Ve viktoriánské době se vědec vrací do Londýna se svým paleontologickým objevem z Papuy Nové Guiney. Bohužel, když se kosti dostanou do kontaktu s vodou, začínají opět obrůstat masem. Náhle se vědec i se svou rodinou ocitá ve smrtelném nebezpečí. (Chatterer)

Kusko.t2

Klasický viktoriánsky horor, ozvláštnený okrem zaujímavej dejovej línie aj prapodivným monštrom, dramatickými vzťahmi v rodine, prvotriednymi hereckými výkonmi, experimentmi v laboratóriách, dych berúcou atmosférou a neskutočnou gradáciou vyprávania. Inteligentný horor, spočiatku tváriaci sa ako britsky uhladená dráma MY FAIR LADY ibaže v kulisách domáceho laboratória, razom naberá na desivosti. Na spev tu rozhodne nikto ani nepomyslí. Dobrodružný prieskumník, vedec a experimentátor v jednej osobe - Dr. Emmanuel Hildern, sa po dlhých troch rokoch vracia späť do svojho domova v Anglicku za svojou utrápenou dcérou Penelope. Okrem zážitkov si z antropologickej expedície z oblasti Novej Guiney prináša aj bedňu s ostatkami záhadného kostlivca – 3000 rokov starej rasy plnej zla, božského to stvorenia využívaného sa ako očista pred evolučnými defektmi ľudského vývoja. Keď Boh plače nad svetom, kostra ožíva. ()

Vishnar

Cushing v roli vědce se vrací po dlouhé expedici domů, za svou dcerou. Učinil v zámoří velký objev, když našel zachovalou kostru chybějící článku ve vývoji lidstva. Jeho teorie se však musí rychle změnit... jelikož tento tvor byl čisté zlo. Proto se pokusí najít proti zlu lék. Stačí kapka vody a v místech, kde se kapalina dotkla kostry, začne růst nová tkáň. Z té potom je schopen získat vzorek krve, plné buněk zla. K tomu všemu ještě tají před svou dcerou osudy její matky a jeho bratr, vědecký sok, se ho snaží trumfnout v oboru. Pěkná atmosféra, o hercích se ani nemusím zmiňovat, je jasné, jak asi hrají... snad jen některé dějové linky tam torchu nevyzněly jak asi měly. ()

Nin

Klasický malý příjemný horor. Vědec (Peter Cushing) na svých cestách objeví zvláštní kostru s mohutnou lebkou, která by měla být zlomem v poznání původu člověka. Později ale zjišťuje, že kostra je esencí zla, a tak se pomocí ní rozhodne najít na zlo "lék". O výzkum kostry má ale zájem i jeho bratr (Christopher Lee), ředitel blázince. Příběh je opravdu zajímavý a obsahuje ještě další důležité postavy (uprchlý blázen, dcera vědce, která zjišťuje, že její matka byla vězněna v blázinci a umřela teprve nedávno), takže by se mělo jednat o velmi zábavou podívanou. Bohužel tomu tak docela není - A já viním režiséra. Kromě závěru jsou i zajímavé scény poměrně roztahané, klade se příliš velký důraz na epizodky, které až tak zajímavé nejsou a hlavně jsem postrádal pořádnou atmosféru. Ale přes to všechno film za podívání stojí a milovníky klasických hororů jistě potěší. (6/10) ()

Slasher

Sakra. On je to celkem slušný horor, ale jakmile začal být o lidských vztazích (zhruba od půlky), tak mě přestal bavit. Kostra neznámého mega primáta z Nové Guiney, která po kontaktu s vodou začne obrůstat živou tkání. Bacily zla, hrůza vzbuzená 3000 let předtím než být měla... v Anglii konce 19. století. Cushing jako postarší profesor a domácí vědátor, Lee jeho protějšek - ředitel ústavu pro léčbu mentálních chorob. Oba hrají jak jinak než výborně, naopak Lorna Heilbron (dcera v ohrožení) směrem k závěru víc a víc přehrává. Když už jsem přestával doufat, [SPOILER] kostěj nakonec přeci jen povstal, ale změnil se v něco nemístně srandovního. [/SPOILER] Můj výsledný dojem nakonec není nijak extrovní, ale opakuji - špatný horor to není. "Evil is a disease… a disease which can be prevented or cured like many others." ()

corpsy

Pôvodná hlavná dejová línia, teda vlastne to o čom film mal alebo mohol byť, je totálne zatlačená do úzadia rodinným psychologickým motívom kombinovaným s ústavom pre mentálne postihnutých. A tak nám tá kostrička začne ožívať asi tak zhruba 10 min pred koncom. Práve ´´vďaka´´ týmto veciam pôsobí film dosť rozporuplne a nedotiahnuto. ()

• Larry Taylor byl předabován Michaelem Ripperem. (Chatterer)