Territoires

• Kanada Territories (více)

Skupina přátel se v dobré náladě vrací ze svatby svých známých, když je na pomezí hranic amerických států zastavena dvojicí mužů. V té době ještě netuší, že ti, kteří se vydávají za celní policii, jsou ve skutečnosti psychicky narušení dozorci z nechvalně proslulého tábora v Guantanamu, a jejich jediným cílem je udělat svým obětem ze života peklo. (SICK_BREED)

bourec odpad!

Člověk prostě občas narazí v určitym žánru na dobrej film,ale jinak většinou na podobný všivárny,jako je tahle.Dva plešatý houmlesáci,parta mladejch lidí.Začátek je sice tíživej,ale pak nic.Kde se vůbec pořád berou tyhle mameluci,co mermomocí chtěj točit filmy.Nemůže je někdo plnohodnotně zaměstnat,ať je klid.0%.Oliviere,Oliviere,Abububu. ()

Ruut

První 2/3 jsou hodně dobře zrežírovaným a castingově dokonale obsazeným psychothrillerem s troškou té krve. Věřím tomu, že to celé mohlo vygradovat do dost nechutného a dostatečně přesvědčivého konce. Nu pan Abbou si ovšem vybral jinou cestu - a to ještě zajímavější. V poslední třetině filmu se objeví jeden "nečekaný" nový element, který načrtne dalších několik zajímavých linií možného vývoje .. a překvapí zajímavě pojatým vyústěním. Na to, jak jsou jednoznačně rozdány karty, jsou Territories krásná mnohovrstevnatá a dobře promyšlená hra. ()

MA.KI

Explotation hororové subžánry odsuzuji a snad všem z těch několika málo, které jsem doposud viděl, jsem bez přemýšlení fouknul odpad. Tento psychologický thriller s prvky právě explotation žánru (psychické a fyzické násilí, ponižování) vnímám odlišně, jelikož právě tyto prvky nejsou samoúčelné. Mučení je zde spíše psychické (uzavření v klecích, odepírání jídla a pití, spánku, audio-vizuální teror…). ~ Skvělý úvod v podobě písničky od Death in Vegas a asi čtvrthodinové scény na silnici /spoilery/ při kontrole auta skupinky budoucích obětí duem falešných celníků (bývalých amerických vojáků se zpackanou minulostí a nesplněnými ambicemi, které jsou zřejmě spouštěčem jejich agrese) střídá teror v hloubi lesa, kde agresoři své oběti schovávají a mučí v železných klecích. Člověk je najednou jen kusem masa, bezbrannou hračkou, s kterou si únosci můžou dle libosti hrát. ~ Určitě bychom mohli vést polemiky o tom, jestli takové filmy vůbec natáčet, posléze se na ně se zaujetím dívat a poté ještě vysoko hodnotit. Ale jak jsem již naznačil, tento snímek není jen pouhopouhou přehlídkou surových sadomasochistických nechutností a psychického teroru pro sebeukájení krvelačného diváka, nýbrž má sic nikterak sofistikovanou, však jasnou myšlenkovou nadstavbu především díky dostatečné propracovanosti psychologie postav a zároveň velmi kvalitní technické a umělecké zpracování, proto jej hodnotím kladně. Nenudil jsem se, naopak. Napětí vás přiková k obrazovce. ()

ricci.s

Od Francúzov som teda čakal viac, ako otrepaný exploiťák s minimom brutality. Rozbiehalo sa to nádejne. Partička mladých sa vracala zo svadby z Kanady do USA, ale natrafili na párik vyšinutých colníkov, ktorí ich začali považovať za nebezpečných teroristov (a to len kvôli tomu, že im v aute našli marihuanu). Takže ich pochytali, zatvorili do klietok uprostred lesa a začal sa menší teror. Do tejto chvíle som bol nadšený, pretože film obsahoval všetko, čo má v správnom exploiťáku byť (dokonca mi to z nejakého neznámeho dôvodu trochu pripomínalo Captifs). V druhej polovici však znudili čo sa dalo. Nebolo tam už ani žiadne mučenie, len nudné vypočúvanie a zamiešal sa do toho aj jeden súkromný detektív (očakávané a zbytočné). A keďže ani záverečné rozuzlenie už nič zaujímavé neprinieslo, tak nebudem skrývať sklamanie z nevyužitej príležitosti. Ledva mi to vychádza na priemer. ()

Karamanlis

Pasáže s psychologickým terorizovaním, šikanou a nezmyselnými výsluchmi nevinných, v totálnej beznádeji sa utápajúcich mladých ľudí majú svoje mrazivé čaro, rovnako tak záver podaní svojrázneho súkromného očka ušiel, dokopy sa tu však neobjavilo nič, čo by mi ako divákovi nejak obzvlášť zdvihlo hladinu adrenalínu. Territories je síce zaujímavý exploitation, no čakal som, že tvorcovia z toho námetu vyťažia o čosi viac a nechajú dej vyhrotiť do ešte väčších extrémov. ()

• Číslo hotelového pokoje detektiva je "18". Stejným číslem jsou označeni i "vězni". Všichni mají na krku vypálené "Delta 18". (kery-)