Tady hlídám já

Tu strážim ja

Komedie / Rodinný

Česko, 2012, 107 min

Po přečtení komentářů zde na ČSFD jsem došla k závěru, že tento film bude blbina ve stylu Troškovy odpadní stoky - a přitom se na to, na rozdíl od všech těch Kameňáků a Babovřesků, dalo dívat. Samozřejmě to žádná pecka nebyla, ale rozhodně existují v českém rybníčku daleko větší prohřešky proti kinematografii nežli Tady hlídám já. Tenhle film měl podle všeho ambice navázat na komedie pro děti, co vlastně nejsou až tak pro děti - jako třeba Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Právě proto tam nebyla jenom linie s mluvícím dlouhosrstým jezevčíkem (jeho dabing mi, nevím proč, připomínal hlas Pavla Lišky - a to je dost peklo :) ) a dítětem, jehož frackovitost a nesnesitelnost byla vysvětlována nemocí ADHD, ale také druhá, dospělácká linie se vztahovými problémy a pálením alkoholu. Na rozdíl od roztomilých filmů z osmdesátých let se zde však objevovaly zcela nečekaně poměrně košilaté vtípky a narážky (kozy a broskvičky? srsly?), nadávky a sex, a ty se sem skutečně nehodily. Celkový dojem z tohoto snímku mám tedy velice rozpačitý, nicméně... průměr to byl rozhodně.(20.10.2013)

• Kubasino

Jeden z nejslabších filmů z našich luhů a hájů za posledních pár let. Film drží nad vodou jen pár faktorů - dabing Huga, herecký výkon Vladimíra Javorského a překvapivě i Lukáše Vaculíka + ostřílená harcovnice Simona Stašová. Dál vážně nic. Mladá aktérka nebyla snad úplně špatná, ale budoucí hvězda dětských filmů z ní asi také nebude. Šajmovič asi nebyl zcela při smyslech, když obsadil jednu z nejotravnějších "osobností" v podobě Ivy Pazderkové a Jitka Ježková je už přinejmenším značně vyčpělá a její angažování si nedovedu vysvětlit jinak, než že se chtělo ušetřit a Ježková nevyšla moc draho. Nechci být tak kritický a tak bych ještě pochválil scény z pálenice, které patřily k nejlepším momentům filmu a kdyby se takhle nesl celý snímek, tak bych s hvězdičkami rozhodně nešetřil ;-)(2.6.2012)

• triatlet

Radši deset repríz Vény Straky s jeho pitomečkem pitomým malým než znovu skoro dvouhodinový pokus o rodinným film. Škoda, že do projektu nezapojili scénáristu. Pak by herci (hlavně Javorský) mohli hrát postavy a ne žvýkající karikatury a přežvýkavce (Iva Pazderková)... Oceňuji snahu Veroniky Divišové, akci S (Nový + Stašová) a jezevčiky.(21.10.2013)

Poté co jsem byla nadšená ze Špuntů na vodě a s Dědy, se toto opravdu nepovedlo. A spíš mě to přišlo jako hloupá romantická slátanina kde se lidé cukrují, chlastají a nejsou k sobě upřímní. A to platí i pro Ivana. Když byl rozhádaný s tou Katčinou matkou, tak byl na Kačku kyselý a ani ruku by ji nepodal. A naráz když byla pohřešovaná, tak si naráz okamžitě uvědomil jak mu na ni záleží a samozdřejmě ji sám najde. Hvězdičky dávám za pár vtipných scén, za jezevčíka a za herecký výkon té holčičky, ale jinak zbytečně dlouhé. Ještě že jsem se na to nedívala na Tv Prima. To by bylo utrpení s tolika reklamami.(27.6.2018)

• Fr

,,TÝ JO, TY UMÍŠ MLUVIT?“ ... ,,NEUMÍM.“ ... ,,ALE JÁ TI ROZUMÍM!“….. /// Káča má ADHD. Jeden neví, jestli brzo neumře. Jasně že vím, že na to ne, ale furt skáče pod auta, leze do voken atd. atd… Tak to je vopruz! (nééé, nic osobního, jen to co se děje!) Jak to kurva zase mluvěj. Co ste jim to nacpaly do huby za dialogy? Proč je ta holčička taková…. no nic… místo do Řecka jedou k dědovi. Pes (jako by) mluví, což je ještě horší, než jsem čekal, většina osazenstva ze sebe dělá kretény (se vám divím paní Stašová…) a teprve včíl mi docvakává kumšt autorů Modrýho tygra. Film pro děcka s pokusy vo sex (né s dětma, vole, zase taková uchylárna to není…), tokání Vaculíka – taky se smějete (ha ha ha, hi, hi, hi)). Tak tenhle dětskej film parchantům nepouštějte. A vy? Já fakt nevím…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na filmy čumím kvůli psům. 2.) Připadá mi vtipný, když ze sebe kráva dělá krávu. 3.) Chcu vidět, jak Vaculík nezachraňuje Tofiho, ale psa. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(23.11.2012)

• - Počas záverečných titulkov môžeme sledovať nepodarené scény. (Johnny.ARN)