Level majstrov

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický / Soutěžní
Slovensko, 1996, 50 min

Televízna relácia, dnes už neexistujúcej televíznej stanici VTV, venovaná počitačovým hrám. (oficiální text distributora)

Gemini

Cože, už rok 1996? Neuvěřitelné jak ten čas letí... ale musí to tak být, protože tady jsme mohli poprvé vidět Tomb Raidera (prvního;)), MAX, MDK, Terminator: Skynet, Lost Vikings a kvanta a kvanta dalších vynikajících her, po kterých dnes samozřejmě až na čestné výjimky už asi ani pes neštěkne. Cooler, Fialka (ano, skutečně mladá Zuzana Fialová) a posléze Karny, to byla parta, se kterou jsem s nadšením každý pátek (po luxování;)) usedal k televizi, abych se dověděl, co je ve světě her nového, a kdo tentokrát v Crash Bandicootovi a FX Fighterovi (to byl takový předchůdce Tekkenu) pokoří ostatní... krásné bezstarostné časy. BTW první X-Com nebo Jagged Alliance jsou hratelné klidně i dnes, a vy co prostě MUSÍTE mít dalšího dokonale koridorového naskriptovaného "Betlfílda" nebo "Medala", jste hlavní důvod, proč se už dnes takových her dělá tak málo. Dokonale nostalgická sedmdesátka za průkopnictví, protože před Levelem Majstrov byl tuším jen krátce na Nově koupený britský pořad vysílaný jako Špatný Vliv, který byl hlavně o gameboyích a Nintendu. 70% ()

BoPo

Zuzana Fialová a.k.a. Fialka, vtedy bývalá fetka, dnes popredná slovenská herečka. Jozef Pročko a.k.a. Cooler, vtedy bývalý telocvikár v červenom úbore, neskôr slovenská obdoba Leoša Mareša, dnes mediálna mŕtvolka. Šťastné deti mali doma PlayStation. Slovenské deti sa pozerali na VTV, ako sa fakani škriepia, kto je Majster v hraní na PS. A čože bolo pre Level Majstrov najtypickejšie? Hra Crash Bandicoot a zvolanie ready freddy gou. ()

Lacike

To boli časy, keď som ešte hrával hry a čumel na relácie o nich. Sakra to bolo dávno. Pročko bol správny magor a Karny riadna dračica. ()

kaposlav

Kedysi sme sa s bratom na to pozerali a žrali to. Závideli sme a chceli mať doma také hry. Dnes s odstupom času uznávam, že to bolo pozeratelné pre dorast a fanúšikov hier, ale nič viac. ()

Autogram

Ready, Freddie, GO! Relácia ma zasiahla práve v mojom období PC hier, takže hodnotenie zodpovedá príjemným spomienkam na tie časy. Inak by to v dnešnej dobe bolo riadna vtákovina, ale zachytil som aj nedávno podobnú reláciu, no prešla mimo môjho záujmu. Fialka, Cooler a neskôr Karnie tu mali nezabudnuteľné moderátorské začiatky. ()

vander19

Každú nedeľu sme to s bratom sledovali. Vždy som sníval, že si zahrám v tejto relácií a stanem sa aspoň trojnásobným majstrom. :-)) Ale bolo fakt príjemné, človek mohol vyhrať kazetu, hru, atď a vlastne bol to aj začiatok kariéry Joža Pročka. ()

dobso

Stačí si zapnúť youtube a hneď sa objaví geniálna zábava. Dnes to už pôsobí všetko vtipne, ale vtedy sme to vážne žrali. ()

arbeit

Fialová a Pročko v tej najznesitelnejšej podobe. Z detského pohladu fantázia a teraz krásny vánok nostalgie. davaj davay kazetu, keppo, gregy a legendárna playstation. Do toho na tú dobu dosť slušné videorecenzie. Obnoviť, nech sa môžem prihlásiť! ()

PATWIST

Hľadal som tu reláciu Maxihra (1997) a našiel som aj túto :-) a v komentároch som objavil reláciu Špatný vliv (Bad Influence) pořad TV Nova, 1994. Keďže som túto reláciu nesledoval tak dávam aspoň 3* hviezdičky ()

Brunsvik

zuzana fialová, jožo pročko a crash bandicut... moja otázka však znie: neuvádzala to istý čas aj andrea karnasová? ()