Paranormal Xperience 3D

Daniel Padró

Sergi Bartrolí

Marc Vaíllo
  • Beastmaster4

Španělské horory miluju, ale tohle se vůbec nepovedlo. PX 3D je hodně slabá záležitost s předem prokouknutou zápletkou a tudíž je zbytečné sledovat film od půlky do konce. Španělsko evidentně převzalo koncept podobných filmů od Amerických kolegů a tak tu máme partičku hezkých mladých lidí, kteří se potýkají s vraždícím monstrem. Nechybí tu jedna pipinka, jedna generálka týmu, jeden ukecanej hezounek atd. Prostě klišé za klišé se suneme dál k danému konci. A jak to skončí? Jen si řeknete "já to věděl/a" a this is end ;)(10.6.2012)

Opět musím pochválit skvělý obraz a zejména zvuk. Ten byl parádní, zejména u lekaček. A opět mne Rusové překvapili s perfektním dabingem (naposled u One Way Trip 3D). Herci sympatičtí a jejich výkony byly dobré. Šílený doktor byl hnusný a šel z něho strach. Trošku mi tam vadilo to proplétání současnosti a vzpomínek, ale na konci filmu divák pochopí, proč tomu tak je. Nechápu to slabé hodnocení jak na IMDb, tak v Rusku? Je to jeden z mála filmů, kdy Vám těch 90 min. rychle uteče.(24.3.2012)

• rollman1

Byl jednou LivingGay a ten mě rád sračky, které hodnotil 4-5* a pak hodnotil dobré horory velice záporně. Tenhle kluk nebo co to je za placentu, byl asi rebel a chtěl si na CSFD udělat dobré jméno. Svými komentáři nadchnul tisíce uživatelů a všichni ho milovali a ctili ho. Postavili mu sochu obří placenty v Ghettu na ulici Míru. Pak se LivingGay probudil a byl zase ten otravný, špinavý bezdomovec, který hodnotí filmy podle toho, kolik lístků má ve scéně čtyřlístek a kolik kachliček cesta ve scéně druhé. Horory hodnotí tak, že předtím sežere 4 konzervy fazolí a pustí si nějakou sračku. Když se u toho posere, což ještě doprovází ultimátní tlačení aby to mělo nějaký ten efekt, naloží 4-5 hvězdiček a je klid, jelikož se u filmu děsně posral strachy ( Každý ví, že se posral z fazolí, když si pčiknul) . Tímto tě zdravím a doufám, že tento film máš ve svojí TOP fazolové 50. Jinak film byl děsná srajda a u filmu jsem si utíral pěnu z pusy i z uší.(20.7.2013)

• darkrobyk

Vcelku průměrná podívaná, která trochu připomene Houbičky nebo Noc s nabroušenou břitvou. Problém je, že snímek nemá spád a patřičné napětí. Těch několik podařených gore scének je na pořádný horror opravdu málo. Navíc poměrně brzy divák odhalí skutečného pachatele i jeho zatemnělou minulost. Chválím, že strašení neprovádí asijští bubáci a jim podobné dnes již trapné existence, na druhou stranu se zoufale nedostává atmosféry, jež by vyděsila. Krásné interiéry solného dolu s bohatou krápníkovou výzdobou filmaři využili jen zčásti (nejspíš měli při natáčení za zadkem ostrahu a ochránce dohromady). Oddechovka k odpolední kávě, když není nic lepšího po ruce.(21.2.2013)

• J*A*S*M

No vida, tak už si i španělští tvůrci parádně vymáchali hubu v téhle teenagerské "hororové" mainstreamové žumpě. Pro podobné bezatmosférické sterility Španělsko za současnou hororovou velmoc rozhodně neplatí, takže jsem zklamán, že se odtud vůbec něco takového vynořilo. Tuctová báchorka o studentech, kteří se vydají dělat průzkum o jakémsi lékaři-psychopatovi do opuštěného hornického městečka uprostřed španělského vidlákova. Potenciál by to mělo, neboť prostředí opuštěných měst na mě působí takřka kdykoli a kdekoli, ale způsob, jakým je film natočen, je tak absolutně neinvenční - a nejen neinvenční, ale i nezajímavý, nemastný a neslaný - že to po hororové stránce (alespoň pro trochu odrostlejší diváky) nemůže nabídnout vůbec nic. Je tam pár cudně krvavých vražd, přesvětlené doly, několik šílených 3D efektů a průhledná zápletka, na níž je nejvíc šokující fakt, že ji tvůrci asi mysleli vážně. Ztráta času. 3/10(13.5.2012)

• - Beeléniným (Úrsula Corberó) mobilem je Sony Ericsson Xperia Play a závodní hra, s níž si během čekání s přáteli zkracuje volnou chvíli, je "Asphalt 6". (Conspi)

• - Snímek je prvním 3D hororem ve španělské filmové historii. (Terva)