Sexuální rekonstrukce

Sexuálna rekonštrukcia

Drama / Komedie / Romantický

USA / Francie / Velká Británie, 2003, 96 min

Neil LaBute

Neil LaBute (scénář, divadelní hra)

James L. Carter

Eric Fellner

Joel Plotch

Kostýmy:

Lynette Meyer

Velmi divný film. Ano, jinak to nedokážu popsat. Skoro celý film se dívate na klasiku plnou hříček mezi dvěma páry a jejich členy. A ke konci přijde takový zvrat, ale mě to zase nějak geniální nepřišlo. Spíše divné, ano přesně to slovo je opravdu tím výstižným. Mám z toho smíšené pocity, ale rozhodně mě to nedostalo.(3.10.2010)

• Enšpígl

Příběh není nějaké celistvé vyprávění, ale jen sled jednotlivých scén. Po sexu samozřejmě ani vidu, ani slechu, za to kecama o hovně by mohl film naplnit Macochu. Bože to je snad jasný, že ženská umí udělat z blbýnka chlapa, na to nemusím poslouchat žádný žvásty ani čekat až si hlavní hrdina přeoperuje frňák. Dojem z celýho filmu naštěstí trošku vylepšila finálová pointa.(20.12.2014)

• sona123

Jeden z filmů, kde je nutné vyčkat do konce, protože pak přijde pointa. Ale to přece neznamená, že by se mělo kašlat na prostředek? A zde se podle mě tak stalo. Slabý scénář, přihlouplý Paul Rudd, který z toho dělá grotesku, zatímco krásná Rachel je dramatická a vážná. Film navíc vypadá mnohem starší, než ve skutečnosti. Za 2,5*(14.8.2010)

Tak jsem si pustila na první dojem další průměrnou romantiku, tentokrát s trochu originálnější zápletkou alá holka sbalila totálního outsidera a postupně na něm začne všechno měnit a přetvářet si ho v muže svých představ, aby byl můj dojem po hodině a půl smeten naprosto originální a nečekanou pointou. Ačkoli herecké výkony nejsou nic převratného, líbil se mi postupný přechod Paula Rudda z nudnýho týpka na "lepšího člověka", když jsem si ze začátku filmu říkala, že to je snad první film ve kterém mi Paul leze na nervy, abych si teprve časem uvědomila, že jest tak zamýšleno. Rachel taktéž není co vytknout, ta mě bavila od začátku až do konce i ve scénách, které jinak byly slabší. A ta pointa, tu prostě nezapomenu, už to je důvod, proč se na tenhle kousek časem kouknout znovu s vědomím toho, jak se to vlastně všechno doopravdy má. Tenhle film se prostě vyplatí dokoukat.(16.3.2011)

"Moralisté nemají v galerii umění místo." Když si divoká kráska vybere k sexu nervózního ňoumu, tak je jasné, že jí o něco jde. Sexuální rekonstrukce není až tak tajemným snímkem, aby divák motivaci umělkyně bez většího rozvibrování mozkových závitů neodhalil během první půl hoďky, ale alespoň potvrzuje mou dlouhodobou teorii, že umělkyně jsou natolik úchylné, že jsem pro ně pod peřinou nikdy neměl, nemám a nebudu mít místo.(21.7.2011)

• - Paul Rudd kvôli filmu schudol o približne 11 kilogramov. (U_S_O)