Tady hlídám já

Tu strážim ja

Komedie / Rodinný

Česko, 2012, 107 min

• unclejack

O tomto filme sa nedá povedať veľa dobrého ani slušného. Popísať ho tromi slovami - Nuda na chalupe. Ešte ich pár pridám - Nuda na chalupe s otravným hovoriacim rafanom. Pre úplnosť len doplňujem, že sa tu stretneme s pekelnou Pazderkovou a Latinákom, chlapcom z Očovej ktorý si predplatil rýchlokurz českého jazyka. Zážitok. Rodina je vykreslená ako súboj tých dobrých s tými zlými, kde zlí samozrejme prehrávajú a nemalou mierou sa o to pričinil aj už spomínaný hafík toho najúbohejšieho razenia. Jeho poznámky dopisovali autori zrejme dodatočne, pretože pôsobia ako zúfalý pokus udržať vo filme vtip a aspoň trošku nakloniť divákove sympatie smerom k Rumlrafanovi.(18.12.2013)

• mala.megi

Průměrný – možná i podprůměrný rodinný film. Strašně mě zklamala role psa. Očekávala jsem, že jako hlavní hrdina se tam trochu víc projeví. Ale byl neskutečně nevýrazný a v celém filmu takřka zbytečný. Je tolik šikovných, cvičených pejsků a nechápu, proč autor zvolil psa, který tam v celém filmu jen seděl a hloupě koukal. Neuměl ani zavrčet při naštvané scéně nebo mávnout tlapkou, v pravou chvíli se oblíznout – prostě nic. Nečekala jsem, že mě to nadchne jako rodinný film, dívala jsem se kvůli tomu, že mám ráda psy – ale tohle….??!!??(8.12.2012)

• Terva

Tak jsem po dlouhé době šel na český film do kina. Hlavně mě lákal Lukáš Vaculík. Tedy ne, že by mě přitahoval sexuálně, ale byl jsem zvědav, jak by si mohla vést jedna z českým možných filmových hvězd. No, asi je pod špatným vedením. Celý snímek působí hodně mdle až nevyrovnaně. Hodně to používá děj z různých slavnějších českých snímků. Juraj Šajmovič se musí ještě hodně učit.(14.7.2012)

• milka

Sice ne úplný průser a filmové dno (na to zde máme jiné experty), ale i tak zářný příklad toho, že už ani ty rodinné komedie u nás moc točit neumíme. Humoru pomálu, postavy se chovají často jak úplní idioti, holčička nesympatická a ten mluvící pes je zde de facto úplně zbytečný. Do příběhu nijak nezasáhne, že by byl extra ukecaný se taky říct nedá a pořádnou hlášku už nevypustí vůbec. Aspoň, že to neselhávající obsazení zachraňuje, co se dá. Dětem se to ale přece jen možná líbit bude.(30.10.2013)

Trochu trvalo než jsem se naladil na rodinný film, ale nakonec se ukázalo, že je to celkem neškodné milé pokoukání, ikdyž nejsem cílový divák. Oceňuji snahu tvůrců navázat na tradici dětských/ rodinných filmů a i tento má něco za tři hvězdy - obsazení ( Vaculík forever! Javorský ještě dýl!), zvířátka, exteriéry. Z filmového hlediska oceňuji celkem "profi" horské záchranné drama pár minut před koncem.(17.6.2018)

• - Počas záverečných titulkov môžeme sledovať nepodarené scény. (Johnny.ARN)