poster

Sexuální rekonstrukce

 • Česko

  Podoba věcí

 • USA

  The Shape of Things

 • Slovensko

  Sexuálna rekonštrukcia

Drama / Komedie / Romantický

USA / Francie / Velká Británie, 2003, 96 min

Režie:

Neil LaBute

Scénář:

Neil LaBute (scénář, divadelní hra)

Kamera:

James L. Carter

Producenti:

Eric Fellner

Střih:

Joel Plotch

Kostýmy:

Lynette Meyer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jacinda
  ***

  Není to film, na který bych se podívala ještě jednou. ex přítel u něj usnul (nebavil ho) a mně dávali hodně zabrat složité dialogy. Konec šokující přesně jak mi avizoval kamarád. No na místě Adama bych asi rozmlátila celou výstavku, Evelyn umělecky poupravila a pak bych šla dávat dohromady rozešlý pár. Zkrátka umělecký film, který je je pro silnější a klidné povahy(25.4.2010)

 • igi B.
  ****

  Příjemně (možná ale ke škodě věci až zbytečně moc příjemně :-) hořký malý film, takový pěkně nezávisle americký, postavený na dialozích a vztazích a konverzaci a řečech a lásce a sexu a vůbec těch věcech lidských... Prostě pár epizodek ze žití několika amerických studentů. Až na ten závěr (byť jasně vše k němu směřovalo) snad něco jako "Přátelé" pro intelektuály... ;-) . . . Zajímavé hudební pozadí >mistra všeuměla< Elvise Costella jen tak jakoby mimochodem téměř nepostřehnutelně v předělech jednotlivých scén doplňuje děj a ten plyne a vlastně se zase až tak nenudíte, jak by se z toho plkání všeho zdálo... A tak dost už bylo řečí - tři a půl hvězdičky - a možná právě za toho Costella zaokrouhleno nahoru :-)) - - - P.S. No a jinak pozor na ty mladé >vyrovnané< moderní konceptuální umělkyně!... :-))) - - - P.P.S. Co mi ovšem při uvedení v tv opravdu opět pilo krev, je stupidní (čétédvojkový - to asi jako >klubový< (!) ořez z originálního formátu 16:9 na 4:3, protože dost často měl jsem pocit, že někde v koutku se cosi děje. Proč to ti ignoranti dělají, bůh suď :-( A tak aspoň jak řekla Evelyn Ann ve své vernisážové řeči: "...Jděte do prdele..." No a vydržet do vydání filmu na dvd...(12.5.2006)

 • twerp
  ***

  Zaujímavý nápad ukázať jednu postavu ako zmanipulovanú a vytváranú druhou v konečnom dôsledku vyznieva trochu do prázdna - keďže film nezobrazuje nič až "na kosť", techniky manipulácie zostávajú zastreté romantickým závesom, stáva sa z toho bežný vzťahový film s trochu divnou dvojicou, ktorý napokon manipuluje diváka do predstavy toho, že to je celé reálne a strašne smutné... smutné.(15.4.2011)

 • trojúhelník
  **

  Jsem z toho filmu poněkud rozpačitý. První, pro mě naprosto nefilmovou, nevěrohodnou a nefungující, hodinu jsem protrpěl, proklikal, probrouzdal na internetu a procucal s tužkou v puse. Nesympatičtí, špatně zrežírovaní a nekonzistentní herci (samozřejmě s výjimkou kouzelné Rachel), těžkopádná hudba, hloupý střih a neustálé nevhodné a za uši tahající zmínky o umění. Celkově zkrátka nesympatické a nevěrohodné, ač mě závěrečný twist dost zaujal a fandil jsem mu. Scénáristicky skvělé, ostatní složky mi nefungovaly. Hodnocení je sporné, ale nepovažuji za šťastné diváka hodinu nudit, abych mu na konci předestřel dlouho připravovaný a distributorem prozrazený twist.(28.2.2014)

 • k212
  ****

  Ohó další z filmových verzí divadelní hry. A mám za to, že je docela i povedená. No jistě, ona dramatičnost je všudypřítomná, ale to ještě nedělá film špatným, že. Co ho dělá lehce naprůměrným jsou jednak výtečné dialogy, jednak zajímavé herecké výkony, dokonce i mírně nápaditá režie, která se nesoustředí jen na statické záběry dvou diskutujících a pak také hudba. A ano, ona kontroverzní myšlenka, na které je celé tohle dílko postavené vám určitě z(ne)příjemní nějaký ten večer vášnivou diskuzí, jen do toho, tak to přeci má být...(3.6.2007)

 • - Paul Rudd kvôli filmu schudol o približne 11 kilogramov. (U_S_O)