Reklama

Reklama

Snímek Drift se odehrává na počátku 70. let v jednom zapadlém městě na nádherném australském pobřeží a vypráví příběh dvou bratrů, kteří stáli u zrodu moderního surfařského průmyslu. Film se odehrává v Austrálii v 70. letech minulého století. Bratry Andyho a Jimmyho Kellyovi spojuje jedna obrovská vášeň - jízda na velkých vlnách. Když byli malí, utekli se svou matkou ze Sydney do ospalého přímořského města Margaret River, kde jsou jedny z nejlákavějších a nejnebezpečnějších vln na světě. Příštích dvanáct let zde oba chlapci zdokonalovali své surfařské umění. Každá jejich jízda musela být zkrátka dokonalá. Volnomyšlenkářský Jimmy je nadaný a novátorský surfař, který se však začíná zaplétat se zločinem, aby pomohl rodině z dluhů. A tak Andy udělá velké rozhodnutí. Opustí stálé zaměstnání a vsadí na Jimmyho surfařské záměry i vlastní obchodní dovednosti. Na dvorku za domem pak oba bratři otevřou podnik se surfařským vybavením. Vytvoří nový design surfařských prken, zdokonalí neoprenové oblečení a všechno vybavení prodávají ve své dodávce. A protože jim jejich noví přátelé - potulný bohémský fotograf a surfařský filmař JB se svou nádhernou havajskou společnicí Lani, která bratrům pomotá hlavu – dodají odvahu, začínají hledat způsoby, jak svoji živnost pořádně rozjet. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Recenze (34)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Když Kathryn Bigelow v roce 1991 natočila Bod zlomu jistě netušila, že odstartovala vlnu surfovacích filmů. Nic proti rád je vyhledávám, protože surf je krásnej sport, problém je že záplekta těch filmů až na jeden, nikdy nedosáhla úrovně Bod zlomu a tak se mě ty surf filmy se svým stále stejným námětem (svobodomyslnost + odvaha sject megalvnu a porazit sám sebe ) začaly pomalu přejídat. Tenhle fiml vypadal podle obsahu jinak, ale moje lebkovna tentokrát vydala chybnej úsudek. Většinu filmu je o absolutním hovně a konec filmu je zase jen o tom, že se musí sject megavlna a porazit sám sebe. když k tomu připočítám, že hlavní hrdina měl vlasy jak Bodhi z Bodu zlomu a tvůrci mě rozhodně nepřesvědčili, že by měli svou vlastní invenci, vychází mně poměrně velká nespokojenost s tímhle filmem. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Sam Worthington je očividně taková hvězda, že zarostlý a s dlouhými vlasy by mě zachránit schématický film o surfování. Kluci to mají hrozně těžké, protože mají celkem normální rodinu, ale oni chtějí hlavně surfovat, což je asi na australském pobřeží velký problém, protože vlny jsou tam všude. Jsou tu ale týpci, co jim zrovna ten jejich rajón trochu zanáší zlem. Ale to je v pohodě, protože pak přijde ta správná vlna a všechno dobře dopadne. To je teda pecka... ()

Reklama

Dont 

všechny recenze uživatele

Další ze surfařských filmů, kterému nechybí ta správná uvolněná retro atmosféra doplněná parádními vlnami a dobře padnoucími hudebními songy. Pohodářsky laděný australský Drift zaujme už originálně pojatým černobílým úvodem a následně nenásilně rozvíjí příběh dvou bratrů. Dojem kazí jen neskrývaný schematismus (dva bratři zamilovaní do stejné holky, rozjezd nové obchodní značky přes odpor všech okolo a zejména pak celá linie s motorkářským gangem a dluhem za nedoručenou zásilku), který prakticky znemožňuje vyšší hodnocení. Ještě bych rád zmínil účast Sama Worthingtona, kladem určitě je, že jeho účinkování bylo poměrně časově omezené a spíše nárazové. Myles Pollard předvedl o třídu lepší výkon. ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

Keď idete pozerať film o surfovaní čakáte parádne vlny, strapatých chlapcov, opálené telá, staré VW a skvelú muziku. A v Drifte to všetko nájdete + ešte ku tomu jeden šijací stroj a celkom zaujímavý príbeh vraj inšpirovaný skutočnosťou. Sam Worthington, ktorý bol ťahákom na film, mi prišiel z mužskej osádky filmu herecky najslabším článkom. A z neskutočného soundtracku vyberám dva parádne kúsky http://www.youtube.com/watch?v=V6l2ekxiQIo a toto akiste poznáte http://www.youtube.com/watch?v=t-hB1TzoG7M. 3 a pol hviezdy pre túto oddychovku :-) ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Mám filmy, ve kterých je hlavní hrdina surf, moc rád. Líbí se mi ta lehkost toho sportu a volnost, když se za surfařem zavírá jedna vlna za druhou a taky se mi ty záběry líbily i v tomto filmu. Horší už ale na tomhle filmu bylo spíš to, že nepřináší vůbec nic nového. Herecké výkony normální. Všichni jsou tam zarostlí jak máničky. Do toho problémy s drogami a snaha být šťastný z toho, co dělají. No a jak byste řekli, že takový film nakonec dopadne? Nebýt těch krásných záběrů na vlny, asi bych šel s hodnocením klidně i níž. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (4)

  • Natáčanie snímky prebiehalo v Západnej Austrálii, ktorá je najväčším štátom v Austrálii. (MikaelSVK)
  • Alternatívnym názvom snímky bolo označenie Wave Breakers. (MikaelSVK)
  • Vo filme sa objavia v cameo rolách aj režisér Morgan O'Neill (ako majiteľ kalifornského obchodu) a producent Tim Duffy (na zahájení súťaže). (MikaelSVK)

Reklama

Reklama