Reklama

Reklama

Malá Kačka trpí poruchou ADHD a kvůli tomu má ve škole problémy. Paní učitelka by se jí velmi ráda zbavila a ani spolužáci nemají Kačku moc rádi. Nicméně Kačka je velmi chytrá holčička a nepochopení okolí i ji samotnou trápí. Její maminka Julie žije s přítelem, Věroslavem Herianem, se kterým také pracuje v chemické laboratoři, kde spolu zkoumají potravinové doplňky. Věrek je bratrem ředitelky chemického ústavu, Milady, ve kterém Julie pracuje. Julie koupí Kačce, která běhá za každým psem, jezevčíka. Nastávají prázdniny. Věrek by rád vyrazil sám s Julií na tři týdny do Řecka a Kačku by odložil k Miladě. Milada ale na rovinu prohlásí, že Kačku předá do letní školy. S tím Julie nesouhlasí, a tak nakonec Kačka, Herian a Julie vyrážejí na Šumavu do penzionu k dědečkovi a jeho přítelkyni Radce. Nepříjemný nevrlý Herian připravil pro Julii a Kačku prázdninový program. Z něho ale brzy rychle sejde, když Herianovy plány na cyklovýlety skončí neúspěchem. Julii se velmi líbí pohodářský údržbář Ivan, který v penzionu bydlí a pracuje. V penzionu panuje pohodová atmosféra, která je způsobena přátelskými vztahy mezi obyvateli penzionu a jejich hosty. Mezi stálé obyvatele patří i malíř Štefan Štefík, ten v penzionu maluje své obrazy a na sousední farmě chová ovce a kozy. Za Herianem přijíždí jeho sestra Milada, aby zde také strávila několik dnů volna. I ona se zhlédne v Ivanovi. Ten však o namyšlenou a důležitou manažerku vůbec nestojí. Milada přijde na to, že Ivan a Julie se sobě líbí a namluví Julii, že s Herianem vyhráli konkurz na pracovní pobyt v Anglii. Tím je chce od sebe dostat. Julie je zmatená a Ivan s ní chce ukončit počínající vztah. Toho chce Milada využít a Ivana svést při vodáckém výletě, který celá společnost podniká. Vodácký výlet kvůli Herianově nepozornosti skončí pomalu tragédií. Kánoe, ve které Herian s Julií, Kačkou a psem Hugem plují, totiž narazí do převoznické loďky a Kačka se začne topit. Jen duchapřítomnost Ivana Kačku zachrání. Julie se vzpamatovává z šoku, který zažila. Herian si další den bere na výlet Kačku sám. Cestou je na Kačku zlý a ona mu i s Hugem uteče... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (176)

dawe787 

všechny recenze uživatele

Taková oddechová skoro komedie, kde během pár minut pochopíte o co půjde v celém filmu a kdo se s kým rozejde a kdo s kým začne. Vše je ještě okořeněno občasným (jako by) mluvením pejska, tak si říkáte, zda to je film pro děti nebo pro dospělé. No díky Vaculíkovi to není tak strašné, ale už měl lepší role a já taky dával tři hvězdy už lepším filmům, takže za 2, ikdyž bych dal 2 a půl. ()

Trixinka 

všechny recenze uživatele

Po dlouhém čase jsem zase koukla na českou rodinnou "komedii". Vtipných hlášek (především od psa) jaksi ubývá postupem filmu, hlavní hrdinka mi přišla protivná, rozmazlená a děsně nesympatická, z nápadu vědec - vesnice se dalo vytěžit více vtipu a humorných situací. Takže mám na čas českých rádoby komedií dost. 2* za psa a krajinu. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Film, který očividně neví, čím je. Vsadím boty, že původně měl být prostě jen dětský, takový ten padesátiminutový neurážející počin, který děcka zkouknou v neděli dopoledne v televizi a pak, když se jdou proběhnout ven, na něj zapomenou. Jenže něco, a říkejme tomu třeba peníze, tomu asi chtělo, aby se z dětského filmu stal film rodinný. A tak do prostého děje přibylo několik postav, které tam ale vůbec nemusely být (Klára Jandová, Iva Pazderková, Lukáš Latinák), nevinné a hloupoučce úsměvné dialogy tu a tam narušují nehezky obhroublé dvojsmysly, které patří spíš do Troškových Kameňáků (všechny ty kozy, macci a bůhvíco ještě), a do prosluněné šumavské přírody zavání smrad sterilní milostné dezinfekce z Ordince v Růžové zhradě… Celé si to začne hrát na velkou letní zábavu pro všechny, která ovšem stále spoléhá pouze na dvě postavy, z nichž jedna je (dobře hrající) malé dítě a druhá (příšerně blbě nadabovaný) pes. Ano, dívat se na to dalo bez větší újmy, ale stopáž necelé dvě hodiny? To bylo vážně moc. ()

Billie777 

všechny recenze uživatele

Příjemná, nenáročná česká komedie, která neurazí ale ani nenadchne. Ale hlavně neurazí. Žádné přiblblé vtipy, naopak se docela hezky zasmějete. Některé scény jsou super, další nic moc ale jako celek je fajn, takový lepší průměr. Kačenka byla sice vážně protivná ale ta malá herečka jí zahrála celkem dobře, umělý bělásci byli vážně zbyteční ale plus jsou herci - hlavně Javorský, Ježková, Latinák a Pazderková. Další plus je povedený dabing Huga (Matouš Ruml) a nádherná příroda. Takže nic světového ale propadák to taky rozhodně není. Pokud máte náladu na něco nového, českého, oddechového, tak tenhle film je docela dobrý pokoukání. ()

Oudis 

všechny recenze uživatele

Troufnu si říci, že marná snaha o zfilmování celkem slušného scénáře se zajímavou pointou. Všechno zachraňuje dobré české herecké obsazení. Nebýt toho, že do scény občas hodí pejsek nějakou tu hlášku, tak bych se asi ani nezasmál, ani chováni holčičky se mi nezdá nikterak vtipné, naopak bych to snad dětem raději ani nepouštěl. Kdyby se tento film dočkal lepšího zpracování, tak by se dalo hodnotit lépe, ale takhle opravdu pouze za nápad + hlášky pejska, který mimochodem mohl mít výraznější hlas, protože občas se to nedá rozeznat od ostatních. Jinak pokračující hrůza české kinematografie...Kdyby nebylo roztomilého mluvícího jezevčíka, tak je to jenom na jednu * ()

Galerie (32)

Zajímavosti (5)

  • Počas záverečných titulkov môžeme sledovať nepodarené scény. (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama