Thompsonovi: Hlad po krvi

• USA The Thompsons (více)
Trailer

Pět sourozenců Thompsonových skrývá svou upíří identitu a prchá do Anglie. Jsou to vyvrhelové, kteří nemohou žít v lidské společnosti, a snaží se najít někoho, kdo je stejný jako oni. Jejich vlastní druh se však postaví proti nim. Upíři bojují s upíry a v sázce je přežití rodu... (oficiální text distributora)

Trailer

SOLOM.

Ještě mám v živé paměti první díl The Hamiltons , který sice nebyl bůhvíjak úchvatným kouskem, ale já si doslova zamiloval dvojčata Darlene a Wendella díky jejich „krutosti“ i hrátkám se svou „večeří“. Tady v prequelu to tvůrci ovšem pojali trochu odlišným způsobem a nemyslím si, že to byl zrovna dvakrát dobrý nápad. I zde sice můžeme slyšet zajímavé hlášky typu: „Můžeme spolu odcválat vstříc slunci…“, nebo „Copak, ty jsi sestru nikdy nešoustal?“, ale litry umělé krve, nepříliš atraktivní souboje a „přeslazený“ scénář začnou po čase nudit. Navíc dvojčata jaksi ztratili lesk a jediný povedený fight předvede David s plešounem na ulici. No tak alespoň je tu zas trocha nahoty a ti co shlédnou nesestříhanou (delší) verzi, nebudou ochuzeni o zajímavý (trošku násilný) šoust v přírodě…Tahle série je trošku „drsnější“ verze Twilight Sagy, stejně nudná a naštěstí kratší… ()

Jericho666

Jedno plus je, že v sequelu se objevují stejní představitelé Hamiltonových (až na Lennyho samozřejmě). Další plus je, že sequel mají v režii opět Altieri s Floresem, jelikož se často stává, že sequel točí někdo jiný. Bohužel, ostatní aspekty filmu značně klesly. Jelikož na konci prvního dílu zjistíme, čím Hamiltonovy ve skutečnosti jsou, tak nyní již bez ostychu se jde "do akce". To samo o sobě by problém nebyl, jelikož myšlenka scénáře není úplně špatná (naopak ale také není nic extra). Dokáže ale trochu divákovi zamotat šišku v tom smyslu, jak to všechno vlastně sakra je. Největší "průser" oproti dílu prvnímu je ale provedení, jelikož člověk neví zda má Thompsonovi brát vážně a nebo jako jakousi hororovou komedii s upíry-neupíry. Kdybych měl snímek brát vážně, tak na plné čáře pohoří. Pokud ale beru Thompsonovi jako odlehčené a volné pokračování, které nelze brát nějak vážně, tak snímek je fajnová jednohubka, na kterou se vcelku dobře kouká, ale narozdíl od prvního dílu se na ní za čas znovu asi již nepodívám. ()

Campbell

Asi jako jednička. Nudná, hloupá vykopávka o sourozencích upírech kteří cestujou a sajou krev. Začínám mít hodně velkou alergii na moderní upíry, kde jsou ty časy kvalitních Leeovek a Lugosy? Tihle moderní upíři jsou nesympatictí, trapní a hlavně děsně nudný, proč do prdele musí trpět láskou a musí furt někoho chránit. Je to trapná kravina o ničem a i na těch 75 minut je to sakra dlouhý. ()

ricci.s

Žiaľ, nebavilo ma to, zase je najlepší plagát. Režisérom sa síce pekne darilo meniť farby tváre živých / mŕtvych / nasraných upírov, ale to je asi tak všetko. Akosi miestami pozabudli, že sa má jednať o horor, a urobiť z upírov takýchto slabochov, to sa naozaj často nevidí. Už len samotný námet ma ničím nenadchol, sú tu proste dva upírske klony a bojujú proti sebe, to je celé. Málo krvi, málo gore, málo mŕtvych. Zbytočne sa tam rozoberá minulosť, do toho kvantum prázdnych rečí, a ak by som mal zhodnotiť charizmu hlavných záporákov, tak asi do rána zabudnem, že tam nejakí boli. Ústredné duo bolo ešte ako tak znesiteľné, všetky ostatné postavy otrasné. Záverečný "akčný" súboj bol už len posledným klincom do rakvy, ale aspoň som sa zasmial. Úplná pohroma to síce tiež nebola, ale či sa k tomu niekedy vrátim, je myslím jasné. ()

George Stobbart

Nenápadný sequel k 6 rokov starej, príjemnej upírčine "The Hamiltons" sa zaoberá upírskou famíliou, ktorá uteká pred zákonom, tentoraz už ako Thompsonovci, no v Anglicku sa im náhodou podarí dostať do spárov inej upírskej rodinky. Dosť času je venovaného vysvetľovaniu minulosti a udalostiam po prvom filme, vďaka čomu to pôsobí konzistentne a osobne som tomu rád, keďže už som si ani na Hamiltonovcov nepamätal detailne. Štýlovo je film podobný ako jeho predchodca; temný, tichý, pomalý, s melancholickým audiovizuálom a výrazným rodinným motívom, čo s upírskou tematikou tvorí skôr hororovú drámu než krvavú zábavu. Páčilo sa mi to, no už to nebolo také originálne ani zaujímavé a teda ma to nebavilo natoľko, aby som bol z toho vyložene nadšený. ()

• V 44. minúte, keď otec rodiny pri schodoch objíma svoju dcéru, si môžete všimnúť, že po každom strihu má dcéra hlavu na jeho ramene položenú inak. (Johnny.ARN)