Outpost: Black Sun

Theo Green

Chris Gill

Scénografie:

James Lapsley

První díl této "Nazi Zombie Trilogy" mě nijak extra nenadchl, ale stejně jsem musela zhlédnout pokračování. Hlavní hrdinka v úvodu filmu přijíždí na určené místo Trabantem a mně bylo v tu chvíli jasné, že toto bude stát za to:) I navzdory zdejšímu nízkému hodnocení se mi Outpost: Black Sun líbil mnohem více, než úvodní díl. Není mi ale jasné, proč Richard Coyle mluvil s tak dokonalým americkým přízvukem. Celkově nechápu, proč někdo vyžaduje po britských hercích, aby svůj krásný a rozmanitý rodný jazyk pro potřeby filmu přetvořili na amerikánštinu. Tak ať si tam dají přímo Američana, ne?:) No, to jen tak na okraj. Ještě, že ty krásy anglického přízvuku mi bohatě vynahradí parta sympatických vojáků, kteří budou s hlavními hrdiny pátrat po šíleném Klausenerovi. Zvláště ten jeden zrzek s prořízlou pusou, jehož skotský "accent" mi zněl oproti té "decentní" a "královské" angličtině jako když nějaký mladík značně pod parou vypráví nemravné a vulgární vtipy:) Děj má spád, potřebnou akci, i skvěle zvolené prostředí. Nečekaný závěrečný zvrat byl tak nečekaný, že mně ani nestihl nijak překvapit:)(15.3.2015)

• mosnak

Kdo by čekal,že po ubohé jedničce se odhodlám podívat se na pokračování skorozombienácků. A tentokrá se musím přiznat,že mě to i trochu bavilo. Tentokrát je zde děj (i když dementní) a dvojka hrdinů, kterým se dá během film i fandit. Na chystanou trojku nejspíše mrknu taky. Doufejme,že bude ještě lepší. 35%(11.6.2013)

Pokračovanie, ktoré podľa môjho názoru v niektorých ohľadoch predčilo ťažkopádnu jednotku. Nazi zombíci síce nie sú v rámci subžánru dávno žiadou novinkou, Black Sun však bolo predsa len o čosi svižnejšie a záživnejšie než prvý Outpost a disponovalo aj nejakými menšími vylepšeniami (napr. chichotavá zombie starena ma pobavila...). Do projekcie som išiel s nízkymi očakávaniami, takže som nakoniec určite nebol sklamaný a vzhľadom na otvorený koniec, zaváňajúci akousi poetikou á la Resident Evil som celkom zvedavý na to, čo Steve Barker predvedie v prípadnej trojke.(3.6.2012)

• Big Bear

Tak mám konečně celou trilogii - tedy končilo-li to Rise of Spetsnaz viděnou. Dvojka navazuje plynule na jedničku a chvilku - asi tak do dvou třetin jsem si myslel, že ji dokonale ukončuje. Třetí díl totiž pojednává o času války a vlastně se odehrává před jedničkou i dvojkou. Dokonce jsem si myslel, že je dobře, že jsem tato díla viděl ve sledu 1, 3, 2... a myslím si to doteď. Kromě toho, že jsem zjistil, kde se Kocáb inspiroval maskou Ropotáma byl film spíše podprůměrný... Do děje je zapojen ženský element, kterému postupně podléhají nejen vědci, ale i borci ze Special Forces... Jedině zombie náckové nezklamali a šli po všem živém hlava nehlava... A tak se zase podíváme do bunkru, kde tentokrát potkáme maminku... Závěr skončil dost otevřeně a velmi jsem se divil, že trojka nenavázala. No, tohle bych přitrovnal k jedničce. za mně je rozhodně nejlepší trojka Rise of Spetznaz... Dávám prsten s háknkrajcem. *(31.3.2014)

Príjemný sequel k príjemnému Outpostu, ktorým režisér viac-menej pokračuje vo vykročenom smere a rozširuje príbehové univerzum, no podobne ako pri origináli tu chýba niečo viac, nejaký moment, ktorý by diváka (alebo aspoň mňa) trochu výraznejšie nadchol. Skupinku drsných vojačikov v tomto prípade vystriedala zvedavá, emancipovaná ženská, ktorá sa tu zamotá s vojakmi a následne samozrejme aj so zombie vojakmi. Bavilo ma to, aj keď miestami to bolo trochu zdĺhavé, no atmosféra bola dobrá, spracovanie tiež, potešila aj pekná, temná vizuálna stránka, sympatické vygradovanie a určite by som sa nebránil ani prípadnému tretiemu pokračovaniu.(1.5.2012)