Osamělá kočka

• Itálie

Scarlet Diva

Itálie, 2000, 91 min

• MiaMoonlight

Nic moc, nic moc. V tomhle filmu vládně takový ten nepříjemný chaos. I když jsou zde dobré okamžiky, ale je to takový ten slabší podprůměr, o něco lepší než špatné. Nic ve mě nezanechal a to je u filmů celkem důležité...(26.7.2011)

Lacině vyhlížející snímek s autobiografickými prvky Asie Argento, která si dílko nejen napsala a zrežírovala, ale také si v něm jako Anna Batistová vystřihla hlavní roli stylem sobě vlastním. Laciná výpověď se s dekadencí, nahotou a upřímným herectvým pomalu v průběhu snímku mění na zdařilou naturalistickou sondu do světa nelítostného showbyznysu. Děj divákovi zkratkovitě předhazuje strmý vzlet Anny do výšin pomíjivé slávy a následně mapuje snahu slavné herečky dobít Hollywood, získat a udržet si partnera či stát se úspěšnou režisérkou. Zpočátku pomalé vyprávění nabírá na obrátkách a žene Annu do zdrcujícího finále, které by se dalo definovat jako vystřízlivění. Celé dílko je okořeněno vulgarismy, drogami, sexem a kapkou rock´n´rollu, což krásně dokresluje ono pozlátko plné hnoje - showbyznys. Osobně jsem ovšem viděl Asii hrát a režírovat mnohem lépe než je tomu u Scarlet Diva. Takže u mě lehký nadprůměr, tak akorát na tři hvězdy.(8.2.2011)

• Enšpígl

Asio ty si bezesporu velkolepá rajda a nepochybuji o tom, že ty historky o tom jak umíš řádit v posteli jsou pravdivý, ale přestaň proboha dělat filmy, když si sjetá ne každej mě doma lajnu haše, aby se okamžitě naladil na tvý myšlenkový pochody.(24.1.2016)

zajímavý námět, zajímavá žena, tahleta Asia. Ale nějak ten film nefunguje. Možná proto, že nefunguje ani život hlavní hrdinky a zároveň tvůrkyně filmu. Prázdnota showbusinessu se možná nedá zachytit "zevnitř". Možná, že nosnou myšlenkou mělo být to, že hrdinka je zároveň "celebritou" i naivním divákem. Je celebritou, ale na koncertě rockové skupiny nemá daleko k jednání grupies. Je "hrdinkou" i obětí šíleného světa. Šíleného světa popkultury, kterou vytvářejí šílenci - jak jinak, jako Asia Argento alias Anna Battista. Co si AA a AB jen počnou se svými takto rozehranými životy? A co si počneme my?(25.6.2009)

Naturalistický pohled do světa show byznysu, strmý vzlet, pád a rychlé vystřízlivění. Tak naturalistický sex, vulgarita a násilí, až se to zdá málo pravděpodobné. Hrubosti mě poslední dobou neberou, mám jich dost v reálném životě. 48%(17.2.2011)