit, a každý si od stolu prosadil svůj kousek. Takže jediná pozitiva jsou Amandina pěkná tvářička, sem tam nečekaný humor a napětí v závěru. # příběh 5 | hudba 6 | humor 1 | akce 4 | napětí 5 | pustil bych si znovu 5(7.4.2012)

• Tuax

Tohle mohl být pěkný Thriller, ale takhle ho scénářově zabít to se jen tak nevidí. Přičemž peněz n to bylo jistě dost, vizuálně dobré, režijně v pohodě, ale scénářově? Vše stálo na hlavní postavě, která byla sice dobře zahraná, jenže taky byla naprosto příšertně napsaná. Takže cokoliv řekla, cokoliv udělala, bylo to jen k drásání nervové soustavy diváka. Tohle nemohli snad myslet vážně. Stvořit takhle nesymaptickou postavu vystavět na ní příběh. Atmosféra by jinak i ušla, jenže s přibývajícími minutami, to bylo celé horší a horší a závěr tomu nasadil korunu blbosti. Docela jsem na to byl zvědavý už kvůli Amandě Seyfried, ale je z toho jedno z mých nějvětších zklamání z filmů letošního roku. Z potenciálu který film měl využito sotva pár procent. K čemu tak zajímavě obsazení policejních vyšetřovatelů, když ve filmu mají jen roli těch, co stojí, nic nedělají, čekají, mluví a snaží se nic nedělat. Nejvíc je mi v tomhle líto Michaela Parého. Ono jednání hlavního padoucha, bylo taky ve finále dosti šílené, ale raději už nad tím nebudu přemýšlet. Hrozný film, fuj, to byla zase věc. 2/10(20.9.2012)

Snad jedinou větší záhadou než-li je fakt, že hlavní roli hraje vyhoukaný mimozemšťan v těle křehké blondýnky místo Jennifer Carpenter je otázka, proč kurva tak dobrý herec jakým je Wes Bentley bere tyhle mizerné štěky v průměrných filmech co nestojej za řeč.Kecal bych ovšem že to nebylo napínavé a zabavilo to, ale zázrak se na dvd opět nestal. 55%.(21.11.2012)

• - Amanda Seyfried (Jill) kvôli úlohe v tomto filme trénovala bojový štýl Krav Maga. (ywo666)

• - Celý film bol natočený v meste Portland v americkom štáte Oregon. (MikaelSVK)

• - Vůz, ve kterém jezdila Jill (Amanda Seyfried), byl Švédský Saab 900, vyráběný v letech 1979-1984. Vůz, který vlastnila sestra Jill (Emily Wickersham), byl německý Golf V vyráběný v letech 2003-2009. (JARDAHONDA)