Nepřítomnost

USA, 2011, 91 min

Mike Flanagan

Mike Flanagan

Rustin Cerveny

Vezmu-li v úvahu fakt, že se jedná o nezávislý horor, tak to ve finále nedopadlo úplně nejhůře. Bavila mě ta nevědomost ohledně tunelu a musím se přiznat, že jsem se při jedné scéně slušně lekla, což se mi většinou nestává. Co mě ale trochu mrzí je to, že se z toho po čase vyklubalo drama, díky kterému se film stává nudným. Škoda. A LIVINGDEAD by si měl nejspíše pouštět soutěže krásy, když mu vadí velký zadky a gatě. Velký zadky se dají shodit, gatě se dají převléknout, ale debilita bohužel zůstává na celý život.(17.12.2013)

Taká 90-minútová, pomaly plaziaca sa depka. Absentia je dôkazom toho, že aj s minimom sa dá vyťažiť veľa. V tomto prípade veľmi hutná atmosféra. Síce to nie je nejaká špička, no rozhodne som sa nenudil a aj ľakačky boli solídne. Niečo tomu ale zásadne chýbalo. Nejaký bonus. Alebo aspoň viac náznakov, čo sa vlastne skrývalo za tým tajomným podchodom.(13.7.2013)

• Šakalík

No tak tohle není horor ani omylem. Já bych to označil za mysteriozní drama, byť o nic dramatického se vlastně nejedná. Film má docela zajímavý příběh, který má slibné, duchařské parametry, jenomže samotné jeho zpracování postrádá jakýkoli náznak napětí či nedej bože strachu. Vše se točí okolo podivného tunelu, v jehož okolí se ztrácejí lidé i zvířátka a uprostřed toho se motá dvojice dívek, které bydlí tunelu na dohled a mají s tím vším tedy co dočinění. Hlavním problémem filmu je, že divákovi VŮBEC NIC neukáže, takže onen démon, nebo co to vlastně je, zůstane jen na jeho fantazii. O co méně se tam děje, o to více se tam brečí, takže je film přeplněn velmi zbytečnými scénami, které jsou úplně o ničem. Možná se tím filmaři snažili snímek přiblížit „běžnému“ divákovi, ale že takové hybridy prostě nefungují, to je už notoricky známá věc. Takže škoda. Tenhle film potenciál určitě měl, ale vyšuměl úplně do prázdna. A tak za zmínku stojí snad jen velmi šikovaná hlavní hrdinka. ;-)(10.3.2012)

• maverick10

Jeden barák, jeden hnusnej podchod, nesympaticti herci a zaseklej gramec na zacatku filmu. Prvni tretina filmu nema co nabidnout a jakysi pribeh buduje formou dejavu opakujicich se zaberu (behani, pak domu, pak do postele, pak si jit zabehat, domu a spat..) budovani toho vseho trva neumerne dlouho a reziser snad premysli jak jeste vic zpomalit. Nezavisly film chapu, ale k tomu abyste natocili dobry film nepotrebujete penize, staci pouze talent, ale ten zmizel nekde v temnem podchodu spolecne s moji trpelivosti.(2.11.2013)

• Aluska88

Absentia s sebou přináší velký potenciál, bohužel amatérské zpracování mu na kvalitě rozhodně nepřidává. Hlavní herečky se mi líbily, konečně se v hororu objevují ženské "krev a mlíko." Příjemná změna oproti záplavě prsatých ječících blondýn nulového charakteru. Především Katie Parker je krásná žena. Takže, Glendale, Kalifornie. Na první pohled krásné místo pro klidný život. Jenže je tu jedna nepříjemnost. Tunel. Špinavý, škaredý, s blikajícími světly, pavučinami, pavouky a hmyzem. Takže asi jako většina městských tunelů:) Jenže to, co obývá v jeho zdech, zasahuje mnohem dál... Není to Brouk Pytlík, ani Ferda Mravenec, ale něco mnohem nebezpečnějšího, démoničtějšího, dravějšího a většího. Vlastně je to docela obrovské. A nikdy to ve filmu neuvidíme. Tento fakt bych umístila mezi plusy, ale někomu to může vyloženě znepříjemnit sledování. Celý příběh je vlastně nejednoznačný a ani na konci nepodává jasné vysvětlení. Spíše je takové zamlžené a stále zahaleno rouškou tajemství. Je na divákovi, aby si sám celý příběh i jeho konec nějak vyložil. Nebo... není to celé vlastně jasné? O "tom" bylo ve filmu řečeno vše, a ač to bylo skryto, je jasné, že v tom budou nakonec nějací brouci:)(19.7.2015)

• - Mike Flanagan napsal první verzi scenáře během dvou sezení. (Cheeker)

• - Na webu kickstarter.com sponzorovalo film více než 300 lidí. Tvůrci filmu chtěli získat během třicetidenní lhůty 15 000 amerických dolarů, nakonec se darovaná částka vyšplhala na 25 000 dolarů. (Cheeker)

• - Natáčelo se v Glendale v Kalifornii. (Cheeker)