Outpost: Black Sun

Theo Green

Chris Gill

Scénografie:

Jamie Lapsley

Já bych tentokrát nebyl tolik přísnej. Pokračování válečného hororu se jenom zkrátka proměnilo na válečnou střílečku, což je právě onen důvod, proč to mnozí dopředu zatratí. To, že klaustrofobická atmosféra jedničky ustoupí před akcí, je jasné už od začátku, kde po vzoru [REC] 2 vidíme útoky zombies z první osoby. S násilím se to nepřehání, lekacích momentů je taky pár, ale fungují, a celkového zlepšení se dočkaly i masky mrtvých nácků. Jednička na mě popravdě moc nezapůsobila, ale tohle mě už překvapivě bavilo. (50%)(2.5.2012)

• noriaki

Neodolal jsem, a pustil jsem si i druhý díl. Nevím jestli je cesta čím dál větší lacinosti a rezignace na atmosféru ta pravá, ale režisér si ji zvolil jako svůj směr a důsledně se jí drží. Sequel je téměř ve všem horší než jeho předchůdce. Téměř, protože pár zajímavostí se najde i tady. Přibyla ženská hrdinka, přibyla epika a nově se objevil i morální apel. A musím přiznat, že filmu tenhle nový háv sluší. Zápletka už není tak plytká, ani přímočará, naopak obsahuje zvraty a dokonce i nějakou tu psychologii. Co mají oba díly společné je promrhaný potenciál. Nápad proměnit zónu kolem bunkru v hromadný hřbitov, kde nacistické zombie loví vojáky mnoha armád je perfektní, ale znovu trestuhodně nevyužitý. Skupinka odvážlivců už bohužel nebudí ty sympatie jako jejich dávno mrtví kolegové z jedničky, vojáci jsou vzájemně zaměnitelní a nezajímaví. Závěr dává tušit že Steve Barker hodlá svoje děťátko dále rozvíjet, námět trojky se přímo nabízí.(9.11.2012)

Jednotku som si nečakane pozrel a nečakane ma bavila. Dvojku som si očakávane pozrel aj keď je jednotka lepšia nenudil som sa. Príbeh je fajn, pokračujeme kde sme skončili, len s inými postavami, nazi zombie majú fajnové brutálne scény a nacistický bunker s jednotky ma ďalšie fajnové tajne chodby, kde nechýba ta správna atmosféra a lakačky. Steve Barker vie ponúknuť pôsobivé scény ukázal to v jednotke a ukázal to aj tu, akurát ten scenár a herci sú trošku bečkovejší. Určite sa nenechajte odradiť hodnotením. 60% - 3*(20.8.2020)

• Big Bear

Tak mám konečně celou trilogii - tedy končilo-li to Rise of Spetsnaz viděnou. Dvojka navazuje plynule na jedničku a chvilku - asi tak do dvou třetin jsem si myslel, že ji dokonale ukončuje. Třetí díl totiž pojednává o času války a vlastně se odehrává před jedničkou i dvojkou. Dokonce jsem si myslel, že je dobře, že jsem tato díla viděl ve sledu 1, 3, 2... a myslím si to doteď. Kromě toho, že jsem zjistil, kde se Kocáb inspiroval maskou Ropotáma byl film spíše podprůměrný... Do děje je zapojen ženský element, kterému postupně podléhají nejen vědci, ale i borci ze Special Forces... Jedině zombie náckové nezklamali a šli po všem živém hlava nehlava... A tak se zase podíváme do bunkru, kde tentokrát potkáme maminku... Závěr skončil dost otevřeně a velmi jsem se divil, že trojka nenavázala. No, tohle bych přitrovnal k jedničce. za mně je rozhodně nejlepší trojka Rise of Spetznaz... Dávám prsten s háknkrajcem. *(31.3.2014)

Akčnější, než jeho více hororový předchůdce, kterého je nutné vidět, jinak nebudete chápat. Změna stylu mi nevadi, ikdyž první díl měl přeci jen více atmosféry. Ale nacistama nikdy nic nezkazíte, zombíkama taky ne, takže zombie nacisti je dokonalé spojení, abych si to celkem příjemně oddechově užil.(11.6.2012)