Nepřítomnost

USA, 2011, 91 min

Mike Flanagan

Mike Flanagan

Rustin Cerveny

Taká 90-minútová, pomaly plaziaca sa depka. Absentia je dôkazom toho, že aj s minimom sa dá vyťažiť veľa. V tomto prípade veľmi hutná atmosféra. Síce to nie je nejaká špička, no rozhodne som sa nenudil a aj ľakačky boli solídne. Niečo tomu ale zásadne chýbalo. Nejaký bonus. Alebo aspoň viac náznakov, čo sa vlastne skrývalo za tým tajomným podchodom.(13.7.2013)

ZATIM JSEM to ještě neviděl ale dávám si to do fronty protože jak dá něčemu pan vylízánek LIVINGDEAD odpad! tak je to z 99% dobrej film :))) berte to jako indikátor opaku. TAK UPDATE: Pecka to neni je vidět že to stálo asi pár dolarů ale upřímně řečeno lekaček je tam docela dost. Manžílek se zjevuje poměrně originálně v momentech kdy to fakt nelze čekat což mě několikrát docela dostalo. Jinak slabší kousek. Ale za vidění to stojí. Nic co musim vidět 2x ale v dnešní záplavě sraček a nudných ohraných hovadin je tohle určitě ten lepší průměr.(25.8.2012)

• bourec

Ponurá,skoro meditační hudba,ve vzduchu pořád visí něco zlověstnýho.Člověk čeká nějakej zásadní rozjezd,ale víte co?Hovno,totální hovno.Prakticky nazačátku i nakonci má film stejný tempo,navíc děsný herci.Někdy i filmy,kde musí fungovat naše představivost,a není to zásadní vidět,jsou povedený.Tohle je ale píčovina jako prase.20%.(21.7.2012)

Tak že je to horor druhořadý kategorie musí být všem jasný již po prvních záběrech. Ale musím uznat, že na "nízkorozpočťák" to bylo dobré a s napínavou atmosférou. Do hlavní role teda mohli dát hezčí a hubenější herečku a ne takovou Mařenu jak odněkud z kravína! Ta se tam opravdu nehodila. I když zas to působilo víc reálně. Ale to je právě ono u většiny hororů na to neni člověk zvyklej - všude se cpou sexbomby. Abych řekl pravdu, ten konec mě překvapil a vůbec jsem nečekal že to tak dopadne. Vše zůstane otevřené a nadále tajemné. Po prvních 30ti minutách jsem předpokládal, že jde o nějakou duchařinu a byl jsem mírně zaskočen a překvapen docela originální zápletkou. 3* za 62%(19.6.2015)

,,SPÍ TO! ...POZOR NA VĚCI POD ZEMÍ“..... /// Tricia má zbloudilý sny. Ne snad pro to, že by se jí kozy nevešly do noční košile, ale pohřešuje manžela. V noci se zjeví (a rozhodně nerecituje Bezruče...).... Že by s tím měl něco společnýho ten podchod? Nebo ta svině pavouk (samo že z toho podchodu.... neboj pokračování Spidermana bude jindy....)? Kameraman se snaží. Já říkám, že k solidnímu napětí není třeba kopy prachů. Někdy fakt stačí dělat divný věci a mluvit nesmysly. Jasně – smrdí to korunou. S tím se smířím. Kamerový cvičení je celkem zvládnutý (vole – smrdí to korunou....už jsi zapomněl?...) a Daniel je prohlášenej za mrtvýho...a!...teď jsem ho taky viděl!!!!... Taky jsou tu zvuky, ale hlavně se dějou podivný věci. Vaření z vody (nebo z těhle věcí) není bůhví jakej vodvaz, ale zasluhuje pochvalu. Ale třeba se jen zrovna dneska potřebuju radovat z každý maličkosti! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, proč se nám ve čtvrti začali ztrácet spoluobčani. 2.) Levnej horor nemusí bejt zákonitě absolutní ,,šitka“. 3.) Thx za titule ,,Petruška“ a ,,boysetsfire“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(14.3.2012)

• - Courtney Bell byla během natáčení v sedmém měsíci těhotenství. (Cheeker)

• - Natáčelo se v Glendale v Kalifornii. (Cheeker)

• - Na webu kickstarter.com sponzorovalo film více než 300 lidí. Tvůrci filmu chtěli získat během třicetidenní lhůty 15 000 amerických dolarů, nakonec se darovaná částka vyšplhala na 25 000 dolarů. (Cheeker)