Nepřítomnost

Mike Flanagan

Mike Flanagan

Rustin Cerveny
  • honajz2

Ten námět sám o sobě je zajímavý, ale hodně blbě podaný. Není divu - stojí za ním ten debil Flanagan, tvůrce jednoho z nejpřeceňovanějších seriálů vůbec. A je znát, že mu ty horory moc nejdou. Má to sice skvělou hudbu a do jisté míry bych byl ochotný tolerovat i amatérský vizuál, ale napětí to nemá, atmosféru taky ne (dokonce bych ani neřekl, že se pomalu vyvíjela - je tam dost vaty a zbytečně dlouhých scén) a děj je hodně slabý. K nějakému posunu v něm dojde až cca 30 minut před koncem a nikam to nevyvrcholí. Teda jo, pochopil jsem, že tím nic nevysvětlujícím koncem chtěl Flanagan říct, že jsou prostě záhady, na které je lepší odpověď neznat - ale ne každý je Weir, aby to dokázal skvěle podat, hlavně jak mám takový konec akceptovat, když tam toho mnoho nefunguje? Ačkoli tam jsou jisté náznaky o únosech do podsvětí atd. a ve finále jsem měl dojem, že ho asi vedou ti pavouci, co jsou v tom tunelu všudypřítomní (nebo se ti ztracení proměnili v pavouky, co tam teď žijí - to by byla pointa, ty vole... ačkoli by to tam nedávalo smysl), ale nedá se udělat jednoznačný závěr. Po hororové stránce se to ale hlavně snaží sázet na lekačky, které tu navíc jsou dost trapné a nefunkční. I to mi finální dojem dost kazilo. Celkově to je nepovedené - a mrzí mě to dost, protože téma lidí, co se beze stop ztratili, mě fascinuje dost dlouho. 2*(26.10.2020)

• AlistairMir

Tricia má peška - před 7 lety jí zmizel manžel. Teď když má být prohlášen za mrtvolku přijíždí jako morální podpora její ségra Callie (v obličeji milá ale ten zadek). Hmm...Když už se rejža rozhodne, že Callie bude osoba co každý den běhá tak by neměl do role obsadit ženu co má zadek jak valach. Možná si říkáte co to řeším, ale mně to opravdu celej film vrtalo hlavou jak může mít takové kladélko když sportuje. Tím dávám ale celkem jasně najevo že mě film moc nezaujal když jsem místo toho kam všichni mizí řešil ten obrovskej zadek. Asi ho měla po ségře, ale ta jako těhule na něj měla právo. No nic jdeme dál. Pokud máte dobrou představivost tak zavřete očka a představujte si co hrozného by tak mohlo ty lidi do toho tunelu unášet. Proč si to máte představovat? Protože je to tak moc děsivé COSI , že to radši neukážou (ale měl by to být brouk či co). PS : Opravdu nic nemám proti lidem při těle ale ten brouk se prostě musel strhnout když je táhnul do toho tunelu...Jen tak na okraj...(22.1.2014)

Prý amatérská kravina! Neřekl bych a to z několika důvodů. Amatérismus byl vidět jen na málo používaných efektech a na kameře, která ale splnila přesně svůj účel. Monotoní ton, k tomu povedné lekačky a fenomenální atmosféra neznáma. Bál jsem se a neustále očekával nějaké vysvětlení co se opravdu v tunelu skrývá. Odpovědí jsme se moc nedověděli. Musí stačit nakonec to, že postavy co se v tunelu ztráceli viděli ven, ale nikdo neviděl je. Když se dokážete smířit s tím, že se moc nedovíte, tak si můžete užít brutální jízdu, kde Flanagan drásá vaší představivost a háže Vám s nervy horem dolem. Pro fanoušky hororu povinnost! 80%(26.6.2014)

Tenhle z více žánrů zplácanej ptakopysk má svůj šarm a světe div se, občas si i zafilozofuje a hlavně umí jako správný ptakopysk klamat tělem a kamuflovat svou žánrovou identitu. Návdavkem konečná sequence, po které bude jen na vaší volbě, zda to ty amíky po nocích z bytů kradl metrákový hmyz, nebo to bylo všechno trochu jinak a místo vystrašených arachnofobiků z Vás film udělá smutné svědky faktu, že lidé se prostě ztrácejí. Desítky a stovky každým rokem v těch báječných, zasraných USA. Brát tento film čistě jako horor o hmyzu je nejen známka nepochopení, ale i nevědomé neúcty k práci tvůrců této podivnosti. 60%(11.5.2012)

Žena, ktorej manžel pred 7 rokmi záhadne zmizol, sa rozhodne vzdať zbytočných nádejí a uzavrieť túto kapitolu svojho života s tým, že požiada o jeho prehlásenie za mŕtveho "in absentia". Onedlho ju príde podporiť a navštíviť jej sestra, no ako prízrak / duch sa začne objavovať aj jej manžel, čo sa vystupňuje do podivných situácií, ktoré začínajú mať (ne)nápadnú súvislosť s neďalekým tunelom. Na Absentiu som sa tešil vyše roka a o to väčšie bolo moje prvotné sklamanie, keďže som akosi čakal niečo iné. A tak až po čase, kedy som sa dostal k ďalšej projekcii môžem konečne naplno doceniť kvality tohto filmu, jeho znepokojivú atmosféru, skvelé mystérium, reálne spracované charaktery a hororový prístup aký sa v dnešnej dobe už nenosí.(4.2.2012)

• - Mike Flanagan napsal první verzi scenáře během dvou sezení. (Cheeker)

• - Na webu kickstarter.com sponzorovalo film více než 300 lidí. Tvůrci filmu chtěli získat během třicetidenní lhůty 15 000 amerických dolarů, nakonec se darovaná částka vyšplhala na 25 000 dolarů. (Cheeker)

• - Natáčelo se v Glendale v Kalifornii. (Cheeker)