The Reverend

všechny plakáty

Mladý reverend, čerstvý absolvent seminární školy, se vydává do své první farnosti. Zatímco na první pohled se farnost zdá být klidná s perfektními obyvateli, ukáže se, že se něco zlého skrývá za zdmi domu místního podnikatele. (cezero)

ricci.s

Briti poriadne prekvapili, pretože takúto kokotinu som od nich nečakal. Pekná ukážka toho, ako sa dá posrať celkom vydarený námet, pre mňa dokonca jedna z najnezaujímavejších upírin (ak nerátam úplné amatérizmy), tak nudne podaná, že som sa len s vypätím všetkých síl dopracoval ku koncu. Dej sa točí okolo mladého farára, ktorého jednej noci pohryzie upírka a začne sa meniť. To je tak asi všetko. Vyše polovicu filmu sa nič nedeje, dozvedáme sa totiž len farárovo duševné rozpoloženie prostredníctvom jeho vnútorných monológov - akurát že mne bolo totálne u prdele, ako sa cíti. Potom začal podľa očakávania vraždiť, takže sa to o miniatúrny kúsok zlepšilo, no v konečnom dôsledku tam aj tak nebolo nič, čo by to vyťahovalo aspoň na slabý podpriemer. Jednu hviezdu za trochu tej krvi, ináč tu tvorcovia zbabrali úplne všetko, takže toto odporúčam naozaj len tým, ktorí sú zvedaví na vyslovene nepodarený britský horor. ()

Campbell

Tak tohle bylo hodně špatné a při tom film sehnal docela solidní herce. Tohle je nudný, špatně zahraný a hovadsky zrežírovaný film. Ani po scénářské stránce není nijak kvalitní ale i tak si myslím že z toho šlo vytěžit daleko více. Jako horor to vůbec nefunguje, není tu nic co by horor představovalo. Nulová atmosféra, málo vražd a hlavně šílená nuda. Jako upířina tenhle film totálně pohořel. Jediné co film zachraňuje jsou fakt herci i když jsou hrozní mám k nim respekt. ()