poster

Sexuální rekonstrukce

 • Česko

  Podoba věcí

 • USA

  The Shape of Things

 • Slovensko

  Sexuálna rekonštrukcia

Drama / Komedie / Romantický

USA / Francie / Velká Británie, 2003, 96 min

Režie:

Neil LaBute

Scénář:

Neil LaBute (scénář, divadelní hra)

Kamera:

James L. Carter

Producenti:

Eric Fellner

Střih:

Joel Plotch

Kostýmy:

Lynette Meyer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lilien
  ***

  veľmi zvláštny film, komorná atmosféra, zaujímavé dialógy medzi postavami. Veľmi som váhal s hodnotením, pretože sledovať vzťah úplného blbečka a pošahanej umelkyne, ktorá sa ho snaží prerobiť k lepšiemu a sekunduje im len ďalší pár ktorý sú priatelia hlavného hrdinu, neprišlo mi to teda veľmi zaujímave bolo to priam nudné a nezáživné. Ale záver bol famózny,mrazivý,desivý, bezcitný a nečakaný. Dá sa život,láska predstierať, je život iba ako umelecké dielo?(4.3.2012)

 • Enšpígl
  **

  Příběh není nějaké celistvé vyprávění, ale jen sled jednotlivých scén. Po sexu samozřejmě ani vidu, ani slechu, za to kecama o hovně by mohl film naplnit Macochu. Bože to je snad jasný, že ženská umí udělat z blbýnka chlapa, na to nemusím poslouchat žádný žvásty ani čekat až si hlavní hrdina přeoperuje frňák. Dojem z celýho filmu naštěstí trošku vylepšila finálová pointa.(20.12.2014)

 • Tosim
  ****

  Pokud je život umělecká studie, kdo je tím umělcem? Tenhle malý film, tak negativně hodnocený, mě právě proto přitáhl. Způsob, jakým se věci jeví, vás může ovlivnit negativně i pozitivně. Neplatí to jen ve vztahu k druhé osobě ve spojení "s určitými sexuálními hrátkami", ale všeobecně. Snímek klade znepokojivé otázky. Na některé si už divák musí odpovědět sám. A co se týče režie, když to někomu nestačí po milion šestý, musím to napsat po milion sedmý: prostě to MUSÍTE brát jako adaptaci divadelní hry. Výtečnou adaptaci. No a to je všechno...(8.3.2005)

 • Sokkk_y
  ****

  Na filmu se mi líbí hlavně jeho námět a scénář. Diváka úplně pohltí celkem poklidný děj. Celou dobu nás doprovází pomalá, ale dobře vypadající proměna stydlivého Adama. Snímek vstřebáváme jako poklidné drama s romantickým nádechem, ovšem v poslední čtvrthodince dostane divák ledovou sprchu ve formě rozuzlení a následné kruté pravdy. Ostatně.., život je nejspíše jen velkou uměleckou studií...(12.5.2006)

 • Oskar
  ***

  Podoba věcí je jedním z těch filmů, jejichž "překvapivá pointa" překvapí jen málokoho. A jestliže to často bývá vinou scénáristy nebo režiséra, pak tentokrát - gentlemanství stranou - ukazuju prstem na Rachel Weisz. Hezká, milá herečka, líbila se mi v Mumii nebo v Jak na věc, ale totálně nezvládla roli, kterou už mockrát hrála v divadle. Od začátku je v afektované křeči á la Věra Ferbasová a je jasné, cop na Paula Rudda hraje. Škoda veeeelmi dobrého nápadu. 50 %(10.5.2005)

 • - Paul Rudd kvôli filmu schudol o približne 11 kilogramov. (U_S_O)