Když dříve děti zlobily a dělaly si, co je napadne, dostaly na zadek. Dnes se jim musí nechat volnost, protože nejspíše trpí ADHD. A je nutno, aby se jim podřídili i všichni dospělí – a nehodící se možný tatínek aby padal. Žánr dětského filmu v poslední době v ČR skomíral. Těch pár výkřiků čest žánru moc nezachránilo (třeba Archa pro Vojtu), nebo se sice povedlo, ale nedostalo do kin (Vetřelci v Coloradu). Ani osvědčené ikony českého filmu – Věra Plívová-Šimková či Marie Poledňáková – nijak nepřesvědčily svými filmy Kruh nebo Jak se krotí krokodýli. Vloni jsme ale byli obdařeni Modrým tygrem, letos tímto snímkem, což je docela hezké, každý rok jeden dětský, nebo řekněme rodinný film. Jen ta kvalita... Ve snímku Tady hlídám já je středobodem holčička s ADHD, jejíž maminka udělá, co jí na očích vidí. A tak místo s novým partnerem do Řecka jedou na chatu na Šumavu, s pejskem, který má dívence pomoci se adaptovat v reálném světě (přičemž nakonec se reálný svět adaptuje podle holčičky a pejska), a kde se ukáže, jaké jsou vlastně čí charaktery a kdo má holčičku a její maminku skutečně rád. Otázkou je, na koho je film cílen. Pro děti je příliš dlouhý (hodina a tři čtvrtě) a je v něm hodně dvousmyslných erotických narážek (kozy – kozy), navíc tak nějak podporuje domácí pálení lihovin, což v době, kdy na otravu etanolem v republice umírají lidé, není zrovna košer poselství. Navíc zde máme hodně zbytečných postav jen do počtu (Klára Jandová – jak je mi jinak sympatická, Iva Pazderková aj.), rádoby mluvícího psa jako z Kdopak to mluví 3 a podivné poselství filmu, kdy protivná a rozmazlená holčička ať udělá, co udělá, vždy za to může nějaký dospělý. Klady filmu jsou šumavská krajina, sem tam fór či v podstatě uměřené herectví dospělých herců. Mezi negativa možno ještě započítat, že dětské herečce chybí potřebná živelnost, jako měly třeba Míša Kudláčková nebo Žaneta Fuchsová, a že pes nepředvede ale ani jeden kousek, jen sedí a kouká a my posloucháme jeho jako kdyby myšlenky. A pokud vám vadí přemotýlováno, kdy v obraze létají více jak tři motýli bělásci, raději film ani nezkoušejte.(11.12.2012)

Po rodinných či dětských filmech je v české kinematografii neskonalý hlad. A tak když se něco objeví, mnoho rodičů si řekne: "No konečně!" Tento snímek je příjemný, jednoduchý a lidský. Netlačí se tu nijak na pilu, a hlavně pro děti je velice výchovný. Dokáže vysvětlit, co to znamená, když se o někom řekne, že je hyperaktivní. A taková je dětská postava, o které to celé je. Vyprávění příběhu nikam nespěchá, je srozumitelný a přirozený. Jen poněkud dlouhý. Málokteré dítě vydrží sedět u filmu hodinu a tři čtvrtě. Nelibí se mi ani zvuk. Co to má proboha být? To je nepovedený dabing, nebo co? Absolutně nepřirozené. Škoda, protože to kazí výsledný dojem. Každopádně se jinak nejedná o špatné dílo. Tento snímek se dá na odpočinek jenom doporučit.(23.7.2014)

Kupodivu pěkný film. Jen otřepané téma o rozmazlenosti pražáků, mě už nebaví. Ale jinak jsem si jej nečekaně užil. Navíc konečně nějaký netragický příběh o dítěti s poruchou chování (konkrétně ADHD). Jinak Lukáš Vaculík mi zde skvěle sedí. Pěkný film pro pobavení a relaxační odpoledne. Doporučuji.(27.12.2012)

• Rockerman

Dá se říct, že se to tváří jako taková milá, neubližná, rodinná komedie, která má však do ideálu hodně daleko. Humoru je tu poskrovnu a děj také nic moc. Hyperaktivní a nepozorná Kačenka a její máma se rozhodují mezi dvěma strejdy, který z nich bude jejich otčímem-manželem. Jeden je nesympatický pedant, kterému se nic nedaří. Druhý je naopak sympatický chlap, který má rád pejsky. Je jasné, jak to asi může dopadnout. Kdo nemáte nic lepšího na práci, tak se jednou na to podívat dá, ale žádné zázraky nečekejte.(4.1.2013)

• D.Moore

Film, který očividně neví, čím je. Vsadím boty, že původně měl být prostě jen dětský, takový ten padesátiminutový neurážející počin, který děcka zkouknou v neděli dopoledne v televizi a pak, když se jdou proběhnout ven, na něj zapomenou. Jenže něco, a říkejme tomu třeba peníze, tomu asi chtělo, aby se z dětského filmu stal film rodinný. A tak do prostého děje přibylo několik postav, které tam ale vůbec nemusely být (Klára Jandová, Iva Pazderková, Lukáš Latinák), nevinné a hloupoučce úsměvné dialogy tu a tam narušují nehezky obhroublé dvojsmysly, které patří spíš do Troškových Kameňáků (všechny ty kozy, macci a bůhvíco ještě), a do prosluněné šumavské přírody zavání smrad sterilní milostné dezinfekce z Ordince v Růžové zhradě… Celé si to začne hrát na velkou letní zábavu pro všechny, která ovšem stále spoléhá pouze na dvě postavy, z nichž jedna je (dobře hrající) malé dítě a druhá (příšerně blbě nadabovaný) pes. Ano, dívat se na to dalo bez větší újmy, ale stopáž necelé dvě hodiny? To bylo vážně moc.(11.6.2012)

• - Počas záverečných titulkov môžeme sledovať nepodarené scény. (Johnny.ARN)