poster

Jack Taylor: The Guards (TV film)

 • Německo

  Jack Taylor: Der Ex-Bulle

Krimi

Irsko / Německo, 2010, 83 min

Režie:

Stuart Orme

Předloha:

Ken Bruen (kniha)

Kamera:

John Conroy

Střih:

Beverley Mills

Scénografie:

Derek Wallace

Kostýmy:

Grania Preston
(další profese)
 • Jenda
  ***

  Slabší rozjezd, ale postupně získá na tempu a temnotě. Iain Glen hraje dobře tyhle odpadlíky módní literární vlny detektivů-ztroskotanců, terý jsou sžíraní problémy s alkoholem, či jinými drogami nebo psychickými nemocemi.(30.10.2017)

 • Raziel_cz
  ****

  Těžko kritizovat adaptaci Jacka Taylora za lehce zmatečnou, překombinovanou zápletku. Scenáristé dělali, co mohli, a vzhledem k tomu, že měli za předlohu irského Bukowského, z toho vyšli se ctí a podařilo se jim z volného proudu Bruenových myšlenek udělat neo-noirovku jako řemen. Postavy z knihy ožívají díky perfektně vybraným hercům a převzaté repliky a životní moudra jsou stejně silné jako na papíře. Palec nahoru, že to opravdu točí v Galwayi a druhý palec nahoru za Iaina Glena. Nevím, jak by se opravdový Jack tvářil na to, že ho hraje Skot, ale já to tvůrcům s klidným srdcem odpustím.(30.6.2017)

 • sigfried
  **

  Kniha je temná, je sondou do nitra alkoholikovy duše. To filmu úplně chybí - Jack Taylor je tady vykreslen v podstatě jako spořádaný občan a film tak přichází o jeden důležitý rozměr. Už jsem si zvyknul, že Bruenovy poněkud roztěkané knihy jsou pro potřeby filmu zjednodušovány (ačkoliv mi to často připadá zbytečné). Ale tady bylo to osekání uděláno tak nešetrně, že se postavy chovají nelogicky a nevěříte jím jejich pohnutky. Hvězda navíc za Iaina Glena.(18.11.2015)

 • Styxos
  ****

  Iain Glen je v roli Jacka Taylora super, atmosféra je parádní, takže si to určitě brzo pustím znova(14.8.2012)