Thompsonovi: Hlad po krvi

• Kanada

Drama / Horor / Thriller

USA / Velká Británie, 2012, 78 min

• MickeyStuma

U tohoto snímku jsem postrádal jedno, a to logiku. Děs, hrůza, strach? Ale kdepak. Jen trapnost nad trapnost. Jestli si tvůrci takhle představují upírský horor, tak jsou na tom opravdu hodně špatně. Chvílemi mi to připadalo jako pokus o Tarantina, což se ani za mák nezdařilo. Styl vyprávění hlavní postavy mi zní ve stylu: 'Můj milý deníčku.' I poměrně krátká stopáž je na tuto nepovedenost až příliš. Kdepak, vyhnout se tomu pokud možno co největším obloukem.(6.11.2013)

Nenápadný sequel k 6 rokov starej, príjemnej upírčine "The Hamiltons" sa zaoberá upírskou famíliou, ktorá uteká pred zákonom, tentoraz už ako Thompsonovci, no v Anglicku sa im náhodou podarí dostať do spárov inej upírskej rodinky. Dosť času je venovaného vysvetľovaniu minulosti a udalostiam po prvom filme, vďaka čomu to pôsobí konzistentne a osobne som tomu rád, keďže už som si ani na Hamiltonovcov nepamätal detailne. Štýlovo je film podobný ako jeho predchodca; temný, tichý, pomalý, s melancholickým audiovizuálom a výrazným rodinným motívom, čo s upírskou tematikou tvorí skôr hororovú drámu než krvavú zábavu. Páčilo sa mi to, no už to nebolo také originálne ani zaujímavé a teda ma to nebavilo natoľko, aby som bol z toho vyložene nadšený.(14.10.2012)

• SOLOM.

Ještě mám v živé paměti první díl The Hamiltons , který sice nebyl bůhvíjak úchvatným kouskem, ale já si doslova zamiloval dvojčata Darlene a Wendella díky jejich „krutosti“ i hrátkám se svou „večeří“. Tady v prequelu to tvůrci ovšem pojali trochu odlišným způsobem a nemyslím si, že to byl zrovna dvakrát dobrý nápad. I zde sice můžeme slyšet zajímavé hlášky typu: „Můžeme spolu odcválat vstříc slunci…“, nebo „Copak, ty jsi sestru nikdy nešoustal?“, ale litry umělé krve, nepříliš atraktivní souboje a „přeslazený“ scénář začnou po čase nudit. Navíc dvojčata jaksi ztratili lesk a jediný povedený fight předvede David s plešounem na ulici. No tak alespoň je tu zas trocha nahoty a ti co shlédnou nesestříhanou (delší) verzi, nebudou ochuzeni o zajímavý (trošku násilný) šoust v přírodě…Tahle série je trošku „drsnější“ verze Twilight Sagy, stejně nudná a naštěstí kratší…(31.12.2013)

• Prometheus69

Čtu... upíři. To mi stačí.... super, tak na to juknu... při nejhorším u toho usnu. Pokud se u stopáže 78minutách dá usnout? Nebudete mi věřit, dá! Nuda, nuda brutální nuda! Člověk prostě žasne jak nějaký patlal, oprava 2 patlalové dokonale dokáží dojebat celkem strohý a jasný scénář... jako že růžová krev je to nejmenší zlo čeho se v tomto snímku dočkáte. Naprosto nefungující totálně dojebanej příběh postavený na nesmyslném ději, chování hlavních postav... jakožto obvyklých upírských schopností které chvilku fungují, pak najednou zase né... prďácky tvářící se herci, kteří snad vyšli právě z famu ze samými čtverkami z odřenýma ušima.... , nebo měli snad ty kokotský role napsaný ve scénáři? I to je možné. Když někdo dokázal napsat tak fekalní scénář.... proč né i role. Triky z pár nesmyslnými digitálními efekty.... zjevu hlavního záporáka, který má tím pádem i zrůdný zjev... Bohužel tím to i končí... plnou hubu prďáckých hlášek upírského kmotra háklivého na běžné pěsti.... finální blitvička odehrávající se na 2 metrech čtverečních v kuchyni, bez jediného rozbitého hrnečku, převrhnutého stolečku.... prostě nic! To vše zabíjí naprosto otřesný vyblitý český dabing... který snad záměrně se nesnaží ani jít postavám do pusy a postava která by ve filmu měli mít asi největší Blaidovský potencionál, né... jen vyšinutá sadistická sestřička z rozpolcenou osobností. Jako že, upír nepozná upíra JAKO VÁŽNĚ? O_O V tomhle případě snad není ani co chválit.... všechno špatně, nevim kde vzal tvůrce inspiraci... možná v prasečím chlívku. Ale větší Upírskou sračku snad nepředvedli ani v pornu... a to jsem ještě hodně hodnej. Nejhorší Upírskej snímek všech dob, taktéž i nejkratší.... DÍKY BOHU! Zkráceně? Ubíjející masochistická nuda které nemůže konkurovat ani Dracula 3000. Gilty v plném rozsahu.... takže zasloužený odpad.(7.11.2013)

domnívám se, že nelze hodnotit film s tématem, které mě nebaví... tak jak to tu mnozí dělají, protože je evidentní, že se na ten film koukli a ještě než to zapli, věděli, že to pak stejně shoděj narozdíl od nich miluju od fantasy ptřes misteriozní až po horory a proto jsem předem věděl, co bych měl a co bych neměl od filmu očekávat... nemám ve zvyku pjet hned tak nějakou chválu, ale tady ji pjet budu Hamiltonovi jsem si jako film koupil v trafice asi před čtyřmi lety za nějakých 49 Kč a žádnou slávu jsem tehdy neočekával... ale překvapilo mě to, především se mi na tom líbila ta psychologická stránka, jak sám hlavní hrdina nevěděl, kým vlastně jsou a jak s tím mají zacházet, super bylo na konci filmu to přestěhování "dobrý den, jsme Thompsonovi..." v paměti to mám ještě dnes, proto, když jsem dneska hledal na netu nějaký hororový filmek a náhodně mi tam naskočili Thompsonovi, byl jsem v sedmém nebi, protože jsem pochopil, že si to prostě MUSÍM pustit... a nelituju, konečně zjistili svůj původ... no a scénka, kdy se jejich sestřička dřevěným špalíkem mstí tomu největšímu hajzlovi ze všech... byl jsem blahem bez sebe... herci hezcí a hlavně stejní jako v předešlém filmu a i když to byli upírské vraždící zrůdy, musel jsem jim fandit :D(14.1.2014)