Obchod pro sebevrahy

• Francie Le Magasin des suicides (více)

Představte si město, kde se žije tak smutně, že lidé ztratili veškerou chuť k životu. Představte si město, kde prosperuje jediný obchod - ten, který prodává jedy, provazy a další sebevražedné pomůcky. Majiteli tohoto obchodu se právě narodilo dítě, které je ztělesněním životního optimismu. Rozklad rodinné živnosti pomalu začíná... (oficiální text distributora)

depony

Námět, který potěší. Zpracování, které mohlo být jistě propracovanější, přesto ... ačkoliv některé skutečnosti nebyly zcela vysvětleny nebo jim chyběla opodstatnění ... se jednalo o koukatelnou záležitost, kde bylo nemálo vtipných momentů, narážek. A francouzština tomu dodala na zajímavosti. Uznávám, že mnohdy byly některé písničky zbytečně dlouhé a nebo často za sebou, ale někdy to jinak vyjádřit nejde. Hodnocení - 70%. ()

Gabretta

Obchod pro sebevrahy - tenhle název musí zaujmout, ať chcete nebo ne. Animačně zajímavé a zdařilé, ovšem velká škoda příběhu. S tak parádním námětem by šlo určitě pracovat mnohem lépe, s větší fantazií a hlavně tak, aby bylo celé dílo zábavnější. Takhle jsem si užila prvních pár minut, plna očekávání, ale pak už mě příběh v podstatě vůbec nezajímal. Takový rychle účinkující jed - za chvíli je po vás. Nevím, co přesně mi scházelo - možná nějaké nenadálé překvapení. Zkrátka dobrý nápad, bohužel jen průměrně využitý. ()

Dzeyna

Výborný snímek! Sebevražedné téma s takovou vášní se jen tak nevidí, to je opravdu něco pro mě! :D Nakonec se vše obrátí k dobrému a všichni jsou šťastni. Jak klasické. Ale musím uznat, že mě to opravdu bavilo, zřejmě také díky zajímavému zpracování a animacím a občasnému zpěvu. + Paříž má milovaná. ()

majo25

Neuspeli ste vo svojom živote? - Uspejte vo svojej smrti! Blízka budúcnosť, kde je v "móde" páchať samovraždy. Ľudia by asi neboli luďmi, keby z tohoto nechceli profitovať. A tak je tu pre nich obchod - obchod pre samovrahov. Každý zákazník odchádza spokojný a už nikdy sa nechodí stažovať. Prvotný nápad nie je zlý, chýba tu však akási nadstavba, ktorá by ťahala príbeh. Pretože ten zakrpatieva veľmi rýchlo. Animácia nie je síce tip-top, ale dá sa na ňu zvyknúť. Humor je všadeprítomný, ale nič, čo by vytáčalo kútiky úst - skôr ide o dvojzmysly, sem-tam paródia. Výtáčalo ma množstvo, ale fakt množstvo pesničiek, ktoré boli navyše vždy o tom istom. Naopak, prekvapila erotická scéna, ktorá však bola len takou malou vsuvkou. Hodnotenie: 60% ()

Greg25

Úžasný námět, který poněkud selhává ve chvílích, kdy se mění v muzikál. Velmi osobitý styl točení, který ke své škodě zůstal svým příběhem někde v půli. Navzdory tématu místy poměrně neemoční a s jedinou výjimkou (sestra hlavního hrdiny) bez vývoje postav (což vzhledem k odvíjení příběhu je vcelku problém). Každopádně stojí za zhlédnutí, osobitost a originalitu tomu upřít nelze. 65% ()

• Film byl natočen podle světového bestselleru "Potřeby pro sebevrahy" Jeana Teulého. (Mamba)