Malá Kačka trpí poruchou ADHD a kvůli tomu má ve škole problémy. Paní učitelka by se jí velmi ráda zbavila a ani spolužáci nemají Kačku moc rádi. Nicméně Kačka je velmi chytrá holčička a nepochopení okolí i ji samotnou trápí. Její maminka Julie žije s přítelem, Věroslavem Herianem, se kterým také pracuje v chemické laboratoři, kde spolu zkoumají potravinové doplňky. Věrek je bratrem ředitelky chemického ústavu, Milady, ve kterém Julie pracuje. Julie koupí Kačce, která běhá za každým psem, jezevčíka. Nastávají prázdniny. Věrek by rád vyrazil sám s Julií na tři týdny do Řecka a Kačku by odložil k Miladě. Milada ale na rovinu prohlásí, že Kačku předá do letní školy. S tím Julie nesouhlasí, a tak nakonec Kačka, Herian a Julie vyrážejí na Šumavu do penzionu k dědečkovi a jeho přítelkyni Radce. Nepříjemný nevrlý Herian připravil pro Julii a Kačku prázdninový program. Z něho ale brzy rychle sejde, když Herianovy plány na cyklovýlety skončí neúspěchem. Julii se velmi líbí pohodářský údržbář Ivan, který v penzionu bydlí a pracuje. V penzionu panuje pohodová atmosféra, která je způsobena přátelskými vztahy mezi obyvateli penzionu a jejich hosty. Mezi stálé obyvatele patří i malíř Štefan Štefík, ten v penzionu maluje své obrazy a na sousední farmě chová ovce a kozy. Za Herianem přijíždí jeho sestra Milada, aby zde také strávila několik dnů volna. I ona se zhlédne v Ivanovi. Ten však o namyšlenou a důležitou manažerku vůbec nestojí. Milada přijde na to, že Ivan a Julie se sobě líbí a namluví Julii, že s Herianem vyhráli konkurz na pracovní pobyt v Anglii. Tím je chce od sebe dostat. Julie je zmatená a Ivan s ní chce ukončit počínající vztah. Toho chce Milada využít a Ivana svést při vodáckém výletě, který celá společnost podniká. Vodácký výlet kvůli Herianově nepozornosti skončí pomalu tragédií. Kánoe, ve které Herian s Julií, Kačkou a psem Hugem plují, totiž narazí do převoznické loďky a Kačka se začne topit. Jen duchapřítomnost Ivana Kačku zachrání. Julie se vzpamatovává z šoku, který zažila. Herian si další den bere na výlet Kačku sám. Cestou je na Kačku zlý a ona mu i s Hugem uteče... (TV Prima)

Trailer

Enšpígl

Docela mě překvapilo jak málo uživatelů tenhle biják vidělo. Ten malý počet mě zaujal natolik, že jsem si vyměnil spoďáry odhrnul prázdné láhve a vykymácel jsem se ze své jeskyně do kina na český rodinný film. Divácká sestava v sále naznačovala všechno, jen ne, že jsem trefil dobrej biják, přece jen když si člověk v kině připadá mírně pedofilně, tak neočekává, že na promítání o páté se dostaví soudruh predátor. Vybral jsem si místo tak, abych v případě obrovského filmového fiaska mohl pozorovat jednu spoře odděnou maminku co tam byla se svým minidítětem. Abych si zajistil intimitu v okukování maminky, šel jsem si koupit kolu, kterou jsem vylil na zem před sedačky vedle mě. Začatek filmu byl tak dětinský, že jsem si říkal, tak tohle snad promítat jedině v porodnici a věnoval se sledování maminky. Po chvíli však přece jen zvítězila myšlenka, že dát 179 kč, abych moh v přítmý kinosálu sledovat sedící maminku mě přijde v dnešní ekonomicky těžké době jako brutální vysměch Kalouskovým škrtům a začal se víc a víc věnovat filmu. Osobně jsem v něm našel dva světlý momenty výkon Vláďi Javorskýho a prostřední část filmu, která má v sobě pár docela humorných situací. A i když pominu všechno, včetně tragicky hrajícho Lukáše Vaculíka, tý bloňdatý pipiny s HBO a spousty nesmyslů, které přehlížím je jen proto, že film se tváří jako velmi dětskej, ale právě proto mě zaráží jedna věc, jestli že, se počítá s nejmenšími dětmi jako hlavní cílovou skupinou, proč se film v druhé půlce začíná měnit v dospěláckej vztahovej myšmaš ? Nechci bejt kritickej jako oddecháč to až tak špatný není, ale tvůrci by si měli vyjasnit pro koho, že ten film vlastně je a víc si dát záležet na castingu. I když Jituška Ježková se povedla, krásná to bytost, tak krásná, že bych jí před spaním předčítal politický komentáře z mladý fornty a nic bych za to nechtěl....krom sexíku samozřejmě, ale to už by obstarala ta četba, protože znáte lepší milostnou předehru a rajc než předčítání politických komentářů ? ()

Malarkey

Tenhle film je docela úlet. Začátek filmu a závěrečný akční závěr je, jak kdyby ho natočil někdo z pomocné školy. Chápu, že se jedná o rodinný film, ale tohle opravdu působilo, jak kdyby ho někdo točil na etapy pro pořad Kouzelná školka. To by tu ale nesměl být střed filmu, který začíná být trošku víc dospělý, docela i vtipný a herecky dokonce i v pohodě. Osobně mi nejvíce sedl Lukáš Latinák, ale celkově mi herci vůbec nevadili. Dokonce jsem si říkal, že jak to blbě začalo, tak mě to v průběhu filmu vlastně docela i baví. Na těch horách to opravdu bylo fajn. Akční závěrečný úlet to ale sejmul a tak jsem z původně plánovaných tří hvězd skončil u dvouhvězdy. V žádném případě ale nelituji, že jsem film viděl. Jen nechápu, jak někdo může do světa poslat film s takovým obrovským kvalitativním rozdílem v průběhu. ()

TheDarKnig

další důkaz toho, jak moc v posledních letech česká kinematografie upadá.. Nefunguje to jako rodinný film, nefunguje to jako film, nefunguje to vůbec... Když někdy budu mít děti, raději jim pustím staré zlaté skvosty z komunismu, kde děti nebyli otravné, nebylo tam tisíc narážek, které dětem nic neřeknou (a k tomu jsou pitomé až hrůza), nepálil se alkohol apod.. Tak kde to jsme?? O dalších problémech s přepáleným vizuálem, psem a stupidními postavami nemluvě.. Jedna hvězda za to, že tam třikrát pršelo a bylo pár vteřinových záběrů na hvozdy.. ()

Fr

,,TÝ JO, TY UMÍŠ MLUVIT?“ ... ,,NEUMÍM.“ ... ,,ALE JÁ TI ROZUMÍM!“….. /// Káča má ADHD. Jeden neví, jestli brzo neumře. Jasně že vím, že na to ne, ale furt skáče pod auta, leze do voken atd. atd… Tak to je vopruz! (nééé, nic osobního, jen to co se děje!) Jak to kurva zase mluvěj. Co ste jim to nacpaly do huby za dialogy? Proč je ta holčička taková…. no nic… místo do Řecka jedou k dědovi. Pes (jako by) mluví, což je ještě horší, než jsem čekal, většina osazenstva ze sebe dělá kretény (se vám divím paní Stašová…) a teprve včíl mi docvakává kumšt autorů Modrýho tygra. Film pro děcka s pokusy vo sex (né s dětma, vole, zase taková uchylárna to není…), tokání Vaculíka – taky se smějete (ha ha ha, hi, hi, hi)). Tak tenhle dětskej film parchantům nepouštějte. A vy? Já fakt nevím…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na filmy čumím kvůli psům. 2.) Připadá mi vtipný, když ze sebe kráva dělá krávu. 3.) Chcu vidět, jak Vaculík nezachraňuje Tofiho, ale psa. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

NinadeL

Není to vysloveně špatný film. Z posledních pokusů o rodinnou komedii například lepší, než Jak se krotí krokodýli. Nechce se mi zbytečně mentorovat o tom, že dnes nemáme talentované děti, ale je fakt, že český film vyloženě prahne po nástupcích Tomášů Holých a Žanet Fuksových a stále se to s žádným novým děckem nedaří a nedaří. U Tady hlídám já je i problém debutující režisér a vysloveně nenápadité promo, podivně sestříhané trailery a slabé plakáty. Přitom herecky má film co nabídnout, Javorský, Stašová a Nový hrají kvalitně i bez nějakého výraznějšího vedení, z populárních tváří se tu snaží Pazderková a Kočičková, které si hrají to svoje navzdory celku a funguje to. Takže kde je chyba? Snad v tom, že v hlavní roli by se lépe vyjímala tvárnější Jandová namísto pasivní Ježkové, která je fajn v dabingu, ale sama o sobě toho příliš neuhraje. A tradiční míjení s cílovkou je nasnadě. Inu škoda, ale není skutečně nutné, aby zrovna tenhle filmeček zapadl v hlubinách seznamů tvorby za rok 2012 bez případných televizních repríz. ()

• Počas záverečných titulkov môžeme sledovať nepodarené scény. (Johnny.ARN)