poster

Nepřítomnost

 • USA

  Absentia

 • Velká Británie

  Absentia

 • Austrálie

  Absentia

Horor / Drama / Mysteriózní

USA, 2011, 91 min

Režie:

Mike Flanagan

Scénář:

Mike Flanagan

Kamera:

Rustin Cerveny
(další profese)
 • ditechi
  ***

  Taká 90-minútová, pomaly plaziaca sa depka. Absentia je dôkazom toho, že aj s minimom sa dá vyťažiť veľa. V tomto prípade veľmi hutná atmosféra. Síce to nie je nejaká špička, no rozhodne som sa nenudil a aj ľakačky boli solídne. Niečo tomu ale zásadne chýbalo. Nejaký bonus. Alebo aspoň viac náznakov, čo sa vlastne skrývalo za tým tajomným podchodom.(13.7.2013)

 • grizly007
  ***

  ZATIM JSEM to ještě neviděl ale dávám si to do fronty protože jak dá něčemu pan vylízánek LIVINGDEAD odpad! tak je to z 99% dobrej film :))) berte to jako indikátor opaku. TAK UPDATE: Pecka to neni je vidět že to stálo asi pár dolarů ale upřímně řečeno lekaček je tam docela dost. Manžílek se zjevuje poměrně originálně v momentech kdy to fakt nelze čekat což mě několikrát docela dostalo. Jinak slabší kousek. Ale za vidění to stojí. Nic co musim vidět 2x ale v dnešní záplavě sraček a nudných ohraných hovadin je tohle určitě ten lepší průměr.(25.8.2012)

 • bourec
  *

  Ponurá,skoro meditační hudba,ve vzduchu pořád visí něco zlověstnýho.Člověk čeká nějakej zásadní rozjezd,ale víte co?Hovno,totální hovno.Prakticky nazačátku i nakonci má film stejný tempo,navíc děsný herci.Někdy i filmy,kde musí fungovat naše představivost,a není to zásadní vidět,jsou povedený.Tohle je ale píčovina jako prase.20%.(21.7.2012)

 • kritiklon
  ***

  Tak že je to horor druhořadý kategorie musí být všem jasný již po prvních záběrech. Ale musím uznat, že na "nízkorozpočťák" to bylo dobré a s napínavou atmosférou. Do hlavní role teda mohli dát hezčí a hubenější herečku a ne takovou Mařenu jak odněkud z kravína! Ta se tam opravdu nehodila. I když zas to působilo víc reálně. Ale to je právě ono u většiny hororů na to neni člověk zvyklej - všude se cpou sexbomby. Abych řekl pravdu, ten konec mě překvapil a vůbec jsem nečekal že to tak dopadne. Vše zůstane otevřené a nadále tajemné. Po prvních 30ti minutách jsem předpokládal, že jde o nějakou duchařinu a byl jsem mírně zaskočen a překvapen docela originální zápletkou. 3* za 62%(19.6.2015)

 • Fr
  ***

  ,,SPÍ TO! ...POZOR NA VĚCI POD ZEMÍ“..... /// Tricia má zbloudilý sny. Ne snad pro to, že by se jí kozy nevešly do noční košile, ale pohřešuje manžela. V noci se zjeví (a rozhodně nerecituje Bezruče...).... Že by s tím měl něco společnýho ten podchod? Nebo ta svině pavouk (samo že z toho podchodu.... neboj pokračování Spidermana bude jindy....)? Kameraman se snaží. Já říkám, že k solidnímu napětí není třeba kopy prachů. Někdy fakt stačí dělat divný věci a mluvit nesmysly. Jasně – smrdí to korunou. S tím se smířím. Kamerový cvičení je celkem zvládnutý (vole – smrdí to korunou....už jsi zapomněl?...) a Daniel je prohlášenej za mrtvýho...a!...teď jsem ho taky viděl!!!!... Taky jsou tu zvuky, ale hlavně se dějou podivný věci. Vaření z vody (nebo z těhle věcí) není bůhví jakej vodvaz, ale zasluhuje pochvalu. Ale třeba se jen zrovna dneska potřebuju radovat z každý maličkosti! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, proč se nám ve čtvrti začali ztrácet spoluobčani. 2.) Levnej horor nemusí bejt zákonitě absolutní ,,šitka“. 3.) Thx za titule ,,Petruška“ a ,,boysetsfire“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(14.3.2012)

 • - Courtney Bell byla během natáčení v sedmém měsíci těhotenství. (Cheeker)

 • - Natáčelo se v Glendale v Kalifornii. (Cheeker)

 • - Na webu kickstarter.com sponzorovalo film více než 300 lidí. Tvůrci filmu chtěli získat během třicetidenní lhůty 15 000 amerických dolarů, nakonec se darovaná částka vyšplhala na 25 000 dolarů. (Cheeker)