Paranormal Xperience 3D

XP3D

Paranormal Xperience

Horor / Thriller

Španělsko, 2011, 90 min

No ja nejaké veľké nadšenie z tohto hororu nezdieľam. Preplietanie spomienok so súčasnosťou mi ani tak nevadilo, viac ma už ubíjala celá prvá hodina, v ktorej sa okrem jednej ako tak podarnej scénky s ostnatým drôtom nedialo vôbec nič. Čakal som podľa názvu duchárinu, napokon bol z toho slasher s náznakmi exploitation, ale toho mučenia veľmi veľa nebolo a ľakačky som nezaznamenal žiadne. Prvá odvážna gore scénka prišla poriadne neskoro (nejakých 20-25 minút pred koncom), maska pána doktora mi taktiež nepripadala veľmi pútavá, takže u mňa to bolo celú dobu niekde medzi dvoma a troma hviezdami. Ku koncu sa to konečne poriadne rozbehne, ale proste celkovo mne osobne tých 90 minút ubiehalo dosť pomaly, navyše pointu nie je veľký problém uhádnuť. Nakrútené je to zručne, herci fajn, jaskyňa pekná (žiaľ, väčšina deja sa v nej vlastne ani neodohrávala), atmosféra chýbala, k väčšiemu napätiu nedošlo. Uznávam, že hodnotenia na imdb sú zatiaľ až prehnane nízke, ale žiadna veľká pecka to nie je. Priemer.(24.3.2012)

• bourec

Podobnejch filmů je habaděj.I tohle začínalo poměrně solidně,ty reálie starýho hornickýho městečka s polorozpadlejma budovama slibovali pěknej horůrek,ale skutek utek.Zase nějaká schíza.Tohle nesnášim,navíc si u podobnejch filmů vzpomenu na děsnou ptákovinu Noc s nabroušenou břitvou,a je po zábavě.Proč ty režiséři nedokážou budovat strach,napětí.Prostě nepovedený ve všech směrech.30%.(1.8.2012)

• J*A*S*M

No vida, tak už si i španělští tvůrci parádně vymáchali hubu v téhle teenagerské "hororové" mainstreamové žumpě. Pro podobné bezatmosférické sterility Španělsko za současnou hororovou velmoc rozhodně neplatí, takže jsem zklamán, že se odtud vůbec něco takového vynořilo. Tuctová báchorka o studentech, kteří se vydají dělat průzkum o jakémsi lékaři-psychopatovi do opuštěného hornického městečka uprostřed španělského vidlákova. Potenciál by to mělo, neboť prostředí opuštěných měst na mě působí takřka kdykoli a kdekoli, ale způsob, jakým je film natočen, je tak absolutně neinvenční - a nejen neinvenční, ale i nezajímavý, nemastný a neslaný - že to po hororové stránce (alespoň pro trochu odrostlejší diváky) nemůže nabídnout vůbec nic. Je tam pár cudně krvavých vražd, přesvětlené doly, několik šílených 3D efektů a průhledná zápletka, na níž je nejvíc šokující fakt, že ji tvůrci asi mysleli vážně. Ztráta času. 3/10(13.5.2012)

• Šakalík

Já to viděl sice jenom 2D, ale myslím, že ani ten třetí rozměr by to nezachránil. Film má docela nadějný námět, jenomže autoři si zjevně pod pojmem „paranormal“ představují něco úplně jiného než já. Jeden neviditelný doktůrek mě teda z klidu nevyvede, zvláště když se jeho mordy zmůžou jen na omotaný ostnatý drát, pár useknutých prstů a jednu sešitou držku. Vůbec celý film působí tak, že byl dělaný na koleně a že peníze původně určené pro scénáristu schramstly 3D efekty, takže z hlediska scénáře je to bída s nouzí. Herecké výkony jsou řekněme odpovídající mladistvému ansámblu, byť na jeho dívčí polovinu je radost pohledět. :-) Takže za pěkné holky a působivý doktorův kukuč uděluji dvě hvězdy, byť popravdě je tento film opravdu VELMI podprůměrný.(26.5.2012)

• Beastmaster4

Španělské horory miluju, ale tohle se vůbec nepovedlo. PX 3D je hodně slabá záležitost s předem prokouknutou zápletkou a tudíž je zbytečné sledovat film od půlky do konce. Španělsko evidentně převzalo koncept podobných filmů od Amerických kolegů a tak tu máme partičku hezkých mladých lidí, kteří se potýkají s vraždícím monstrem. Nechybí tu jedna pipinka, jedna generálka týmu, jeden ukecanej hezounek atd. Prostě klišé za klišé se suneme dál k danému konci. A jak to skončí? Jen si řeknete "já to věděl/a" a this is end ;)(10.6.2012)

• - Beeléniným (Úrsula Corberó) mobilem je Sony Ericsson Xperia Play a závodní hra, s níž si během čekání s přáteli zkracuje volnou chvíli, je "Asphalt 6". (Conspi)

• - Snímek je prvním 3D hororem ve španělské filmové historii. (Terva)