Hrůza v lese

Parta přátel se rozhodne jet na venkov. Hned po příjezdu jsou upozorněni na sériového vraha, který řádí v okolí. Rozhodnou se zůstat, což se jim krutě vymstí... (oficiální text distributora)

ricci.s

Ja proste milujem niektoré scénky v tých hororoch, neuveriteľné. Zabijak povedzme niekoho zavraždí, podarí sa ho však spacifikovať a zamknúť mu dvere pred nosom... ale samozrejme tu musí byť tupá blondína, ktorá mu tie dvere otvorí. Mimochodom, je to taký mix eploiťáku a slasheru, človek nevie, kam sa to všetko zvrtne, a kto je dobrý a kto zlý, takže nejakého maličkého prekvapenia sa dočkáme. Dva páriky si totiž vyrazia na víkend na chatu a budú bojovať o holý život - trochu obohrané, ale stále to baví. Herci však boli strašní (kde na tie masky chodia?), hudba slabá a gore priemerné. Pobavil ma prostý záver, šikovnejšie sa to už ukončiť nedalo. ()

J*A*S*M odpad!

Yo , tag tuten H-engliš-kus bych ne-o-LIKE-oval ani za 0 (čítaj nic) . Napísáno Mnou pro Ty víšh koho .." ()

Enšpígl odpad!

Jako tohle byl ten námrd první kategorie. Už jen začátek . Odněkud ze země se najednou vynoří ženská v černých kalhotkách a bílým tílku a běží, do toho hraje strašidelná muzika a nějakej zkreslenej hlas tam odpočítává 10, 9, 8 , ... najednou střih a ...."o dva roky dříve" v tu chvíli začalo bejt jasno, že tahle hrůza měla zůstat v lese a ne lézt na obrazovky. Napětí moc nepomáhalo ani to, že stromovej chirurg (tak tomu vrahovi ve filmu říkali :)) ) vydával zvuky jak nastydlej predátor, takže by ho v tom tichým lese slyšel i bezuchej Goya, jen jeho obět dělala že ho neslyší a poctivě čekala až bude mít stromovej chirurg ordinační hodiny. ()

Malarkey odpad!

Už od začátku filmu mi bylo jasný, že když bych si dal projímadlo, hodně projímadla, a proseděl celou noc na hajzlu, tak udělám líp. Ale nechtělo se mi spát, chtěl jsem se zasmát, kamarád mě k tomu filmu dokopal a tak jsem zapnul televizi. Film s názvem Hrůza v lese se prostě neodmítá. Hrozně se mi líbilo, jak se to všecko tvářilo hrozně vážně. Nejlepší postava byl ten kretén Tristan, co vypadal jak Rasputin po oholení. Od začátku se tvářil jak idiot, až by člověk řek, že on jedinej bude ten rozumnej v celým filmu. Jenže nebyl. Ten film se totiž tak brutálně zvrtnul, že nešlo vůbec očekávat, co se příští minutu stane. Ti lidi se tam chovali tak strašně, že to nešlo předpokládat ani když byste se před filmem dsjeli kokainem. Jedna holka kouká, jak její kamarád vraždí někoho a pak jí prosí, aby mohl vejít dovnitř, do domu. Ona se kroutí, že to neudělá, pak mu otevře dveře a on jí zapíchne. To mě vážně fascinovalo. Nejlepší bylo, jak hned první scéna má v hlavní roli holku v kalhotkách. No řekněte, odolali byste zpocené, špinavé holce, která lesem běží v kalhotkách? A proč vlastně běží v kalhotkách nám pak má vysvětlit celý film. Joo, bylo to sympatický, nejlepší byl ale Tristan. Jen mě tvůrci zklamali, že mu nedali nějaký východňarský původ. Na něj by se hodil nějakej solidní Rumun z Karpat. ()

Asia_Power

Větší hrůzu v lese jsem zažila, když jsem si osobně šla s Alíkem vypůjčit vánoční stromeček. Já kráva tam tehdy šla po zhlédnutí filmu Hvozd (bo jak se to jmenuje) a tak jsem byla zesraná z každého stínu (šli jsme samo sebou večer) a baterkou jsem svítila po všem možném, jelikož všude bylo slyšet neviditelná monstra co mě chtěly tutově zabít a vopíchat a možná i v tomhle pořadí. Takže jo, to byla hrůza v lese. Za to tahle Hrůza v lese to je jiná liga. Asi jako když po NHL jdete na zamrzlej rybník na hokejovej mač HC Horní Kotěhůlky vs HC Dolní Kotěhůlky. Postavy tupé jak nůž na máslo, vrah řádí v dalekém okolí jelikož většinu filmu je někde v prdeli až sem ho začala podezírat, že se v tom lese ztratil a místo vraždění bude bloudit. Jedinej díky komu tomu dávám 1* je Tristan. Prvotřídní příklad ukázkového bezcharakterního zmrda, takže celá já v mužské verzi. No a to by bylo abych své ptákovité verzi nefandila. Jinak konec to zabil. ()

Dellamorte

Nikdy som to ešte neurobila , ale bol to OrgazMatron zážitok. Nikdy som totiž nedala na IMDb a už vôbec nie na tunajšie hodnotenia a komenty. Ale ten šifrovaný koment ( tam na streche ) Ma donútil zhliadnuť snímok , ktorý som vlastne nikdy ani vidieť nexcela Užívateľ netušil, že mám dešifrovací kód , takže zbytočne to okoliu komplikuje. Enigma Ma nerozbije aj keď som na ten odkaz milovníkom filmu prišla až pri záverečných tituloch - pochopila som čo xcel - že je to za 2 ! Nechám Enigmu vychladnúť a môžeme pokračovať.Daj kód a Ja ho nechám sublimovať. Mám totiž verziu ENIGMA Spring 2012. ()

MM_Ramone

Štyria mladí Angličania si chcú užiť voľný víkend na vidieku. Naštartujú auto a vydajú sa na chalupu v horách. Lenže tento ich nevinný výlet sa zmení na krvavý masaker. Snímok "Don´t Let Him In" je hodne slabý slasher horror. Scenár je totálne hlúpy, herci sú mizerní, rozpočet minimálny, dialógy kostrbaté, kamera nudná a réžia amatérska. Je tam síce trocha násilia, trocha krvi a nejaká tá vražda, ale i tak je to neskutočne úbohý pokus o horror. * ()

darkrobyk

Zábavný slasher plný mrtvol, fakt nevím, co by kdo chtěl více. Tak třeba ta blbá blondýna - otevře dveře, nebo neotevře, když je blbá? A scénka s policajtem u seníku mě dostala do kolen, byť je to provařené klišé, které odhalíte, ještě než k němu dojde. A pak červi, skvělé, oblíbenci italské školy a C.Barkera mě moc potěšili. Les si přirozeně zaslouží velkou hvězdu, ovšem parádní konec nejméně dvě. To už jsem v záchvatu smíchu pro slzy neviděl. Ostatní moc ne, ale já se bavil skvěle! ()

juta

Hrůza nejenom v lese, ale i na plátně. Snažil jsem se tomuhle filmu dokonce nadržovat, ale nemělo to cenu. Nápad to byl sice dobrý, ale provedení stálo za prd. Plakát je to nejlepší na celém filmu. Herci mi vůbec nepřirostly k srdci a výkony některých mi připadaly jak z amaterského filmu. Trvalo to jen hodinu a patnáct minut, i tak jsem se nudil. Některým momentům jsem se musel zasmát. Spoiler! Na konci říká vrah poslední přeživší, že ho pobodala ženská, kterou skupinka potkala v lese, ale jak mohl vrah vědět, že jí potkali? ()

Allien.9 odpad!

Omlouvám se Britům, ale tohle je vážně "Hrůza" s velkým H. A bohužel ne "v lese", ale na televizních obrazovkách. Blbý nápad, blbé provedení, blbý konec... zkrátka všechno špatně. A když říkám "všechno", myslím tentokráte opravdu všechno. Originální název navíc vyzrazuje vraha, takže trošku faux pas. ()

kingik

Je libo "stromového chirurga"? Fakt vás ten šílenec neodradil?! No dobrá. Ještě doplním, co nehezkého v lesíku, kde řádí, provádí. Své oběti rozřeže a rozvěsí na strom. A jste v obraze. Jo a obraz, myšleno vizuál, tenhle horor moc hezký nemá, ale k tomu se hned dostaneme. Na varování nedají dva páry, které se vybraly strávit víkend na venkově. A vstoupí tak do maniakova teritoria. Ještě je vhodné dodat, že než dojde na finále, tak divák se zpožděním dvou dnů musí sledovat, co mu předcházelo. Trvá to dvě třetiny, ale nevnímám to nutně jako zápor. Britské horory mají často tendenci zaskočit případně děsit svojí syrovostí. Tohle děsilo tak nějak neplánovaným způsobem. První, co praští diváka do očí je ultra levný vizuál se slabým barevným rozlišením. Myslím, že ani v roce vzniku nebylo nevyhnutelně nutné na něco takového, oku nelahodícího, koukat, pane režisére. Pokud chcete ještě v budoucnu točit je potřeba něco udělat s technickou stránkou filmu. Tím, jak je to levně natočeno, nevynikla porcička nápadů, které by vynikly pod taktovkou produkce, která by byla ochotna pustit nějakou tu libru navíc. Tohle moc dobrý dojem neudělalo. Film tím ale nešel úplně do kopru. U jednoho z párů dojde posléze ke smrtelné tragédii, kterou bude mít na svědomí od počátku podezřelý přítel té blondatější z dvou přítomných dam, kterého původně na pobyt ani brát nechtěli. Je tedy jasné, že můžete očekávat dva zabijáky, přičemž každý z nich vraždí z jiného důvodu neboli preferuje jiné vražedné choutky, ale chaos ve vyprávění z toho nevznikl. Pouze jeden z nich byl stromový chirurg. Scénář je však v tomhle ohledu bezelstně průhledný jako strašilka, co se marně maskuje za uschlý list. Chirurga bezpečně odhalíte. Při poměru sil zabijáků na place z toho nevzniklo nic extra zvrhlého. Režisér si zvláště oblíbil podřezávání krků, které snese i přísnější měřítko. Na "práci" obávaného chirurga se moc nedostane. Sam Hazeldine ho ztvárnil solidním způsobem. Práce s herci byla ve filmu dobře odvedena, až na jednu scénu, ve které se svědkyni vraždy zachtělo křičet poněkud teatrálním způsobem. Nelze také pominout fakt, že britky, v tomto případě jedna - Sophie Linfield, běhající po lese ve snaze utéct před šílencem, nemají dokonalé tvary modelky a v tomto ohledu je nelze, alespon pro tentokrát, srovnávat s dokonale vysoustruhovanými americkými (mladšími) kolegyněmi. Dále nelze pominout fakt, že postavy si svým protivným a nezodpovědným chováním přímo říkají o fyzickou likvidaci a na konfrontaci s maniakem si nabíhají až hloupým způsobem. Tady je to očividnější než v jiných případech spřízněných hixplotationů nebo slasherů. Scénář i režii si vzal na starost jistý Kelly Smith, známý snad jen svým podílem na scénáři k propadáku s Milou Jovovich "Tváře v davu". Jeho režijní debut po řadě reklamních spotů je místy až tragicky nevyrovnaný, a film slibuje více, než nakonec dostál, ale šanci mu dám. Od druhé třetiny se tempo zvedlo, film se rozjel, přišlo pár vražd, stěžejní zvrat a nečekaný konec. Závěrečná třetina je dokonce povedená. Tahle hrůza v lese je tedy akceptovatelná za předpokladu, že dočasně odložíte mozek a budete mít nízké nároky. Chápu však i ty diváky, kteří dvd s filmem po jeho podívání odloží na poličku. A to natrvalo. Mé hodnocení: 60% () (méně) (více)

Socrates

Natáčet film s jedním slušným hercem (Hazeldine) a bandou neschopů musí bejt fakt hrůza, navíc v lese. Ale co, amatérka Kelly si je vybírala sama - už to samo o sobě svědčí o jejích kvalitách a podle toho taky celej film vypadá. Ochotničina z toho čiší snad v každý scéně... Je to takový naivní dílo. Já bych řekl, že je to určený pro diváky, kteří nikdy žádnej horror neviděli, v tom případě by to možná mohlo fungovat. Lekačky, a vůbec všechny situace, přicházejí a vyvíjejí se přesně tak jak očekáváme, všechno je hrozně průhledný. Trochu to napravuje až konec filmu, za to teda tu jednu hvězdu. ()

SOLOM.

Jak již samotný obsah napovídá, rozhodně nejde o nikterak originální námět, který by na poli slasheru odstartoval nějakou revoluci. Když se navíc podíváte na nepříliš lichotivé internetové hodnocení, je vám hned jasné, že tentokrát se český překladatel ani moc nemýlil. Nejde sice o vyložený odpad, ale na moc světlých okamžiků jsem tu tentokrát nenarazil ani já. Každopádně se z toho dalo vytřískat mnohem víc, protože obrovské rezervy jsou tu viditelné na všech frontách. Jako první bych začal u přeobsazení jednotlivých rolí, protože valná většina zúčastněných předvedla doslova otřesné výkony. O jejich přehrávání asi netřeba více diskutovat. Dále bych pokračoval na vypilování scénáře a samozřejmě zvláště na charakteristikách jednotlivých postav. Kromě Tristana (který byl celkem slušný arogantní parchant), se mi tu nelíbil vůbec nikdo. Všichni ostatní byli naprosto mdlí, bez špetky charisma a jejich smrti jsem ani nějak zvlášť neprožíval. Však samotné mord scény, jsou kapitolou samy o sobě. Nepříliš povedená kamera a střih, jen podtrhli celkový zmar, který jsem z toho všeho cítil. Vždyť se dalo tak krásně vytěžit z toho všeho mnohem víc! Okolní lesy, sadistický vrah, jenže to by se tvůrce musel snažit navodit alespoň potřebnou dávku atmosféry a napětí. Místo toho se tu však na nás valí jedna nelogičnost za druhou a ze stupidního chování postav se už stalo jen vyvětralé klišé. Musíme tak vzít povděkem alespoň trochou toho céčkové gore a scénou u rybníka. Samotný závěr mi pak sice trošku zlepšil náladu, ale i toto amatérské provedení bylo spíše k smíchu. 20% ()

Morholt odpad!

Hrůza na gauči. Takovou sebranku nesympatickejch a ošklivejch individuí jsem snad najednou ještě neviděl. Co mi zůstane v paměti je úplně blbá blonďatá kráva, která je ze všech blonďatejch hororovejch krav nejblbější. To se snad ani nedá popsat. Ačkoliv zbytek se snaží seč může, týhle nesahá ani po kotníky. Zralej kandidát na antitopku. ()

Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Nelíbí se mi, co se tady děje !!" - "Od začátku víš, jak to mezi námi je !!" - "Nemluvím o nás !! Ale o tom chlápkovi, co krvácí v mý posteli !!" ;) No, nemůžu říct, že by mě překvapilo, jak se zde uživatelé, kteří se nazývají hororovými fanoušky potažmo i odborníky, obouvají i do relativně zajímavých filmů a rozhodně se přitom neštítí je naprosto nemilosrdně odepsat nejnižším možným hodnocením, přičemž mám často pocit, že film ani nemohli vidět do konce !! Samozřejmě každého věc, vkus je vkus, nehodlám nikoho urážet !! A tak jednomu nezbývá, než se nezabývat celkovým procentuálním vyjádřením kvality každého z nich a zkrátka si udělat obrázek sám.. Hrůza v lese, ačkoliv se jedná o ultralevný debut britské režisérky Kelly Smith rozhodně nepatří mezi záležitosti, které by mě rozčilovaly, které by byly nekoukatelné !! Samozřejmě se jedná o slasher, a nebudeme si nic nalhávat, zde divák rozhodně nemůže očekávat žádné převratné herectví, byť do jisté míry právě tento typický žánrový rys Hrůza v lese popírá, přinejmenším díky představitelům obou (!!) zabijáků Samu Hazeldinovi i Gordonu Alexandrovi, kteří mě opravdu zaujali !! Ostatně právě tu snahu Kelly Smith o vymanění se ze zažitých žánrových pravidel a jakousi inovaci ruku v ruce však s neskrývaným obdivem k sedmdesátkovým či osmdesátkovým britským hororům v čele s tvorbou studií jako Hammer či Amicus velmi oceňuji, zřetelné odkazy například k Warrenovu Terroru či Roesslerovu Slaughterhouse vás v tom, že režisérka na podobných kouscích vyrostla, jen utvrdí !! Právě tu již zmiňovanou inovaci lze vidět i ve faktu, že mimo stromového chirurga tu máme i druhého vraha, který však v jakémsi kontrastu k němu nevraždí pro zábavu, ale pouze z nutnosti, případně v tom, že tentokrát tvůrci nenechají přežít ani tzv. final girl, čímž porušují nejzákladnější pravidlo slasheru, ačkoliv závěrečný dialog dává sympaticky jasně najevo, kdo se směje naposled !! Nejpovedenějším článkem Don't Let Him In však bezesporu je neskutečně zdařilý soundtrack Samuela Karla Bohna, který se mimo jiné podílel i na hudbě k Thorovi či Zrození Planety opic, velmi zdařilé dramatické pasáže udržují filmu napětí i přes často lehce nechtěně úsměvné vyznění, ve finále soundtrack opravdu graduje a svou úderností mě přímo nadchnul !! Už jen samotný velmi podařený plakát k filmu mě navnadil a musím říct, že zklamaný i s přihlédnutím k nezkušenosti tvůrců rozhodně nejsem, nebýt celkové nevyváženosti a nezřídka velmi stupidním posunům děje, v čele s monstrózně trapným asi trojím zmrtvýchvstání, hodnotil bych i lépe, protože jsem dostal velké množství brutality odlehčené zdařilými černohumornými pasážemi a opravdu se bavil !! ()

Hoyt odpad!

Po dlouhé době jsem se chtěl podívat na nějaký vyloženě špatný film, aspoň podle zdejších ohlasů. A troufnu si říct, že to bylo víc než špatný..... Amatérská hovadina která trvá 76 minut a prvních 40 minut se nic nestane. ()

corpsy

Uvedomili si niekedy lokálny distribútori, že občas ich preklad pôvodného názvu spraví pre zatratenie filmu veľa? No nič. Sám o sebe je snímok veľká úbohosť, ktorá sa hraje na niečo, čo ani zďaleka nieje. A utvrdzuje ma to na presvedčení, že ktokoľvek môže chytiť do rúk kameru a natočiť film. A netreba na to ani šušky. ()