Enter Nowhere

Jack Heller

Shawn Christensen

Tom Harting

Darren Morze

Spoilerový komentář: Do doby, než začnou všechny tři hlavní postavy odkrývat karty, se jedná o docela zajímavý snímek, kdy po celou dobu cítíte, že ve vzduchu visí něco divnýho. Ještě i samotné rozuzlení zápletky stojí docela za to, poté se však film zvrtne v jeden velký kýč, na jejímž konci se už na sebe všichni usmívají, jak to dobře vymysleli :) Ale i tak jde o celkem fajn film, se sympatickými herci (Sara Paxton je prostě sympoška hadr :) a dobře zvolenými exteriéry navozujícími až blairwitchovskou atmosféru.(11.2.2013)

Výlet do oblasti deja vu se nepoved, je tady pěkná zima, že se úplně klepou ruce ... Ale ne, tenhle výlet se povedl :) Přestože má člověk od začátku pocit, že sleduje kompilát mnoha dřívě viděných snímků, nakonec z toho spletence mysteriózních / thrillerových / hororových motivů vyjde Enter Nowhere se ctí. Herci slušní, atmosféra pochmurná, zápletka se zajímavě vyvíjí, napětí se dostaví. Hlavně je třeba mít na paměti, že film je víc než cokoli jiného nízkorozpočtová konverzačka - pokud vám toto vadí, pak s ním raději vůbec neztrácejte čas. PS: Film si svoje počáteční "neoriginální" postavení v rámci žánru moc dobře uvědomuje a baví různými odkazy (např. na Deliverance) a hláškami... - Shit! It's Michael Myers! - You know him?(6.4.2012)

Tenhle film jsem z nepochopitelných důvodů odkládal, až jsem nakonec zjistil, jak už to bývá, že je výborný. Nenápadný snímek, který by šlo zahrát na jevišti bez kulis. Zpočátku máte pocit, že se jen náhodně sešlo několik lidí v opuštěné barabizně uprostřed lesů, co vytvářejí báječnou kulisu tajemna, neznáma, stísněnosti a nebezpečí. Bavilo mě hádat, o jaké místo se jedná, své tipy ale nezveřejním. Každá bližší zmínka příliš vyzrazuje, a ochuzuje tak diváka o vlastní představy. Nakonec bylo vše vysvětleno, proč zrovna tyhle postavy na daném místě, a já se přistihl, že jim fandím, že si přeji dobrý konec. Drama, mysteriozní, thriller, ano, ano, z horroru toho moc nezbylo, snad jen nevlídný a syrový les. Nevadí. Mozkové buňky si trochu zacvičily a příště si odpočinou u nějakého šťavnatého gore, co mi zde tentokrát nechybělo.(13.5.2014)

Dobrý film, na klasické dobré tri hviezdičky. Zhruba od tretej minúty je jasné ako to všetko dopadne a potom čo už sa za posledných dvanásť rokov natočilo (podporený nedávno zhliadnutým Static, tiež so Sarou Paxton, hrajúcim mojej predtuche do karát), som len sklamane pozeral, že to inak ani dopadnúť nemôže. A predsa to bolo inak. Síce nie úplne, ale boli tam rozdiely a pár narážok a detailov ma vyslovene potešilo (štát?rok?). 65%(24.10.2013)

Mně se to docela zamlouvalo. Tajemno a neznámo, zajímavá pointa, i když se musím pochlubit, že jsem ji prokoukl mnohem dříve, protože jsem zřejmě geniální a vůbec se za to nestydím. Trošičku mě zklamalo, že film nemá s hororem společného vůbec nic a já bohužel horor očekával. Jedná se opravdu o čistě mysteriózní drámko, ale já musím uznat, že o docela vydařené a na této rovině film určitě funguje. Jistá orginalita zde určitě je. Vůbec se nebojím napálit takové 3*, protože sem zkrátka patří. Nízký rozpočet jsem neshledal problémem a zřejmě by film až o tolik nevylepšil.(27.10.2013)

• - Keď Jody (Sara Paxton) ukázala etiketu značky výrobcu svojej vesty spolu s peniazmi, aby ukázala, z ktorého roku pochádza, na oboch bol rok 1984. O chvíľu neskôr však tvrdí, že pochádza z roku 1985. (misterz)