Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Skupina turistov z celého sveta sa chystá preskúmať podzemie Berlína. Pravdepodobne ho postavili nacisti a tiahne sa pod celým mestom. Keď sa ich miestny sprievodca (M. Riemelt) zraní, prepadnú mladí ľudia panike. (pancakes)

Recenze (100)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Opravdu Obdivuhodný výkon od naších sousedů. Čekal jsem,že to bude dobrý, ale že to bude takový nářez, to jsem nečekal ani v nejmenším! Hlavní záporák byl super.. Mám obavy, že se mi dnes o něm bude i zdát. Atmosféra byla hustá téměř od půl hodinky filmu,což mi vůbec nevadilo. AA navíc jsem nečekal, že se při slasheru leknu vícX než u nějaké slušné duchařinky. Opravdu Super! ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Najlepší nemecký horor tohto roka (zatiaľ). Ani to spočiatku nevyzeralo na nejaký veľký krvák, ale našťastie som sa mýlil. Po tom, čo sa ich sprievodca zranil, narazili teenageri na sympatického deduľu, ktorý im ponúkol "pomoc" - samozrejme do hrobu :-) Lepšieho hlavného záporáka ani nemohli vybrať. Bolo tu proste všetko, čo má v správnom exploiťáku byť, bolo to brutálne, krvavé, nekompromisné, neskutočne napínavé a dokonca aj zručne natočené. Až mi tých chudákov bolo ľúto. A dokonca som sa naučil, že je menej nebezpečné dať prijebanej holke do ruky granát ako foťák. Kto to má rád krvavo, ten si určite užije ako ja (na neoriginalitu sa v tomto prípade môžem vysrať). ()

Reklama

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Konečně! Konečně horror z podzemních tunelů NENATOČEN TŘEPAJÍCÍ se amatérskou kamerou s černobílými záběry na zem, nebo strop. Konečně film, kde je vše vidět a kde nemusím mžourat očima, co to tam vlastě bylo nebo co to tam proběhlo. Ještě kdyby bylo lepší herecké obsazení a byl bych spokojen. Děsně mi vadil mi ten poseroutka, co tam lítal a shazoval skříně na zem. I když nakonec byl krásně potrestán :-) 80% ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,NEJSTE Z TOHO TROCHU NERVÓZNÍ?“ ... ,,JE TO DOBRODRUŽSTVÍ! UVOLNI SE, BUDE TO STÁT ZA TO“..... /// Taky jste už slyšeli, že v Berlínským podzemí je spousta záhad? VÍTEJTE NA TEMNÝ STRANĚ! Přes zajímavej úvod postupně zjišťuju, že veškerý náckovský fajnovosti půjdou stranou a stejně to bude zase jen a jen boj vo kejhák. A to vlastně bejvá skoro furt stejný. Spousta situací, který jsou napínavý naprosto vždycky a není podstatný, kdo dodejchal jako první. Přestože jdou veškerý prohlídky stranou, jsem rád, že tam není kurevská tma (a je tam teda (překvapivě) dobře vidět) a že se děcka chovaj jako ,,Homo sapiens“. Už jen to, že nejsu rozptylován idiotským chováním, by mohlo stačit k solidnímu zážitku. Trocha ,,gore“ (ani škodolibosti) neuškodí a kapku to kazí až nezdravě hororovej záporák. Jako optimista taky špatně snáším tu přemíru pesimismu, ale jinak - solidní půlnoční večerníček. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že když spolu do podzemí vlezou Korejka, Francouzska, Venezuelanka, Američan a Němec, nemusí to bejt vždycky jen trapnej vtip, ale třeba zajímavý maso. 2.) Chystám se do Berlína a přesvědčím se, že Kris alias ,,Dante“ mě už asi žádnou díru neukáže. 3.) Thx za titule ,,ricci.s“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *** ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Standardní podzemní slasher/exploitation. Originální vůbec, natočený pěkně, bez nějakých výrazně rušivých elementů typu šíleně nelogického jednání postav atd. Zubatý záporák působí možná až moc řvavě psychopaticky, chvilkama mi připadal spíš jako nějaká parodická karikatura hororového záporáka. Urban exploring považuju za velmi zajímavou a lákavou aktivitu (hlavně proto jsem se na film velmi těšil), takže je mi trochu líto, že se tvůrci prostory opuštěné městské architektury nepokusili využít jako prostředku k budování hutné atmosféry, ale spíš vsadili na poměrně pěkný, líbivý vizuál a stvořili tak spotřební horor, který sice fanoušky neurazí, ale nadchne spíše neznalé teenagery. V daných mezích to funguje dobře, ale nejedná se nakonec o nic, na co bych měl potřebu pět ódy. A marginální stížnost na závěr: Většina filmu se odehrává v nepřístupných podzemních prostorách, ale i v momentech, kdy nikdo nesvítí baterkou, je všude světlo, jako kdyby se děj odehrával v sešeřelé místnosti, kam z povrchu proudí proudy světla. Je to sice prkotina, ale všímal jsem si toho a mírně mi to vadilo. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (3)

  • Na jedné ze zdí v podzemí je možné si všimnout německého nápisu "Wie schnell ist doch das Leben aus", což v překladu znamená "Jak rychle život uteče". (DruidKarel)
  • Kris (Max Riemelt) označí mená ďalšej dvojice hlavných predstaviteľov vo filme (Nathalie Kelley a Nicka Eversmana) podľa dvojice postáv v snímke Takí normálni zabijaci (1994). (MikaelSVK)
  • Filmovanie prebiehalo v nemeckej metropole Berlín. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama