Tady hlídám já

Tu strážim ja

Komedie / Rodinný

Česko, 2012, 107 min

Trochu trvalo než jsem se naladil na rodinný film, ale nakonec se ukázalo, že je to celkem neškodné milé pokoukání, ikdyž nejsem cílový divák. Oceňuji snahu tvůrců navázat na tradici dětských/ rodinných filmů a i tento má něco za tři hvězdy - obsazení ( Vaculík forever! Javorský ještě dýl!), zvířátka, exteriéry. Z filmového hlediska oceňuji celkem "profi" horské záchranné drama pár minut před koncem.(17.6.2018)

Poté co jsem byla nadšená ze Špuntů na vodě a s Dědy, se toto opravdu nepovedlo. A spíš mě to přišlo jako hloupá romantická slátanina kde se lidé cukrují, chlastají a nejsou k sobě upřímní. A to platí i pro Ivana. Když byl rozhádaný s tou Katčinou matkou, tak byl na Kačku kyselý a ani ruku by ji nepodal. A naráz když byla pohřešovaná, tak si naráz okamžitě uvědomil jak mu na ni záleží a samozdřejmě ji sám najde. Hvězdičky dávám za pár vtipných scén, za jezevčíka a za herecký výkon té holčičky, ale jinak zbytečně dlouhé. Ještě že jsem se na to nedívala na Tv Prima. To by bylo utrpení s tolika reklamami.(27.6.2018)

• rakovnik

Rodinný film na jedno použití. Od začátku se film tváří, jako by byl pro nejmenší děti, navíc ještě jako instruktážní film pro rodiče s dětmi s ADHD. No, nějakou dobu už učím a rozmazleného "parchanta" a dítě s ADHD lze rozeznat ("Ajó" mi lezlo na nervy už po chvíli), obzvláště při benevolentní výchově matky samoživitelky. Jenže...film se totálně změní od momentu, v němž přijede "rodina" na dovolenou, kdy z příběhu o holčičce se změní v rádoby komediální drama o vztazích dospělých, se spoustou sexuálních narážek a "dospěláckých" scén. Postavy se jeví jako nesympatické nakonec všechny a dospělý člověk si přeje, aby už byl konec. Ten přichází s návratem k příběhu holčičky a s ním také rozuzlení toho, jak na dítě s ADHD. No přece, dovolte mu vše co chce a dělejte vše podle něj! Opravdu nevím, pro koho tento film je a kromě několika vtipů byl děj spíše nezáživný až protivný.(11.1.2015)

Po přečtení komentářů zde na ČSFD jsem došla k závěru, že tento film bude blbina ve stylu Troškovy odpadní stoky - a přitom se na to, na rozdíl od všech těch Kameňáků a Babovřesků, dalo dívat. Samozřejmě to žádná pecka nebyla, ale rozhodně existují v českém rybníčku daleko větší prohřešky proti kinematografii nežli Tady hlídám já. Tenhle film měl podle všeho ambice navázat na komedie pro děti, co vlastně nejsou až tak pro děti - jako třeba Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Právě proto tam nebyla jenom linie s mluvícím dlouhosrstým jezevčíkem (jeho dabing mi, nevím proč, připomínal hlas Pavla Lišky - a to je dost peklo :) ) a dítětem, jehož frackovitost a nesnesitelnost byla vysvětlována nemocí ADHD, ale také druhá, dospělácká linie se vztahovými problémy a pálením alkoholu. Na rozdíl od roztomilých filmů z osmdesátých let se zde však objevovaly zcela nečekaně poměrně košilaté vtípky a narážky (kozy a broskvičky? srsly?), nadávky a sex, a ty se sem skutečně nehodily. Celkový dojem z tohoto snímku mám tedy velice rozpačitý, nicméně... průměr to byl rozhodně.(20.10.2013)

• mala.megi

Průměrný – možná i podprůměrný rodinný film. Strašně mě zklamala role psa. Očekávala jsem, že jako hlavní hrdina se tam trochu víc projeví. Ale byl neskutečně nevýrazný a v celém filmu takřka zbytečný. Je tolik šikovných, cvičených pejsků a nechápu, proč autor zvolil psa, který tam v celém filmu jen seděl a hloupě koukal. Neuměl ani zavrčet při naštvané scéně nebo mávnout tlapkou, v pravou chvíli se oblíznout – prostě nic. Nečekala jsem, že mě to nadchne jako rodinný film, dívala jsem se kvůli tomu, že mám ráda psy – ale tohle….??!!??(8.12.2012)

• - Počas záverečných titulkov môžeme sledovať nepodarené scény. (Johnny.ARN)