Nikdo nepřežije

No One Lives

No One Lives

Horor / Thriller

USA, 2012, 86 min

Možná že ten Půlnoční vlak přece jen nebyl náhoda. Kitamura se totiž i u dalšího hororového thrilleru hodně předvádí a podstrkuje nám, divákům, přesně to, co chceme. To jest co nejkratší úvod, rychlý zvrat, dravou akci a hodně krve. Příběh je tentokrát hodně jednoduchý, ale sympatické na něm je to, že díky takto rozehrané partii člověk do poslední chvíle neví, komu fandit: na výběr ale bude mít jen z hajzla, psychopata nebo z vymaštěné blondýnky. Jinak veškeré násilí a gore vypadá výborně. V podstatě se ale není čemu divit, prsty má v nich Robert Hall a studio Almost Human, co se společně vyřádili už na minisérii Laid To Rest. Problém tak vidim jen v nevyváženosti tempa. Protože zatímco první půlka fakt jede a záporáci padají jako švestky, ta druhá lehce přibrzdí a přidává okecávací kaši. Palec ale rozhodně nahoru.(24.6.2013)

Banda kriminálnikov má smolu, že napadnú ešte väčšieho kriminálnika a zabijú mu dievča. Pomsta príde hneď a je riadne krvavá. Niektoré nápady na zabitie priam sršia originalitou, najlepší bol asi ten mlynček na mäso :). Dejová linka pekne odsýpa a od momentu, čo si banda grázlov uvedomí, že sú v riadnom prúsere sa dostaví aj solídna atmosféra. U mňa preto celkom spokojnosť. V každom prípade som nečakal také kvalitné gore efekty. 69/100(28.7.2014)

• Malarkey

Na Nikdo nepřežije jsem se díval jenom proto, že hlavní roli hrál Luke Evans, a co se týče příběhu, to vypadalo jako vcelku slušný pešek. Pešek to taky pro plno lidí byl. Luke Evans byl totiž psychopat non grata. Film ale nechtěl zaujmout zajímavou thrillerovou zápletkou, ale gore výjevy mnohých budoucích mrtvol, což mě osobně už tak neoslnilo. A jelikož to bylo právě o těch mrtvolách, nemůžu jinak, než dát dvě hvězdy.(9.3.2015)

• George Stobbart

Mladý pár na výlete je unesený gangom kriminálnikov, vďaka ktorým dievča umrie a chlapík, ktorý je v skutočnosti zabijak sa rozhodne pomstiť. Je to totiž neohrozený, bezmenný anti-hrdina, ktorý však čakal aby mu zabili dievča kým ukáže aký je frajer. Akosi som dúfal v niečo viac, keďže režisérov "Midnight Meat Train" patrí k mojim obľúbeným hororom, ale dopadlo to viac-menej podľa očakávania. Opatrný, moderný exploitation, ktorý je pekne natočený, ale v oblasti intenzívnejšieho násilia a hlavne dopadu na diváka sa drží na uzde (podobne ako napr. remaky Last House on the Left či Straw Dogs). Objavia sa síce vydarené slasherovské vraždy a kvalitné gore, ale celé to je také uhladené a predvídateľné, až ma to mrzelo, navyše demencia a nesympatickosť všetkých postáv tiež na celkovom dojme práve nepridali.(11.6.2013)

Fascinující Kitamura! Díky bohu, konečně někdo schopný natočil kvalitní Bloody Slasher se slušným rozpočtem 3 miliony. No one Lives je kvalitní Gore řezba, s neuvěřitelně rychlým tempem, perfektním Gore, super záporákem a s nevšední zápletkou,která může diváky buď naštvat, či potěšit. Za mě jasných 80%.. Pro ty, co jsou z filmu v rozpacích, doporučuji si zjistit, co znamená Stockholmský syndrom..:)(17.6.2013)

• - Film sa natáčal na viacerých miestach v Louisiane v USA. (Laslo)

• - Na tvorbe filmu sa podieľalo aj WWE Studios a menšiu rolu si v ňom zahrala aj wrestlingová hviezda Brodus Clay. (Methodix)