Šest výstřelů

• USA 6 Bullets (více)

Bývalý profesionálny vojak Samson Gaul (Jean-Claude Van Damme) sa špecializuje na pátranie po nezvestných deťoch. Po poslednej a, žiaľ, nevydarenej akcii, ktorá stála životy niekoľkých nevinných obetí, svoju kariéru ukončí a pracuje ako obyčajný predavač. Do Moldavska prichádza bývalý športovec MMA Andrew Fayden (Joe Flanigan) aj s rodinou, aby sa pripravil na zápas, ktorý by ho vrátil späť do najvyššej ligy majstrov bojových umení. Keď jeho dcéru z hotela unesú obchodníci s bielym mäsom, priatelia mu odporúčajú, aby sa obrátil s prosbou o pomoc na Samsona, bývalého žoldniera s bohatými skúsenosťami. Samson najskôr odmietne, pretože ho ťažia výčitky z posledného neúspechu, ale napokon prípad vezme a rozbieha pátraciu akciu. (TV JOJ)

verbal

Kvalitka! WCJD a partička rumunských cigošů a socek z pracáku zase někomu perou prachy za drogy. Jinak to prostě není možné! Tyhle balkánské blockbustery, plné vytříbených, charakterních herců, dechberoucích soubojů, skvělých pyrotechnických efektů, doplněné o vynikající režií, fantastický scénář a famózní soundtrack, který vám zní v uších ještě dlouho po skončení jako pískající monoskop, by se rozhodně měly točit ve 3D. Na druhé straně je velmi hezké, že se tu najde docela dost postižených dětí, které to plně docení! ()

Malarkey

Řezník JCVD je pro mě nejlepší postavou, co JCVD v 21. století natočil. Výborný, vůbec ne béčkový film, plný slušné akce, která se sice klepe, ale ne zase tolik, zajímavého příběhu a hlavně perfektního zpracování, s čímž si Ernie Barbarash fakt dal fest práci. Film se sice odehrává v Kišiněvě, ale musím říct, že kulisy jsou naprosto boží. Kišiněv vůbec nevypadá špatně a konečně také ve filmu vidím jinou evropskou zemi. Dobře, Moldavané by se mohli rozčilovat, že scénárista z jejich země udělal jedno velké skladiště zčorovaných dětí, který jdou dál na prodej do Ruska, ale ten film byl tak dobře zpracovaný, že i toho by se mohli vyvarovat. Koneckonců, každej zlej člověk, co se ve filmu objeví, je stejně Rus. Nečekaně. Ale ne, opravdu. Tenhle film je skvělej. Kromě JCVD se tu předvedl ještě Joe Flanigan, kterého z Hvězdné Brány mám moc rád a dokonce i syn Jean Clauda - Kristopher Van Varenberg, mi nevadil. Jeden z těch nejlepších filmů JCVD současnosti a musím říct, že se mi v hlavě začíná rodit kultovka. Po Peklu a Az do smrti konečně film, u kterého vím, že se na něj podívám zaručeně víckrát. A co víckrát. Že když bude, budu na něj koukat pořád. Až tak mě potěšil. ()

T2

Rozpočet $10miliónovTržby Celosvetovo $99,861▐ nečakané šikovná béčkovina po vzore 96 Hodín, ktorá má dobrú akciu a hlavne nenudí, dá to zaspomínať na zlaté akčné béčka z 80.-90.rokov /55%/ ()

EvilPhoEniX

U mně Paráda.. Van Damme je můj idol. Sleduji ho od mého Dětství a shlédl jsem dopodrobna Vše! Námět podobný jako ve filmu 96 Hodin.. Užasná Kamera. Perfektní Fighty a střih + se mi místy zdálo, že vidím i zpomalené Záběry.. Navíc jsem upoutal pozornost Celé Rodiny.. a všem se to Líbilo.. Takže Doporučuji ! :) ()

Flipnic

Jo, Van Damme vrací kvalitním filmem úder všem 80.kovým hrdinům!! Celý film je fajn, drží, nepustí, akce je super, je jí hodně, hlavně fajn jsou souboje. Van Damme dobře bojuje, dobře střílí a dobře hraje. Ty střihy při fightech mu odpustím stejně jako Liamovi fighty v 96 hodinách. Navíc toto má podobné téma a zlořádům přejeme opravdu jen a jen to nejhorší ... Sice je to zas někde v Rumunsku či kde, prostředí nic extra, ale kamera je třeba naprosto špičková ... Jo tohle stojí za shlídnutí. ()

Jara.Cimrman.jr

Neberte rodinu na výlet do Moldávie, pokud nehodláte riskovat proměnu svého dítěte v bílé masíčko. Pokud však přesto hodláte objevit patrně neexistující krásy této země, tak si s sebou vezměte kontakt na řezníka Samsona Gaula, který se sice dívá na svět skrz dno vodkou čerstvě opuštěné láhve a do krámu za ním chodí strašit mrtvé děti, ale v hlavě má aktuální seznam obchodníků s dětskou prostitucí a jeho končetiny se umí "správně zeptat". Co se týká filmu, tak se dá jistě spekulovat o tom, zda by děj nemohl být trochu méně průhledný nebo zda by nebylo vhodné do filmu angažovat alespoň jednoho skutečného herce, ale tady jsme ve světě, kde se se slečna Oicuki a pan Mawaši potkávají s rojem létajících kulek a jako výplach mozku to funguje celkem uspokojivě. ()

Segrestor

Bohužel. Nejdřív jsem nabyl dojmu, že Van Damme našel svůj svatý grál v Moldávii a po Bloodsportu konečně natočil koukatelný akční thriller o zdrceném legionáři, který utápí svůj žal v stoličnoje nebo co to vlastně chlastal za sračku... Ale! Opět jsem se zklamal. Ač to Van Damme snaží dotáhnout do důstojného finále, které je teda snadno předvídatelné, pořád se mu pod nohy pletou otřesní neherci ve vedlejších rolích, idiotští komparzisté, vymaštěný rejžiser a těžce vykydaný hudební skladatel, který musel za žďabec haše vysrat tak příšerné symfonie, že to film pohřbívalo každým milimetrem. A nejhorší ze všeho pak byli agilní rodiče, kteří to nakonec šli vyřešit sami. Šmarjápano, až mi bylo toho Van Damma líto, do jaký sračky zase vložil kapitál. Scenáristu zabít a hned! Za zmínku stojí pár soubojů, ale i to je takový docela laciný. A proč postava otce byla zápasníkem MMA mi asi nikdo nikdy už nevysvětlí... ()

Gilmour93

1.) Pokud si hodláte na Balkáně a směrem dál na východ zřídit výdělečný obchod s masem, musí být bílé, 2.) až ho otevřete, tak počítejte s tím, že ho zase brzo budete muset zavřít. Vodkou napuštěný Krkovička JCVD má totiž o chodu řeznictví jiné představy.. Varenbergovic rodinka pěkně pohromadě v nečekaně netupé, přehledně nasnímané i sestřihané akci. Jen kdyby se při střelbě trošku kryli a během dramatických scén se člověk nemusel kousat do rtu - pak by to bylo větší překvapení, než kdyby Cage nedostal vízum do Rumunska.. Dávám upřímné, plnohodnotné, tři hvězdy - už jen proto, kdybych si chtěl někdy v Kišiněvě koupit dvacet deka kabanosu a tři páry libereckých párků.. ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný krimi film so Jean-Claude Van Dammom. Má celkom dobrý príbeh o bývalom vojakovi, ktorý sa špecializuje na pátranie po nezvestných deťoch, ale po poslednej nie práve najvydarenejšej akcii, ktorá stála život niekoľko nevinných detí s tým skončí a pracuje ako obyčajný predavač v mäsiarstve. Ale keď po príchode zápasníka MMA aj s rodinou do Moldavska, kde má mať zápas je jeho dcéra unesená obchodníkmi s bielym mäsom, rozhodne sa znovu vrátiť do akcie a pomôcť mu dcéru nájsť. Spracovanie je celkom vydarené, nie je to tak čistokrvný akčný film, ako väčšina Van Dammovej tvorby, samozrejme ani tu sa v prípade scenára nejedná o nič výnimočné alebo originálne, ale len predsa je o trochu na vyššej úrovni, než je bežné v tomto type filmov, nie je až tak priamočiary a dokonca ani predvídateľný, keďže po únoscoch treba pátrať, takže nie je len výplňou medzi akčnými scénami. Film má kvôli väčšej dĺžke o niečo pomalšie tempo, ale nemám s tým väčší problém, ešte prvá tretina ma až tak moc nezaujala, s výnimkou pár scén to celé pôsobí dosť nezaujímavo, zápasník aj s rodinou ma v tejto fázi vôbec nebavili, nudné dialógy a slabé prostredie, ale potom sa to vylepší, síce to stále celé pôsobí dosť lacným dojmom, ale dej už začne byť zaujímavejší, aj postavy si ma viac získali a toto sa mi už páčilo, ale celý film má vzostupnú úroveň, až do konca ma to bavilo stále viac. Akcie mohlo byť aj viac, ale je celkom slušná. Súbojov je veľmi málo, Van Damme tu má prakticky len dva dlhšie, úvodný poteší slušnou choreografiou boja s nožom, ten druhý v tme ma už vôbec nezaujal hlavne svojim pojatím a okrem toho poteší ešte pár maličkostí, síce nie sú úplne ideálne natočené, skôr by som ocenil klasický štýl, tu je zase zámerne viac strihov, ale aj tak sú stále dobre prehľadné, hlavne ma mrzí, že s Van Dammovým štýlom to už nemá prakticky nič spoločné, samozrejme neočakávam od neho len čisté karate, ale toto je už presne choreografia pre súčasných komerčných hercov. No napriek tomu ma potešilo hlavne viacero menších chvatov, napríklad uspávací na doktora, alebo aj pár v mäsiarni, kde som si len predsa spomenul na starých dobrých akčných hrdinov. Prestrelky nie sú moc výrazné, ale aj tak aspoň občas Van Damme narazí na menšiu skupinu protivníkov, ktorých bez problémov postrieľa, pričom mŕtvych tu nie je málo, čo poteší a čo sa týka zvyšných akčne ladených scén, tak tie ma už moc nezaujali, hlavne výbuchy sú až príliš umelé. Takže nie je tu žiadna konkrétna akčná scéna, ktorá by sa dala označiť za Van Dammov nadpriemer a s radosťou by som si ju pozrel znovu, ale stále ma to zaujalo dostatočne natoľko, aby som sa tešil na to, keď Van Damme zase niekoho zneškodní, či už ručne, nožom alebo aj strelnou zbraňou. A najviac ma bavila záverečná dvadsaťminútovka, ktorá je hlavne obsahovo dobre podaná a aj pomerne napínavá. Herecké obsadenie je iba priemerné, samozrejme najväčšiu pochvalu si zaslúži Jean-Claude Van Damme v hlavnej úlohe, ktorý je stále v dobrej forme a bavil ma aj herecky, nesklame ani Joe Flanigan a jeho žena, ale inak tu už nie je o koho stáť a ani záporáci moc nezaujmú. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tak je rozhodne hlavným záporom filmu, Ernie Barbarash mi moc nesedí a opäť použil ten nezaujímavý filter, ktorý vizuál ešte viac degraduje a samozrejme nízky rozpočet je vidieť na každom zábere, hlavne tými polorozpadnutými budovami, ale na to som si už zvykol a hlavne v priebehu filmu, kedy ma to po tej spomínanej tretine filmu začalo viac baviť. Kvalitou je to prakticky totožná úroveň, ako predchádzajúca spolupráca Van Damma s Barbarashom, teda Assassination games, či už po stránke scenára, ktorý bol tiež na vyššej úrovni, akcie, alebo aj vizuálu, ale 6 bullets mi sadol o trochu viac kvôli zápletke, ktorú mám radšej. 74% () (méně) (více)

Ainy

Jako akční hrdina se mi Žán zdá už hooodně za zenitem. Čas nikdo z nás nezastaví, ale na jeho povislá oční víčka i ochablou svalovou hmotu už moc pěkný pohled fakt není. Nemůžu říct, že bych se nějak nudila, to né, ale Žán si mohl vyprodukovat kvalitnější biják, zároveň sehnat kvalitního scénáristu a skladatele. Chápu, že všechno stojí prachy, ale než živořit na dřívější slávě a pár béčkových titulů ... to jít třeba do politiky a usednout do senátorské jezdící židle. Ve scénáři jsou velké díry a ty díry ve formě různých nahodilostí mi vadily. Jako je fajn, že to šlo vše tou správnou cestou, ale děly se věci a situace, které jsem si nedokázala vysvětlit. Kupříkladu ze zabijácké šlapky se stala mávnutím kouzelné hůlky ochránkyně nevinných pannen. JAK? A bylo toho víc. Někdy se mi stane, že se mi zalíbí druhořadý snímek, ale tady to bylo všechno splácáno a ušito horkou jehlou. 2,5* ()

psy.cho

Van Damme ešte nepatrí do starého železa, a ukazuje to aj v tomto filme. Unesená dcéra v rukách moldavských obchodníkov s bielym mäsom, proti bývalému žoldnierovi, ktorý sa často ukája v alkohole. Niečo na spôsob 96 hodín. Vcelku podarený film. 3,5* ()

castor

Ale jo, když bude mít belgický pantáta štěstí na ne úplně triviální „zápletky“ a v rámci béčkového žánru alespoň průměrné režiséry, může nás svými evropskými výlety za levnou produkcí ještě nějaký ten pátek obšťastňovat. Musím přiznat, že zhruba první hodinku jsem si říkal, že tentokrát jde o látku, za kterou se Van Damme nemusí příliš červenat. Ba co víc, třeba úvodní mlátička v bordelu je docela slušná (stejně jako bitka mezi visícím masem) – a to myslím bez ironie a zcela upřímně. Pak se ale základní logika začíná rozpadat, postavy jednají, jako kdyby se přecpali Van Dammeovým prošlým kabanosem, dostáváme se do seagalovských kvalit a úvodní „nadšení“ je bohužel pryč. Přesto bývalý žoldák, nyní vodkou se uklidňující řezník potěší v úctyhodné stopáži mnohem víc, než Jean-Claudovi totální přešlapy z let 1999 až 2006.. ()

Wacoslav1

Ale jo dalo se na to koukat v ramci JCVD posledni doby takovej prumernej film o neco malo lepsi nez Najemni zabijaci i kdyz ta delka je prehnana a Van Damme zase tradicne nijak zvlast neoslnuje ale hlavne nechapu proc musi furt do kazdyho svyho filmu cpat toho svyho protekcniho synka copak nepochopil ze z tohohle potratu nikdy herec nebude?! no zjevne asi ne kazdopadne Zan se nam sice slusne predvedl v Ex 2 ale na nejaky reci o navratu bych jeste pockal zvlaste kdyz jeho dalsi projekt UFO vypada dost pochybne a v Unisolu 4 byl jasne nejslabsim clankem no uvidime... ()

Xmilden

Zřejmě poslední povedený Van Damme. Nejedná se přitom o pouhý akční výplach. JCVD dokáže i hodně solidně hrát a ve svých 52 letech podobnou roli bezproblému uhraje. Charismatem rozhodně disponuje a na roli Řezníka měl vyloženě podobné štěstí jako kdysi Liam Neeson. Ostatně ta inspirace je více než zřejmá. Řezník nastupuje na scénu tam a tehdy když policie je už bezradná. Příběhově tedy žádný problém. Ernie Barbarash natočil zřejmě svůj nejlepší kousek, který není vůbec špatný. A na to že se natáčelo opět kdesi v prdelovicích v Rumunsku tak super. Stopáž je malinko přestřelená, ale jak jsem uvedl filmu to nějak neubralo a do mé filmotéky tak nějak patří, jako připomínka toho, že jsem s Jean-Claudem strávil u televize hodně příjemných chvilek a vždy jej budu považovat za nedílnou součást mého dospívání. Mistře klaním se vám. 60% ()

cheyene

Velmi příjemné překvapení ve Van Dammově filmografii! Tak nějak jsem žil v domnění, že od Kontrabandu natočil tento Belgičan pouze dva dobré filmy (JCVD a Postradatelní 2), ale ukázalo se, že i v záplavě průměrných či podprůměrných snímků si Jean-Claude dokáže svůj repertoár obohatit o něco nadprůměrného. Šest výstřelů mě bavilo od samého začátku, akce je tu dobrá, příběh sice standardní, avšak potěší stejně jako postava, kterou tu tento akční herec ztvárnil. Že si tu JCVD obsadil i své děti mi nevadí. ()

Shakers

Van Damme bude už asi do smrti točiť len video béčka za pár doláčov, ale Six Bullets sa môže zaradiť medzi tie pozeratelnejšie filmy. Príbeh síce neponúkne nič zaujímavé a je to v podstate ďalší Taken len tu nehrá Liam Neeson. Van Damme je poslednú dobu celkom vo forme a protivníkov si tu stále dáva ako tabletky pred cvičením. Nie je to taký tupý film ako to by ste možno čakali, len škoda toho nudného príbehu. Na jedno pozretie fajn. 55% - 3* ()

mzss1

Ale jo, tenhle film se povedl. Chybou je, že je film na béčko poměrně dlouhej, ale úplně mě to netrápí. Trošku kamera jde jinam, hlavně ke konci ... Co se týče příběhu, tak nemám nic proti, Van Damme tu hraje opravdu přesvědčivého zabijáka, akční scény tu jsou, není jich kvantum, ale je jich poměrně dost. Film je docela drsnej a krvavej, ještě víc než Assassination games. Takže hodnotím : 82% = **** ()

Kudly4

Ale jo proč nedat 4*. Van Damme stále ve skvělé formě. Příběh 1000x omletej, ale co už. Co se týče akce tak ta byla v první polovině více než dobrá. Druhá polovina klesá jak v kvalitě akčnosti tak i po logické stránce. Každopádně jsem se bavil a JCVD mě hodně překvapil proto nevidim důvod nedat tu 4*. ()

predators

Ale jo, atmosféru to má, na Van Damma dobré! Kupodivu stíhá i v akčních scénách, které naštěstí nejsou trapně sestříhané a sehrané. Mohlo být rychlejší tempo, ale i tak cajk. 65% ()

cukorek

Po dlhej dobe ma konečne potešil svojím výkonom starý, dobrý Van Damme, keď v nenáročnom príbehu znovu oprášil svoju povesť kladnej postavy. Dostal šancu a myslím, že ju aj využil, keď jeho pohyb bol cítiť takmer v každom ponúknutom snímku. Vôbec nepôsobil ako stará kosačka, ale skôr naopak, kosil všetko čo mu prišlo do cesty. Dobre zohral svoju úlohu a aj v sedadle motorky pôsobil suveréjne, ako za mladých čias, keď motorka bola jeho akčnou spoločníčkou. Po odštartovaní úvodnej potýčky mierne prevažoval a preferoval skôr strelecký atak nad svojimi nezvratnými, bojovými údermi, ale aj to celkom dobre zvládol. Škoda, že tento film produkoval režisér E. Barbarash, ktorého nedokonalosť sa znova odzrkadlila a ktorý z filmu nedokázal vydupať maximum. 60% ()