Smrtelné lži

Arbitraż

Smrteľné lži

Drama / Thriller

USA / Polsko, 2012, 102 min

Richard Gere umí i na svá stará kolena předvést velmi solidní herecký výkon. Sekunduje mu v roli drsňáckého policajta Tim Roth, který se ho za každou cenu snaží dostat na lopatky, ale nedaří se mu to. Zpronevěřit spoustu prachů a ještě zabít člověka je opravdu smrtelná kombinace zralá akorát na křeslo. 55%(2.5.2015)

Obstojně tísnivý thriller o pravé tváři pohádkového prince Edwarda, co pořád neumí pořádně řídit, o jedné obzvláště nepříjemné situaci a jejím obzvláště nekorektním řešení .. a v neposlední řadě o penězích, co jsou vždy až na prvním místě. Nenápadný elektro-soundtrack Cliffa Martineze, připomínající remix vyvěšeného telefonu, přidává jinak pozvolna plynoucímu snímku na intenzitě a napětí a je jeho nedílnou součástí, podobně jako tomu bylo u Drive.(16.4.2013)

Richard Gere ve své bezpochyby zatím životní roli (Pretty Woman my ass!!) zachraňuje režijně jinak naprosto rutinní film. Právě díky němu vás osud a pád na držku velkého ekonomického zvířete tolik zajímá a zbytek obsazení, obzvláště skvělý Tim Roth, mu zdatně sekunduje. Jenže herci jsou tak jediné, co vás vzbudí z letargie a pomalého tempa celého filmu. A je to celkem škoda, protože Nicholas Jarecki měl k dispozici prvotřídní herce, ale také hodně obstojný scénář, z kterého se dalo rozhodně vytěžit mnohem víc.(30.4.2013)

Jó Roberte, jednou to muselo prasknout, stačila jedna smrtelná havárie a už jsi se vezl. Ale v tvém finančním impériu se dá s penězi ledacos podniknout a ty jsi velmi inteligentní, tak jsem ani chvíli nepochybovala o tom, že rozjedeš velkou mašinerii záchranných akcí. Jen lituju trochu tvojí dceru, která zřejmě žila v bláhové iluzi, že v těchto kruzích funguje vše podle zákonných regulí. Richard Gere hrál senzačně, stylově a elegantně zároveň a jsou to přesně ty role, kde se pohybuje s grácií jemu vlastní. A moc sympaticky na mě vykukoval i Nate Parker v roli Jimmyho. Popravdě jsem trochu překvapená tak nízkým hodnocením a i když souhlasím s tím, že to mělo všechny atributy USA filmů, což se mnohým nelíbí, tak to byl kvalitní a inteligentní psychologický thriller s velmi uspokojujícím závěrem. A přes menší trhlinky, které jsem postřehla ho stejně považuji za nadprůměrný snímek, potažmo za velmi zdařilý počin neznámého Nicholase Jareckiho.(16.7.2013)

Richard se téhle role chopil jako správný herec a ukázal, že ještě nepatří do starého železa. Stejně tak Susan Sarandon, jen je velká škoda, že spolu měli jen jednu pořádnou scénu a to až na konci, ale říká se: To nejlepší na konec. Příběh je převážně o boháči, který si nechce kazit reputaci a chce zachránit své bohatství. Nebýt tak skvělých hereckých výkonů, tak by u mě byl průměr, ale herci celý film drží nad vodou.(2.1.2015)