poster

Nepřítomnost

 • USA

  Absentia

 • Velká Británie

  Absentia

 • Austrálie

  Absentia

Horor / Drama / Mysteriózní

USA, 2011, 91 min

Režie:

Mike Flanagan

Scénář:

Mike Flanagan

Kamera:

Rustin Cerveny
(další profese)
 • Rob Roy
  ****

  Indie horor ve své nejlepší podobě. Člověk se zase jen zasní a povzdechne, proč to nejde i u nás. Mimochodem možná první mnou viděný film (nebo aspoň o kterém vím) financovaný částečně přes crowdfunding. http://www.kickstarter.com/projects/fallbackplan/absentia-a-new-vision-of-horror-from-mike-flanagan-0?ref=live V tomhle případě si myslím, že fanouši mohli být spokojení.(23.12.2012)

 • J*A*S*M
  ****

  Pokud máte rádi nízkorozpočtovou, nezávislou americkou hororovou tvorbu, tak vřele doporučuju, Absentia je velmi dobrý kousek. Film stojí na dvou sympatických hrdinkách, zajímavě se vyvíjejícím příběhu a atmosféře, která je sem tam opravdu hustá. Lekal jsem se, bál jsem se. Mike Flanagan odvedl velmi dobrou režijní práci (ani náhodou to není natočené amatérsky, jak jsem se tu dočetl :-O) a na jeho případné další žánrové filmy se budu těšit.(5.2.2012)

 • 6thSun
  **

  Lákavej hororovej zákusek, kterej však srážej zásadní chyby při jeho pečení. SPOILERY: jak se může do prdele na jednom místě, uprostřed obydlený oblasti, ztratit během x desetiletí několik lidí, aniž by to někdo nějak významněji začal řešit?! A když už se jeden z nich (na chvíli) vrátí, určitě bude chtít spát hned vedle místa, kde zažil neskutečný utrpení a trýzeň a při pouhým pohledu na něj se strachy pomočí (doslova). Nebýt těchto kravin, je to za hvězdy tři. 50%(10.9.2012)

 • Terva
  **

  CITÁT - ......že ho unesli mimozemšťani............ Je jedna žena a té se před sedmi lety ztratil manžel. Ona ho od té doby stále hledá. Když však přijede na návštěvu její sestra, začnou se dít podivné události. CITÁT - Vy mě vidíte?........... Pár mrazivej scén, nepříjemný hudební doprovod, obyčejná kamera a lehce zmatený obsah.(31.1.2015)

 • ScarPoul
  **

  Dlho som rozmýšľal nad 3 hviezdou. Ale nedá sa. V prvom rade hanba Rodriguezovi za anotáciu, ktorá je vlastne synopsou. Vďaka nemu som sa z filmu nedozvedel nič nové, čo by nebolo na tých jeho pár vetách napísané. Teraz k filmu. Klobúk dole pred Flanaganom. Chcel natočiť film, tak ho natočil. Bohužiaľ nejedná sa o horor. Viacej to pripomína vzťahovú drámu s mysterióznymi prvkami, ale aj tie sú nevyužité - hlavne kvôli nízkemu rozpočtu. Celý príbeh totiž stavia na tajomne, ktoré nemá šancu byť zaujímavé. Pretože čo sa celý čas rieši sú vzťahy, vzťahy, a myšlienky, pocity. Tie síce podporujú motiváciu hrdinov, ale dávajú malý priestor pre skutočnú hrôzu a strach. Ľakačky sú bohužiaľ predvídateľné a finále tak trocha nedomyslené. Potešia síce stoporené bradavky Katie Parker - inak to dievča je naozaj nádherné, ale takú tú pravú rezanicu strachu a neistoty som tu bohužiaľ nezažil. Nevadí. Potenciál to má. Je to správne umelecké, aj keď si nie som istý, či by to také malo byť. Ale otvorilo to Flanaganovi dvere do veľkého sveta. Ak sa mi jeho Oculus bude páčiť, bude sa jednať o veľmi zaujímavého tvorcu. Takto dve *, ale s tým, že to nie je nepozerateľné, alebo nezaujímavé.(21.7.2014)

 • - Presná adresa domu, v ktorom býva Tricia (Courtney Bell), je 600 Pioneer Drive, Glendale, California a presná adresa tunelu je 697 N. Kenilworth Avenue, Glendale, California. Oba body sú od seba vzdialené 69 m. (modano222)

 • - Natáčelo se v Glendale v Kalifornii. (Cheeker)

 • - Courtney Bell byla během natáčení v sedmém měsíci těhotenství. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace