Mě se to líbilo, povedený thriller ve stylu vrcholových "douglasovek" (já "douglasovky" moc ráda :-D) a Richard Gere suploval Michaela Douglase velmi precizně.. Hezky nabalující se starosti a přibývající (téměř hmatatelný) stres.. Navíc se zde mihnou ve vedlejškách Susan Sarandon a Laetitia Casta.. Všechno bylo u mě v pořádku, až na ten konec.. Najednou utne, jak kdyby se zbytek nenahrál.. Ten závěr tam zkrátka nepřirozeně trčí :-/(19.3.2013)

Nemám tryskáč ani limuzínu, nikoho jsem nezabil a kdybych zahodil 400 miliónů dolarů do ruských měděných dolů, tak by mi na to manželka určitě přišla a byl bych nejméně týden bez večeře. Pan Miller však tryskáč i limuzínu má a drobnosti v podobě cizí smrti či vlastní defraudace umí řešit. To zase umím ocenit já, ale na druhou stranu nemám příliš v lásce, když má pravdu ten, který si může dovolit dražšího právníka, což u mne tento snímek sráží do průměru.(3.2.2015)

Ha i finanční magnáti můžou mít problémy, zvlášť když si spletou pičku a vlezou tam kam nemají a ještě navíc si s ní vyrazí na víkend plnej sexu někam daleko, kde je nikdo nebude vyrušovat, no jo ale nehody se stávaj tak přeci nezavoláme sanitku, ale raději pláchnem to přeci dá rozum nebo ne ? Jenže co když se na to příjde, a co když se příjde ještě na ten podvod s prachama. Naštěstí na to příjde jen geniální dceruška, která je ne jen velice krásná, ale také nadaná účetní a pozná rozdíl o 30 miliónů dolarů. No a pokud jde o tu nehodu, svalíme to na černocha a je o problém postaráno :) 4*(11.11.2013)

Prvních dvacet minut, kdy jsem vůbec netušila, jakým směrem se Arbitrage bude vyvíjet, jsem si několikrát vzpomněla na What Just Happened?, které také líčí příběh úspěšného chlapa, jehož osobní a profesní život se zničehonic začíná rozpadat. Jenže pak nabralo Arbitrage osudový zvrat a navždy jím opustilo vody komediálního dramatu, aby se místo toho našlo někde v hlubinách charakterové studie a psychologického thrilleru. Bojím se, co to vypovídá o mém charakteru, ale Gerova inteligentního, chladnokrevného podnikatele, který potvrzuje Hobbesova slova, že lidem jde primárně o záchranu jejich vlastního života, jsem si nějakým zvláštním způsobem oblíbila a dokonce jsem si i přála, aby se mu nad všemi těmi vedlejšími postavami, které mu jdou po krku, podařilo nějak vyzrát. Arbitrage možná není nejlepší, nejvíce strhující film sezóny, naopak připomíná spíše festivalový film, kterému se nějakým způsobem podařilo obsadit do hlavních rolí známé hollywoodské tváře. Má ale takový styl a dokáže tak přesvědčivě nedělit svět na černou a bílou, že si přeju, aby podobných filmů vznikalo mnohem, mnohem více.(9.3.2013)

Príma milionářova dráma o nutkání víc a víc bohatnout, neb imponovat v šedesáti hormonálně rozbujelé pětadvacítce je bez milionů fuška. Navíc když je to francouzka, je nabíledni, že bude mít tři prdele keců, když se zdržíte na schůzce, protože "se ne pa lamůr", lamůr je, když s ní oxidujete od rána do večera. A když se to podnikání zadře, milenka držkuje a nějak se to celé musí polepit, začne to být docela záživné. Gere není mým samčím idolem, přesto mě herecky bavil. Žádný velký hit, ale rozhodně velmi uspokojivá detektivní dramoška.(12.11.2012)

• - V 55. minúte za sebou Robert Miller (Richard Gere) zamkne dvere, o minútu neskôr, keď vychádza, sú už odomknuté. (slavinka39)

• - Ve filmu postava Richarda Gera slaví šedesátiny, herci bylo však při natáčení o tři roky víc. (jenik71)

• - V roli Jimmyho Granta nahradil Nate Parker Aubreyho Grahama těsně před natáčením. (R´Hell)