Kikjú kurabu, sono go

• Japonsko 気球クラブ、その後 (více)
všechny plakáty

ScarPoul

Keby ste mi povedali že je to od Sona asi by som vám veľmi neveril. Na druhú stranu sa v jeho filmografií vyskytujú diela, ktoré nenesú jeho typické znaky a sú skôr osobnou spoveďou. Balloon club aftewards je citlivý príbeh v komornom prostredí o časoch, ktoré boli bezstarostné a o tvrdej realite bez snov. Nie je to samozrejme zobrazené až tak existenciálne. Je to typický japonský spomienkový film, kedy existovali nejaké vzťahy.. a čas ich skrátka zničil. Pôvodne som chcel dať 3 hviezdy, ale posledná polhodina nakopne emocionálnu rovinu a z filmu sa stáva smutno krásny príbeh o kamarátoch.. o láske a balónoch. Na Sona netradičné, ale aj napriek tomu chytí za srdce. ()

rivah

Dílo o mladých a balónovém klubu se nakonec mění ve vzpomínku na někdejší dobu. ...Micuko vyznává svou vášeň pro balony v horkovzdušném balónovou kroužku "Airheads". Z klubu si mladí odnášejí různé myšlenky, ale klub je rozpuštěn ne dlouho poté..... Uplynulo pět let, Mitsuko zahynula při dopravní nehodě. K tomu účelu se členové sejdou na velkém banketu, aby si připomněli Micuko a dny strávené v klubu....Netypický film pro Šiona Sono. (max.70%) ()