poster

Osamělá kočka

 • Itálie

  Scarlet Diva

Drama

Itálie, 2000, 91 min

 • J.Connor

  Lajna haše! (viz Enšpígl)(6.7.2020)

 • augustin43
  ***

  zajímavý námět, zajímavá žena, tahleta Asia. Ale nějak ten film nefunguje. Možná proto, že nefunguje ani život hlavní hrdinky a zároveň tvůrkyně filmu. Prázdnota showbusinessu se možná nedá zachytit "zevnitř". Možná, že nosnou myšlenkou mělo být to, že hrdinka je zároveň "celebritou" i naivním divákem. Je celebritou, ale na koncertě rockové skupiny nemá daleko k jednání grupies. Je "hrdinkou" i obětí šíleného světa. Šíleného světa popkultury, kterou vytvářejí šílenci - jak jinak, jako Asia Argento alias Anna Battista. Co si AA a AB jen počnou se svými takto rozehranými životy? A co si počneme my?(25.6.2009)

 • destroy83
  ***

  Lacině vyhlížející snímek s autobiografickými prvky Asie Argento, která si dílko nejen napsala a zrežírovala, ale také si v něm jako Anna Batistová vystřihla hlavní roli stylem sobě vlastním. Laciná výpověď se s dekadencí, nahotou a upřímným herectvým pomalu v průběhu snímku mění na zdařilou naturalistickou sondu do světa nelítostného showbyznysu. Děj divákovi zkratkovitě předhazuje strmý vzlet Anny do výšin pomíjivé slávy a následně mapuje snahu slavné herečky dobít Hollywood, získat a udržet si partnera či stát se úspěšnou režisérkou. Zpočátku pomalé vyprávění nabírá na obrátkách a žene Annu do zdrcujícího finále, které by se dalo definovat jako vystřízlivění. Celé dílko je okořeněno vulgarismy, drogami, sexem a kapkou rock´n´rollu, což krásně dokresluje ono pozlátko plné hnoje - showbyznys. Osobně jsem ovšem viděl Asii hrát a režírovat mnohem lépe než je tomu u Scarlet Diva. Takže u mě lehký nadprůměr, tak akorát na tři hvězdy.(8.2.2011)

 • MiaMoonlight
  **

  Nic moc, nic moc. V tomhle filmu vládně takový ten nepříjemný chaos. I když jsou zde dobré okamžiky, ale je to takový ten slabší podprůměr, o něco lepší než špatné. Nic ve mě nezanechal a to je u filmů celkem důležité...(26.7.2011)

 • Enšpígl
  *

  Asio ty si bezesporu velkolepá rajda a nepochybuji o tom, že ty historky o tom jak umíš řádit v posteli jsou pravdivý, ale přestaň proboha dělat filmy, když si sjetá ne každej mě doma lajnu haše, aby se okamžitě naladil na tvý myšlenkový pochody.(24.1.2016)