Territoires

• Kanada Territories (více)

Skupina mladých lidí se vrací z Kanady domů do USA, když je na odlehlé silnici u hranic zastaví policie kvůli celní kontrole. Ta u nich v autě najde marihuanu a jsou zatčeni. Jenže něco tady nehraje. Záhy pochopí, že policisté nejsou těmi, za koho se vydávají. V tu chvíli však ještě ani netuší, jaká směs fyzického i duševního teroru je očekává. Tihle "policisté" totiž berou ochranu své země opravdu vážně. (Teabag)

Flipnic

Exploitery mám samozřejmě moc rád. Ale tady mne to nějak nechytlo ... Nebo spíš řečeno naopak, chytlo a to hodně, ale pak jak ubíhá děj, tak to jde strmě dolů dějem, obsahem a závěrem, nad kterým jsem úplně kroutil hlavou. Jako šikana party mladých lidí dvěma vyšinutýma "poldama" je mazec... Mrazivý, hnusný, drsný, perverzní ... Potom to mučení, výslechy, lesní atmosféra ještě ok, ale posledních 20 minut je tak "wtf" ve špatným slova smyslu, že se mi to fakt nelíbilo a nudilo mě to ... Připadalo mi to, jako se občas stávalo, že tvůrci už neměli čas a prachy na nějaký dokončování, tak to usekli naprosto nesmyslným a nepůsobivým závěrem ... Škoda, původní "nástřel" to mělo výbornej. Ale jinak v tomto ranku za poslední dobu docela slabota ... (upozorňuju pro neznalé, je to hodně násilnej film vyžívající se v ponižování lidí atd. ...). ()

verbal

Pokud zrovna není na obzoru nějaký Vietnamec s pirátskými kopiemi dévedéček či neposlušný kamioňák, který zanedbal povinnou osmihodinovou felaci na prochcaném parkovišti u dálniční Šelky, nemá Celní správa do čeho píchnout a svou frustraci z nicnedělání si musí vybíjet na ubohých turistech hrou na Guantánamo. A je to taková nuda k posrání, že klidně mohli raději tu hodinu a půl převažovat náklaďáky a kontrolovat Déháelce plomby. ()

Fr

,,MUSÍME SI BEJT JISTÍ, ŽE NEJSTE HROZBOU PRO SPOLEČNOST V NAŠEM TERITORIU“....... /// Žijeme v těžkých časech. Světu vládne teror.... CO ČEKÁTE? Bylo jich pět. Teď jsou čtyři, maj oranžový oblečky, žadoní a bulej a dva magoři konaj. ZASRANÝ HLUBOKÝ LESY. Jinak celkem nuda. To už ty dva medvědi od Kolína maj zajímavější hry (vo tom snad nemusím s nikým polemizovat!). Pravda, hra na Guantánamo by mohla pár uchyláku přilákat, ale krom celkem solidního úvodu – nuda. Kdepak asi ti soudruzi z Francie udělali chybu? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem ve fanclubu Vlasty Vrány. 2.) Zajímá mě, jestli může jen tak zmizet 5 Američanů. 3.) Zjistím, že upadnout do zajetí s bolavým zubem je kravina. 4.) Thx za titule ,,boysetsfire“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

J*A*S*M

Hodně dobré. Krásně natočené, poměrně pomalé, herecky prvotřídní. Tady prostě někdo měl vizi, chtěl něco říct (ok, nic převratného) ... a tak si za tím šel. Territories nejsou divácky zrovna nejvděčnějším filmem, v poslední půlhodině udělají úkrok někam, kam byste to u klasického normálního exploitationu nečekali. Žádné naturalistické násilí, žadné brutální vyvrcholení, jen taková smutná nejistá tečka za osudem pěti sympatických lidí. Mně se ten závěr moc líbil, rozhodl o konečných čtyřech hvězdách. Po pár měsících na ten flim už asi vzpomínat nebudu, ale bezprostředně po projekci ve mně ještě chvilku úspěšně rezonoval. Palec rozhodně nahoru. ()

ricci.s

Od Francúzov som teda čakal viac, ako otrepaný exploiťák s minimom brutality. Rozbiehalo sa to nádejne. Partička mladých sa vracala zo svadby z Kanady do USA, ale natrafili na párik vyšinutých colníkov, ktorí ich začali považovať za nebezpečných teroristov (a to len kvôli tomu, že im v aute našli marihuanu). Takže ich pochytali, zatvorili do klietok uprostred lesa a začal sa menší teror. Do tejto chvíle som bol nadšený, pretože film obsahoval všetko, čo má v správnom exploiťáku byť (dokonca mi to z nejakého neznámeho dôvodu trochu pripomínalo Captifs). V druhej polovici však znudili čo sa dalo. Nebolo tam už ani žiadne mučenie, len nudné vypočúvanie a zamiešal sa do toho aj jeden súkromný detektív (očakávané a zbytočné). A keďže ani záverečné rozuzlenie už nič zaujímavé neprinieslo, tak nebudem skrývať sklamanie z nevyužitej príležitosti. Ledva mi to vychádza na priemer. ()

• Číslo hotelového pokoje detektiva je "18". Stejným číslem jsou označeni i "vězni". Všichni mají na krku vypálené "Delta 18". (kery-)