Sexuální rekonstrukce

Sexuálna rekonštrukcia

Drama / Komedie / Romantický

USA / Francie / Velká Británie, 2003, 96 min

Neil LaBute

Neil LaBute (scénář, divadelní hra)

James L. Carter

Eric Fellner

Joel Plotch

Kostýmy:

Lynette Meyer

Ano, to co se stalo na konci snímku mi prostě vyrazilo dech. Pointa na srovnatelné úrovni u takových trháků jako Obvyklí podezřelí nebo třeba šestý smysl. Měl sem chuť tu ženskou zabít. Škoda, že to, co se děje před tímto nestojí za moc. Je to jako divadlo přenesené do interiérů a exteriérů. Scény jsou statické a herci odříkávají dialogy. Vypadat celý snímek jako závěr, dám plný počet.(5.1.2009)

Láska člověka přetvoří, aniž by si toho všiml. Když se z okouzlení probere, zjistí, že se choval i oblékal jako blbec, a je nutno se dát zase dohromady. Kdo nezažil neuvěří, ale je to tak. Werich říkal, že "dochází k jistému názorovému srůstu, názory obou se sbližují tak dlouho, až nakonec ty její nabydou vrchu". Přesně o tomhle je film. Adam se zamiluje a nezáleží mu na ničem jiném, než na Evelyn. Ustoupí ze všech pozic a zásad, jen aby to trvalo dál. Pak přijde chvíle pravdy...75%(19.3.2012)

Není to film, na který bych se podívala ještě jednou. ex přítel u něj usnul (nebavil ho) a mně dávali hodně zabrat složité dialogy. Konec šokující přesně jak mi avizoval kamarád. No na místě Adama bych asi rozmlátila celou výstavku, Evelyn umělecky poupravila a pak bych šla dávat dohromady rozešlý pár. Zkrátka umělecký film, který je je pro silnější a klidné povahy(25.4.2010)

• Sidon

Obvykle mám konverzačky a filmy založené na psychologickém vývoji postav rád. Tentokrát mě ale film neoslovil. Psychologie postav a jejich vývoj mi připadly nereálné a zápletka přespříliš vykonstruovaná, nebo možná byla psychologie postav reálná až příliš a zápletka přízemní? A možná zatím stojí jen přílišné očekávání... tak jako tak, celkový dojem nedá na víc než slabší průměr.(18.6.2009)

Film měl moc hezku myšlenku. Herci moc milí a pěknej debil kdo napsal obsah filmu do csfd jako oficiální text distributora, čímž vysral na plac pointu filmu a tudíž nestojí za to jej vůbec sledovat. Kdo tak neučinil, vřele doporučuji. (ale zřejmě zbytečně, páč než se dostanete k mýmu komentáři, je tu spousta dalších co vyklopili to stejný a to je jak kdybych se prokecl že Harry Potter v posledním díle umře).(26.4.2007)

• - Paul Rudd kvôli filmu schudol o približne 11 kilogramov. (U_S_O)