Boh a diabol zvádzajú bitku o dušu nafúkaného právnika. Michael Gray (Eric Balfour) je mladý advokát s kariérou na vzostupe, no po nepríjemnom zvrate situácie je obvinený a uväznený z vraždy klienta, čo mu vynesie miesto v cele 213 Štátnej väznice v South River. Čoskoro však zisťuje, že vo väznici pôsobia neprirodzené sily, ktoré nútia uväznených konať proti svojej vôli. Odpovede na otázky viny a neviny v týchto kobkách horších ako nočné mory vôbec nie sú jednoznačné. (misterz)

LIVINGDEAD odpad!

Zase jsem naletěl na hodnocení CSFD.cz. A opět jsem se vytočil u debilní sračky! Stupidní drama o právníkovi, který sedí v base a má vidiny a všichni kolem něj se z toho můžou posrat. Levný film, nesympatické herecké obsazení, nulové efekty! ()

ricci.s

Kraviny vychádzajú každú chvíľu, ale kvalitné filmy sa dostanú do povedomia divákov omnoho ťažšie - ani tento prípad nie je výnimkou, a pritom ho takmer nikto nepozná. Hlavný hrdina mal všetko - manželku, milenku, hordu prachov, a z minúty na minútu bol jeho život v kýbli. A pritom bol chudák úplne nevinný. Všetci dali od neho ruky preč, jeden z dozorcov ho nenávidel (keďže dostával na slobodu masových vrahov ako na bežiacom páse), navyše mal fóbiu zo smrti, takže ho riaditeľ poslal na "preliečenie" pracovať rovno do márnice, brúsil si na neho zuby priteplený neger a ešte ho aj strčili do prekliatej cely, v ktorej sa mu zjavovali prízraky, mŕtvoly a iné srandičky - proste všetko bolo v prdeli. Spočiatku mi bol ten právnik fakt nesympatický, ale neskôr mi ho už bolo úprimne ľúto. Nejedná sa o čistý väzenský horor, skôr o drámu s niekoľkými hororovými prvkami, pričom väčšina z nich sa podľa očakávania odohráva práve vo vnútri tej nešťastnej cely, ale je to naozaj brilantne nakrútené a zahrané, s pekne depresívnou atmosférou, kvalitne vystavaným scenárom a zaujímavým príbehom. Áno, privítal by som ešte viac tej hororovosti, to by som už asi tlieskal, ale bavilo ma to a kto obľubuje filmy z tohto prostredia, tomu by sa to nemalo prešmyknúť pomedzi prsty. Desivé až tak nie, ale napínavé určite. ()

EvilPhoEniX

Příjemný málo známý vězeňský horor z Kanady. Příběh o úspěšném advokátovi, který je falešně obviněn z vraždy svého klienta. Je nemilosrdně souzen a poslán do cely 213, kde však pobývají temné síly, které si budou pohrávat s jeho myslí. Film je spíše Thriller s hororovým nádechem, ovšem má solidní zpracování, slušné herecké výkony ( Michael Hooker v roli dozorce je správná slizská svině), funguje temná atmosféra vězení, napětí šlape a nechybí i nějaký ten zvrat. Pro mě příjemná zábava. Story 6/10, Atmosféra 7/10, Gore 4/10, Vizuál 7/10, Akce 4/10, Napětí 7/10,Humor 0/10. Zábavnost 7/10. 75% ()

George Stobbart

Sebavedomý právniček obhajujúci zločincov sa dostane sám do väzenia a za odmenu si posedí v špeciálnej cele 213, ktorá si pohrabe v jeho hlavičke... Táto väzenská dráma s občasným hororovým nádychom si ma síce úplne nezískala, ale pozerať sa dala. Má postačujúci, no nijak výnimočný príbeh, priemerné spracovanie; miestami ako z TV produkcie, do toho nič moc postavy (okrem Michaela Rookera) a občas nejaké to napätie, psycho výjav či väzenské násilie, ktoré sa strieda so zdĺhavými vykecávačkami. Neviem, no tak sa mi zdalo, že sa tu zbytočne zmiešalo viacero motívov a štýlov, až z toho vyšlo niečo neurčité; síce skôr dobré, ale nevýrazné. ()

*CARNIFEX*

Michael je mladý ambiciózny právnik so svetlou vyhliadkou do budúcnosti, ktorému sa nečakane otáča život na ruby potom, ako je obvinený z vraždy svojho vlastného klienta. Vstupom do cely "213" si rázom uvedomí, že táto väznica, nie je len tak obyčajnou "klietkou" pre zločincov. Nebolo to až tak špatné. V určitých pasážach kedy hlavného hrdinu prepadli pochmúrne vízie či predstavy, nemožno inak, iba vyjadriť spokojnosť. No bohužiaľ, od hororu v červených políčkach očakávam omnoho viac, ako len "omrvinky z chleba" či slušné herecké obsadenie. Keď sa k tomuto snímku dostane viac užívateľov (ak sa vôbec dostane, lebo mne to trvalo mesiace!), % pôjdu rovnako dolu, ako palec po voľbách svojmu favoritovi. Veľa hluchých minút bez mimoriadnej snahy zasiahnuť divákovú myseľ, ba dokonca nadobudnúť pocit strachu, to si proste horor, ktorý by mal šokovať, naozaj nemôže dovoliť - 55%. ()

Morholt

Spíš než horor je to mysteriózní vězeňský thriller se silným náboženským prvkem. A ten biblický odkaz se mi líbil asi nejvíc. Jasně, křesťanská mytologie k podobným záležitostem neodmyslitelně patří, ale tady mi to přišlo chytře a neotřele vymyšlené. Ušlo to i herecky. Balfour sice nepředvedl nic moc, ale aspoň nevadil a výraznější nedostatky vyrovnal Rooker a něco do sebe měla i krásná vyšetřovatelka. Ušla vězeňská atmosféra, nástupy strašidel nejsou sice nic extra, ale o těch to tu nebylo a televizní vizuál je snesitelný. Co je ovšem nesnesitelné je splašená kamera, kterou točící jeliman kvrdlá v těch nejnepochopitelnějších situacích. Asi v rozpočtu nezbylo na stativ, což je škoda, protože mi to celkový dojem dost zkazilo. 60% ()

Facerr

Tohle byla fakt nuda. Nejzajímavější scénou byl sex právníka s jeho milenkou na záchodě v úvodu filmu a pak jeden dozorce, kterej mi připomněl bráchu Daryla z The Walking dead. Tenhle film fakt nefunguje v ničem. Žádný napětí, žádná atmosféra a snad ani žádnej kloudnej příběh. ()

Martin29

Chlápek je obviněný z ´´vraždy,, svého klienta, kterému zařizoval propuštění. Za trest je poslaný do cely 213 kde se mu objevují děsivé výjevy z jeho života a něco se ho pokusí zabít. On se z té cely snaží dostat a snaží se dostat i na svobodu. Je to spíše takový thriller s nadpřirozenými prvky (duchové nápisy na zdi apod.) na konci se to snaží do sebe zapadnout a být to chytré, ale je to spíše opak. Některé věci jsou těžce nedořešené (dozorce dělá chlápek co byl 7 krát obviněn z násilí proti vězňům,kdyby zabil tu ženskou má to vyřešené hned a nemusel by ani sedět) a i konec moc smysl nedává. 40 procent ()