Armáda v sukních

Armáda v sukniach

Drama / Romantický

Velká Británie / Francie, 1998, 111 min

• eLeR

no mňa toto nebavilooo a nezachránili to ani výborné herečky ... dve hviezdy za dve z nich :-)(16.10.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $238,497Tržby Celosvetovo $1,300,000(12.10.2009)

Přiznávám, že o Ženské pozemní armádě jsem dosud neslyšel. To ale neznamená, že si nezaslouží pořádnou filmovou vzpomínku. Celkem vydařený scénář zdobí strhující výkon Catherine McCormack v hlavní roli.(5.5.2003)

Velmi zajímavý pohled na válku tak, jak jí prožívali ženy v Británii. Druhá polovina je příjemně romantická. Hodně sympatické obsazení (Rachel Weisz, Catherine McCormack), ale nejzajímavější postava je otec a jeho filozofující řeči.(10.5.2003)

V obsadení poteší hlavne C. McCormacková známa zo Statočného srdca a to viac ako R. Weisz. O ženskej pozemnej armáde som doteraz netušil, na druhej strane je jej existencia logická. Armáda jedlo i šatstvo potrebovala, ženských dobrovoľníkov bolo veľa, preto pomáhali ako vedeli. Je škoda, že sa o nej dozvieme veľmi málo, pretože celý dej sa odohráva na farme, kde trojica žien obdivuje statkárovho syna Joea. Popravde neviem, čo na ňom videli a zvlášť ma prekvapila love story medzi ním a McCormackovou. To všetko po tom, čo Joe "vyprášil" obidve jej kamarátky...Celý film sa venuje skôr rečiam okolo lásky a sexuálnym radovánkam okolo Joea a s vojnovým filmom to nemá mnoho spoločného. Okrem jedného spitfirea, ktorý priletí z ľavej strany, ó pardon z pravej, uvidíme havarovať jeden nemecký messerschmitt ...Toť všetko vojnového na tomto filme a nemôžem sa zbaviť pocitu, že by to šlo i bez toho. Len s minimálnymi úpravami by sa dalo vyrozprávať to isté z inej doby a to i bez toho, aby niekto bezúčelne poukazoval na ženskú pozemnú armádu. 60%.(21.5.2013)