The Facility

• Velká Británie Guinea Pigs (neoficiální název)
všechny plakáty

George Stobbart

Tradičná vzorka indivíduí, ktoré snáď ani nemohli byť otrepanejšie vybraté, súhlasí s testovaním experimentálneho lieku na izolovanej klinike. No a keďže ide o horor, tak je jasné, že experiment sa zvrtne a trošku sa to rozkrvaví. Ale naozaj iba trošku, keďže si film príliš nedovoľuje a tak sú krvavé scénky / gore prítomné iba zriedkavo a väčšinu deja predstavujú predvídateľné hádky a otravné dohadovanie medzi postavami, ktoré ma ani náhodou nebavili. Onedlho sa objavia nečakané účinky lieku a atmosféra mierne zhustne, no pokračuje to stále iba zmäteným pobehovaním postáv, ktorých najväčšia aktivita spočíva v prekrikovaní a otupných dramatických eskapádach, čo mi moc napínavé / zaujímavé / hororové neprišlo. Takže nakoniec to bol len opozeraný nemocničný nízkorozpočťák, ktorý ma vyše 2 a pol hodiny nudil a následne ma odrovnal v šokujúcom závere zistením, že v skutočnosti trval iba 1h 15min. ()

kaylin

„The Facility“ je možné směle považovat za agitku, která se snaží lidem ukázat, že by neměli věřit farmaceutickým společnostem a rozhodně by neměli testovat nějaké léky na sobě. Nejspíš by neměli ani užívat nějaké komplikovanější léky, ale tak tohle nebezpečí zde prostě je. V rámci hororového žánru pak snímek ničím nevybočuje, nic neukazuje a jen chce prohloubit náš strach ze tmy. Vzhledem k tomu, že tohle vidíte v každém druhém kousku, nemůže se tohle dotáhnout ani na průměr. Hlavně i proto, že snímek začíná nudit, a to i při své krátké stopáži. Nemá totiž co říct. ()

Ronaldo79

Velká škoda, že The Facility je víceméně o hádkách a bezprizorním pobýhání po klinice, přitom potenciál na vznik solidního psycho snímku by tu byl. Námět testování nové drogy, a samozřejmě se v průběhu dostaví vedlejší účinky, má přeci obrovskou šířku možností, jak ty ,,guinea pigs'' potrápit. Nějaká konzistentní atmosféra nebo nervy drásající napětí se nekoná, a tak i těch 79 minut docela potrápí divákovo zaujetí. Hrozně skromný snímek na to v jakém prostředí se odehrává a čeho všeho by byl s lepším scénářem schopný, ale to už se jen opakuju. 4/10* ()