Under the Bed

Horor

USA, 2012, 84 min

• lennyd

Neal se po několika letech vrací z dětského domova zpět k rodině, mladšímu bratrovi Paulliemu, otci a jeho nové manželce. Ale také do domu, kde číhá příšera, která má - jak je Neal přesvědčen - na svědomí život jeho matky. Hned první den se od Paullieho dozví, že příšera v domě stále přebývá. Neal si myslí, že jednou možností jak se příšery zbavit je postavit se jí - a Paullie je ochoten mu pomoci... Na příšery "pod postelí" jsem nikdá nevěřil, přece každý ví, že tyto příšery žijí ve skříních a ne pod postelemi. Pod postelí najdete tak maximálně hejno prachu a zatoulané fusekle. Takže mne paranoia Neala a jeho bratra a vůbec všech ve filmu nechávala naprosto klidnou - a jediného trochu vzrušení jsem si užil při závěrečných titulcích, kdy mne napadla taková trochu nesouvisející myšlenka - "Jak toto všechno ku..a vysvětlí policii, která právě přifrčela - bez toho, aby v psychiatricky-nápravném zařízení všicí nestrávili zbytek životů). A pak snad už jen (mé) drobné podivení, že je to ve velmi krátké době druhý film, kde hraje Peter Holden starostlivého otce, který při péči o svou rodinu obětuje svůj život (ten druhý byl Alien Abduction)...(28.9.2014)

Velice slušnej horůrek co vypadá jako by přiletěl červí dírou z roku 1985. Ústřední dvojka je sympatická a jako jediný se nechovaj jak totální idioti. Bubák pod postelí překvapil protože budil dojem že film bude kravinka pro děti což vyvrátila hlavně běhací postel a pár nakřáplejch hlav ke konci. Přestože se většinu filmu nic neděje tak se pomalu buduje atmosféra a film mě ani chvíli nenudil. Rejžovi se začíná dařit.(30.4.2013)

Problémový teenager Neil sa po dvojročnom odlúčení vracia domov k otcovi, nevlastnej mame a mladšiemu bratovi, s ktorým objavil, že v ich dome je príšera, čo sa zvykne ukrývať pod ich posteľou a nikto iný o nej nevie... Takže sa jedna o taký rodinný horor, v ktorom majú deti svoje problémy, svoj svet a keď človek akceptuje tento fakt oddelenia (či už reálneho, alebo len vnemového) detí od dospelých a nesnaží sa v tom nejako hĺbkovo alebo logicky rýpať, dá sa pri tom filme v pohode zabaviť. Natočené je to slušne, herci ujdú, má to atmosféru, po väčšinu času nejednoznačný dej a pomerne svieže finále, teda celkovo taký príjemný nadpriemer.(12.4.2013)

Co to sakra mělo být? Boogeayman nebo Freddy? Aha, dětská verze Poltergeista! Počkat, ony se tam trhají hlavy? Do nástupu masakru je Pod postelí takové krotké bubudrama pro děti, kdy má člověk chuť se nejen šklebit, ale občas vyprsknout smíchy. Uvažoval jsem o jedné hvězdě. Pak došlo k vylepšení, trhání obětí, krvavé stříkance, takže hvězdy dvě. Jo a docela byly fajn pařáty lezoucí z postele. Cesta pod postel ovšem vypadla přímo z Poltergeista (1982). Jenže za cynický konec musím ještě jednu přihodit. Škoda promarněné šance, jelikož bubáci pod postelí by si řádný film rozhodně zasloužili!(8.5.2017)

Příjemná atmosférická jednohubka a jeden z těch lepších filmů Stevena C. Millera, který se během posledních dvou let vyhrabal ze začátečnického filmařského dna a dopřává nám již alespoň průměrné, koukatelné kousky. Pořád mám ale pocit, že postavy z jeho filmů existují v nějakém úplně jiném vesméru, protože se občas chovají vážně divně. Za příšeru pod postelí ale přesto opatrný palec nahoru.(25.4.2013)