Thompsonovi: Hlad po krvi

• Kanada

Drama / Horor / Thriller

USA / Velká Británie, 2012, 78 min

• Campbell

Asi jako jednička. Nudná, hloupá vykopávka o sourozencích upírech kteří cestujou a sajou krev. Začínám mít hodně velkou alergii na moderní upíry, kde jsou ty časy kvalitních Leeovek a Lugosy? Tihle moderní upíři jsou nesympatictí, trapní a hlavně děsně nudný, proč do prdele musí trpět láskou a musí furt někoho chránit. Je to trapná kravina o ničem a i na těch 75 minut je to sakra dlouhý.(12.4.2014)

• ricci.s

Žiaľ, nebavilo ma to, zase je najlepší plagát. Režisérom sa síce pekne darilo meniť farby tváre živých / mŕtvych / nasraných upírov, ale to je asi tak všetko. Akosi miestami pozabudli, že sa má jednať o horor, a urobiť z upírov takýchto slabochov, to sa naozaj často nevidí. Už len samotný námet ma ničím nenadchol, sú tu proste dva upírske klony a bojujú proti sebe, to je celé. Málo krvi, málo gore, málo mŕtvych. Zbytočne sa tam rozoberá minulosť, do toho kvantum prázdnych rečí, a ak by som mal zhodnotiť charizmu hlavných záporákov, tak asi do rána zabudnem, že tam nejakí boli. Ústredné duo bolo ešte ako tak znesiteľné, všetky ostatné postavy otrasné. Záverečný "akčný" súboj bol už len posledným klincom do rakvy, ale aspoň som sa zasmial. Úplná pohroma to síce tiež nebola, ale či sa k tomu niekedy vrátim, je myslím jasné.(14.10.2012)

Jedno plus je, že v sequelu se objevují stejní představitelé Hamiltonových (až na Lennyho samozřejmě). Další plus je, že sequel mají v režii opět Altieri s Floresem, jelikož se často stává, že sequel točí někdo jiný. Bohužel, ostatní aspekty filmu značně klesly. Jelikož na konci prvního dílu zjistíme, čím Hamiltonovy ve skutečnosti jsou, tak nyní již bez ostychu se jde "do akce". To samo o sobě by problém nebyl, jelikož myšlenka scénáře není úplně špatná (naopak ale také není nic extra). Dokáže ale trochu divákovi zamotat šišku v tom smyslu, jak to všechno vlastně sakra je. Největší "průser" oproti dílu prvnímu je ale provedení, jelikož člověk neví zda má Thompsonovi brát vážně a nebo jako jakousi hororovou komedii s upíry-neupíry. Kdybych měl snímek brát vážně, tak na plné čáře pohoří. Pokud ale beru Thompsonovi jako odlehčené a volné pokračování, které nelze brát nějak vážně, tak snímek je fajnová jednohubka, na kterou se vcelku dobře kouká, ale narozdíl od prvního dílu se na ní za čas znovu asi již nepodívám.(30.4.2013)

Nenápadný sequel k 6 rokov starej, príjemnej upírčine "The Hamiltons" sa zaoberá upírskou famíliou, ktorá uteká pred zákonom, tentoraz už ako Thompsonovci, no v Anglicku sa im náhodou podarí dostať do spárov inej upírskej rodinky. Dosť času je venovaného vysvetľovaniu minulosti a udalostiam po prvom filme, vďaka čomu to pôsobí konzistentne a osobne som tomu rád, keďže už som si ani na Hamiltonovcov nepamätal detailne. Štýlovo je film podobný ako jeho predchodca; temný, tichý, pomalý, s melancholickým audiovizuálom a výrazným rodinným motívom, čo s upírskou tematikou tvorí skôr hororovú drámu než krvavú zábavu. Páčilo sa mi to, no už to nebolo také originálne ani zaujímavé a teda ma to nebavilo natoľko, aby som bol z toho vyložene nadšený.(14.10.2012)

Film ma trosku odradzal, ked som sa dopocul, ze je to pokracovanie filmu Hamiltonovci, ktori ma moc neoslovili, skor som sa pri nich nudil. Ked som to dokladne prezrel az do konca, tak tento film je podla mna omnoho lepsi, ako zmienovany film Hamiltonovci. Tu sa to uz uberalo takym viac akcnejsim feelingom, co ma len potesilo. A co ma sklamalo bol hlavny padouch s ostrymi zubkami, ako nejaka zver. Cakal som, ze s nim budu vacsie problemy ho zdolat k zemi, ale ono to dlho netrvalo a cochvila bolo po jeho nadvlade. Troska to bolo odflaknute a akoby sa ponahlali film co najrychlejsie ukoncit, aby to mali co najskor za sebou. Ved ani celkova stopaz filmu neni dlha, skor kratka. Dlzka mala necelych 80 minut pocas ktorych to na niekolkych miestach zavanalo nudou, co zas nenaznacuje, ze by to bolo dobre. Este stastie, ze film neni dlhsi, to by uz bolo absolutne nudne a odpudive. Je to taky priemer, ktory sa drzi tejto hranice a nic ho netlaci dopredu vyssie, pretoze na to nema, aby z toho vytrcal von.(17.3.2014)

• - V 44. minúte, keď otec rodiny pri schodoch objíma svoju dcéru, si môžete všimnúť, že po každom strihu má dcéra hlavu na jeho ramene položenú inak. (Johnny.ARN)