Outpost: Black Sun

Chris Gill

Scénografie:

James Lapsley
  • kaylin

„Outpost: Black Sun“ je celkem průměrným béčkem, které chce být něco víc. Není, je to film zdlouhavý, který nepřináší žádná velká překvapení, a díky celkem nízkému rozpočtu, zde nejsou ani epické scény, které by vás opravdu dostali. Když jste viděli první film, tenhle druhý není povinností, ale určitě vás neurazí. Příběh je celkem provinční, což ještě film malinko sráží. Nejspíš si z něj po pár dnech ani nic moc nebudete pamatovat.(14.7.2014)

• Terva

BUNKR SMRTI 2 ČERNÉ SLUNCE. CITÁT - Jak jsi mě našla?........... Hlavní hrdinka Lena (Catherine Steadman) jezdí východoněmeckým autem značky Trabant. Lena hledá SSmana Klausenera (David Grant), aby se pomstila za smrt své rodiny. Její společník Wallace (Richard Coyle) zase hledá elektromagnetický přístroj, který Klausener spustil a ovládá. Oba hlavní aktéři tak spojí své síly a vydávají se do území, které ovládají oživlý nacisti. CITÁT -. Co uděláš až ho zabiješ?........ Líbí se mi scénář, má dobrý potenciál, hudba a ozvučení je dobrá a párkrát jsem se leknul. Nelíbí se mi rychlé střihové sekvence, zbytečná mlha, těžko rozpoznatelné akční scény a "šílená" kamera. CITÁT - Co to kurva děláte?!?!........ Není to děsivé jen krvavé ale není to ani zas tak hloupé. Jenže víc jak 40% tomu nedám, protože to asi od 70 minuty ztratilo dech a stalo se to spíše směšnou fraškou. CITÁT - Ona si myslí, že jsem hlupák........(10.7.2014)

Tak tohle mě velmi příjemně překvapilo. Jednička byla čistý průměr když se mi celkem líbila nebyla to žádná pecka tak jsem se docela bál jak dopadne dvojka. Známe to všichni - pokračování je málokdy lepší. Tentokrát ale za sebe hrdě hlásím, že pokračování mě bavilo podstatně víc. Proč? Díky super ponuré atmosféře, díky sympatické ústřední dvojici, díky té psycho SS babizně kterou bych opravdu nechtěl potkat osobně, díky překvapivému závěru který jsem fakt nečekal. Nenudil jsem se ani minutu, film mi krásně utekl a jak to tak vidím ještě dnes si pustím trojku.(2.3.2014)

• noriaki

Neodolal jsem, a pustil jsem si i druhý díl. Nevím jestli je cesta čím dál větší lacinosti a rezignace na atmosféru ta pravá, ale režisér si ji zvolil jako svůj směr a důsledně se jí drží. Sequel je téměř ve všem horší než jeho předchůdce. Téměř, protože pár zajímavostí se najde i tady. Přibyla ženská hrdinka, přibyla epika a nově se objevil i morální apel. A musím přiznat, že filmu tenhle nový háv sluší. Zápletka už není tak plytká, ani přímočará, naopak obsahuje zvraty a dokonce i nějakou tu psychologii. Co mají oba díly společné je promrhaný potenciál. Nápad proměnit zónu kolem bunkru v hromadný hřbitov, kde nacistické zombie loví vojáky mnoha armád je perfektní, ale znovu trestuhodně nevyužitý. Skupinka odvážlivců už bohužel nebudí ty sympatie jako jejich dávno mrtví kolegové z jedničky, vojáci jsou vzájemně zaměnitelní a nezajímaví. Závěr dává tušit že Steve Barker hodlá svoje děťátko dále rozvíjet, námět trojky se přímo nabízí.(9.11.2012)

Pokračovanie tejto série sa mi na začiatku úplne nepozdávalo. Opäť trvalo, kým sa dej dostal k tomu na čo všetci čakali. Aj tento film ma však prekvapil. Pripomínal v druhej časti hru Wolfenstein 2009, kto ju hral tak vie čo myslím. Film nebol veľmi predvídavý, postavy umierali rýchlo, či už boli hlavné alebo vedľajšie, to mám na filmoch rád, že si myslíte že ten, čo má najčastejšie dialóg prežije ako posledný, ale nakoniec tomu tak nieje. Opäť dávam dobrých 80% predovšetkým za postavu Klausenera, nečakané zvraty, nepredvídateľnosť situácií a samozrejme nášup nazi-zombíkov.(28.11.2014)