Pracovitá cukrářka se nedopatřením stane starostkou malého městečka zatíženého dluhem. Pilná žena postrádá odpovídající vzdělání a zkušenosti, a tak se ve snaze vyřešit místní problémy spolehne pouze na svůj selský rozum. Přístupnost 12. (oficiální text distributora)

peetriss

Jednohubka svou koncepcí a vzezřením zapadající spíše do vod americké televizní tvorby, která je zajímavá spíš bizarností úřadu amerického maloměsta, nikoli kvalitou a množstvím humoru v ní obsaženém. Americká rodinná podívaná v té nejjednodušší formě. ()

Lvísrdce

Příběh jednoduchý, snaží se být co nejvíc realistický. Tím se z toho bohužel tak nějak vytratil humor. Je to sledovatelné, mírně úsměvné, ale tak trochu nuda. ()

Jirkacek

Na snímek Starostka z cukrárny jsme se doma podívali jednoho večera, kdy jsme si potřebovali odpočinout od pracovního shonu a nechtěli jsme se zabývat žádnou složitou zápletkou či sledovat výkony herců. Přesně takovým filmem na pohodu je právě tento americký počin z roku 2011. Během 83 minut jsme sledovali jednoduchý děj, kdy se z oblíbené pekařky v cukrárně v malém městečku stala náhodou starostka a to proti své vůli. Ale když už se jí stala, začala řešit dluhy, které předchozí zkorumpované vedení nahromadilo a snažila se místním lidem pomoci v jejich běžných problémech. A vlastně o tom celý ten snímek byl a my jsme si při něm báječně odpočinuli. Byla jen škoda, že tvůrci filmu nevymysleli více vtipnějších zápletek a nepřichystali alespoň nějaké překvapení, protože děj byl čitelný jako kniha napsaná dvaceticentimetrovými písmeny. Když se poprvé objevila hlavní představitelka starostky a cukrářky Lea Thompson, říkal jsem si, že jsem ji už někdy viděl. Později při hodnocení filmu jsem si přečetl, že se objevila v mé oblíbené trilogii Návrat do budoucnosti. Tehdy se mi jako mladinká líbila hodně, teď už moc ne. Jména ostatních herců mi neříkala vůbec nic a jejich výkony byl ohodnotil velmi průměrnou známkou. Bohužel ve filmu hráli hodně nesympatičtí herci a to i v kladných rolích, protože mi do oka nepadl ani policista a manžel cukrářky Judd Nelson, ani někdejší obtloustlý starosta se svou nechutnou a ještě tlustější dcerou a ani jeho tajemník, slizký už od pohledu. Proto jsem srazil pár cípatých z hodnocení a celkové moje hodnocení pro film Starostka z cukrárny tedy čítá dvě cukrové hvězdy **. ()