poster

Tady hlídám já

 • Slovensko

  Tu strážim ja

Komedie / Rodinný

Česko, 2012, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • honajz
  ***

  Když dříve děti zlobily a dělaly si, co je napadne, dostaly na zadek. Dnes se jim musí nechat volnost, protože nejspíše trpí ADHD. A je nutno, aby se jim podřídili i všichni dospělí – a nehodící se možný tatínek aby padal. Žánr dětského filmu v poslední době v ČR skomíral. Těch pár výkřiků čest žánru moc nezachránilo (třeba Archa pro Vojtu), nebo se sice povedlo, ale nedostalo do kin (Vetřelci v Coloradu). Ani osvědčené ikony českého filmu – Věra Plívová-Šimková či Marie Poledňáková – nijak nepřesvědčily svými filmy Kruh nebo Jak se krotí krokodýli. Vloni jsme ale byli obdařeni Modrým tygrem, letos tímto snímkem, což je docela hezké, každý rok jeden dětský, nebo řekněme rodinný film. Jen ta kvalita... Ve snímku Tady hlídám já je středobodem holčička s ADHD, jejíž maminka udělá, co jí na očích vidí. A tak místo s novým partnerem do Řecka jedou na chatu na Šumavu, s pejskem, který má dívence pomoci se adaptovat v reálném světě (přičemž nakonec se reálný svět adaptuje podle holčičky a pejska), a kde se ukáže, jaké jsou vlastně čí charaktery a kdo má holčičku a její maminku skutečně rád. Otázkou je, na koho je film cílen. Pro děti je příliš dlouhý (hodina a tři čtvrtě) a je v něm hodně dvousmyslných erotických narážek (kozy – kozy), navíc tak nějak podporuje domácí pálení lihovin, což v době, kdy na otravu etanolem v republice umírají lidé, není zrovna košer poselství. Navíc zde máme hodně zbytečných postav jen do počtu (Klára Jandová – jak je mi jinak sympatická, Iva Pazderková aj.), rádoby mluvícího psa jako z Kdopak to mluví 3 a podivné poselství filmu, kdy protivná a rozmazlená holčička ať udělá, co udělá, vždy za to může nějaký dospělý. Klady filmu jsou šumavská krajina, sem tam fór či v podstatě uměřené herectví dospělých herců. Mezi negativa možno ještě započítat, že dětské herečce chybí potřebná živelnost, jako měly třeba Míša Kudláčková nebo Žaneta Fuchsová, a že pes nepředvede ale ani jeden kousek, jen sedí a kouká a my posloucháme jeho jako kdyby myšlenky. A pokud vám vadí přemotýlováno, kdy v obraze létají více jak tři motýli bělásci, raději film ani nezkoušejte.(11.12.2012)

 • Master19
  **

  Vůbec nechápu, komu je tenhle film určen. Prý rodinný... Pro tatínky alkohol, maminkám romantiku a děckám pejska? Kdyby se víc tlačilo na pilu v jednom směru, bylo by to lepší, než tahle matlanice. Lukáš Vaculík už není co bývalo, srandy si moc neužijete a ten pejsek moc velký simpoš taky není. Dobrý je Pavel Nový a Iva Pazderková, jinak slabota...(19.1.2014)

 • mala.megi
  *

  Průměrný – možná i podprůměrný rodinný film. Strašně mě zklamala role psa. Očekávala jsem, že jako hlavní hrdina se tam trochu víc projeví. Ale byl neskutečně nevýrazný a v celém filmu takřka zbytečný. Je tolik šikovných, cvičených pejsků a nechápu, proč autor zvolil psa, který tam v celém filmu jen seděl a hloupě koukal. Neuměl ani zavrčet při naštvané scéně nebo mávnout tlapkou, v pravou chvíli se oblíznout – prostě nic. Nečekala jsem, že mě to nadchne jako rodinný film, dívala jsem se kvůli tomu, že mám ráda psy – ale tohle….??!!??(8.12.2012)

 • MickeyStuma
  ***

  Po rodinných či dětských filmech je v české kinematografii neskonalý hlad. A tak když se něco objeví, mnoho rodičů si řekne: "No konečně!" Tento snímek je příjemný, jednoduchý a lidský. Netlačí se tu nijak na pilu, a hlavně pro děti je velice výchovný. Dokáže vysvětlit, co to znamená, když se o někom řekne, že je hyperaktivní. A taková je dětská postava, o které to celé je. Vyprávění příběhu nikam nespěchá, je srozumitelný a přirozený. Jen poněkud dlouhý. Málokteré dítě vydrží sedět u filmu hodinu a tři čtvrtě. Nelibí se mi ani zvuk. Co to má proboha být? To je nepovedený dabing, nebo co? Absolutně nepřirozené. Škoda, protože to kazí výsledný dojem. Každopádně se jinak nejedná o špatné dílo. Tento snímek se dá na odpočinek jenom doporučit.(23.7.2014)

 • aannemer
  ***

  Vcelku milý rodinný film s neskutečně prudérním Javorským a příšerně nesympatickou Parderkovou - ti mi tam ale vůbec nevadili. Výborný Pavel Nový, šaramantní Lukáš Vaculík a sympatická hlavní hrdinka Veronika Divišová s milým jezevčíkem. Nechápu tvůrce, proč obsazovali Ježkovou - to je herecký dřevo. A nakonec - mám poslední dobou pocit, jakoby v českých filmech bylo tak nějak "přeStašováno" (v nedávno minulých dobách bylo zase tak nějak "přeBohdalováno"). Proti Simoně nic nemám, je všude docela prima, ale tak nějak pokaždý skoro stejně. Nemyslím si, že mezi českými herečkami jejího by se nenašla nějaká další skvělá babička.(21.1.2013)

 • - Počas záverečných titulkov môžeme sledovať nepodarené scény. (Johnny.ARN)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace