Příběh o skupině lidí, kteří se během ukrutné bouře setkají v lesní chatce. Před 100 lety se tam stalo něco zlého. Nyní se historie díky časové smyčce začíná opakovat. (LIVINGDEAD)

Beastmaster4

K tomu jde jen napsat: další horor, který kopíruje všechny ostatní. Atmosféra celkem ujde (alespoň prvních pár minut), příběh nic zvláštního, Val Kilmer trochu přibral a nějak zrovna neválel, spousta zbytečných pasáží = nedoporučuju nikomu, leda nedej bůh, ležíte nemocní v posteli a krom tohoto filmu se nemáte na co jiného dívat. Což je malá pravděpodobnost, takže prostě pryč od toho ;) ()

Omnibus odpad!

Jsem moc a moc rád, že jsem se k tomuto filmu dostal a že ho mám! Protože můj svět je plný plyšových zvířátek, mladých, krásných a hodných lidí, spolehlivých přátel, nezištně poddajných kamarádek i beznadějně zamilovaných biletářek. A samozřejmě také lidí, včas mi vracejících vypůjčené peníze. Ahoj Lukáši. Ovšem kromě nich, jak už to v životě chodí, však to znáte sami, sem tam zakopnu i o pěkného vola, krávu, svini, případně přímo hyenu skvrnitou... Tím ale nemyslím šéfa, sousedku drbnu, policajta nebo exmanželku. Ahoj lidi. (Né, tůten Auctus tady, to opravdu nejsem já... no fakt ne! Copak bych si vybral tak blbej nick? ) A pokud mi nějaká ta, jak je pro sebe nazývám „genetická vada“ s gustem dupne na kuří oko, co s tím? Zneuctít, zamordovat a sežrat? V tomhle, nebo v jiném, výživnějším pořadí? A co takhle pomstít se nějak elegantně, nekrvavě, a hlavně legálně? Doporučením „nového super filmíku, zaručenou bombou!“ Seven Below je pro tyto účely naprosto ideální. Zábavný, podmanivý, mysteriózní, dechberoucí a kuleivlasyrvoucí superhoror! Můj bývalý oblíbenec Val Kilmer se mi kdysi dost líbil například v Nelítostném souboji. Při té poslední bankovní loupeži ho ovšem postřelili. Myslel jsem si, že do ramene nebo kam, ale už je mi jasné, že musel koupit taky jednu do hlavy... A to, že vzal roli v téhle slátanině, odfláknutém, nudném a kreténském shitu a to, jak se tam debilně mátožil od ničeho k ničemu (ostatně stejně tak se mátožil i děj filmu) se dá vysvětlit jedině tou kulkou, která mu uvízla v hlavě a tlačí mu na mozek! Tuhle jeho „filmovou“ toaletní roli neomluví ani nutnost taky nějak platit složenky... Pánbůh mě zřejmě tímhle veledílem potrestal za to, že kromě poctivého kupování filmů, samozřejmě za nekřesťanské peníze, taky občas stahuju... ()

ricci.s

Duchárska vyvražďovačka pre tých, ktorým nevadia stokrát videné a opozerané námety. Podľa očakávania to ťahá nadol scenár, pretože aj keď pokusy o atmosféru viac či menej fungovali (noc, búrka, blesky, strašidelný dom, les pokrytý hmlou a podobne), je to až príliš ľahko zabudnuteľný film, v ktorom sa počas celej stopáže vlastne neudeje nič zaujímavé. Skupinka ľudí sa dostane do domčeka, v ktorom pred sto rokmi malý posadnutý fagan vyvraždil svoju rodinu, minulosť sa vracia a hlavní hrdinovia postupne zomierajú... to nie je žiadna sláva. Ľakačiek je málo, gore vlastne žiadne, ale ináč celkom kvalita po remeselnej stránke so znesiteľnými postavami, len by to chcelo o dosť inovatívnejšie spracovanie. Pre mňa celkovo čistý, radový priemer. ()

POMO

Béčkový recyklant hororov o strašidelných domoch a duchárskych princípov z Nenávisti. Atmosféra, dosiahnutá slušným vizuálom miestami funguje, až sa chcú odpustiť i samozrejmé klišé. Ale strach či napätie tu nehľadajte. Herci spolahliví a pohľadní, s výnimkou Vala Kilmera, ktorý je (paradoxne) najhorším prvkom vo filme (i herecky). Ving Rhames spočiatku ako tajuplný pán domu veľmi dobrý, no neskôr čoby záskok hororovej ikony Tonyho Todda smiešny. Film pochová jeho rozpačité finále, ktoré chce šokovať, prekvapiť a ohúriť, ale má opačný efekt. ()

George Stobbart

Seven Below je veľmi príjemne natočený horor, s vydareným audiovizuálom, pohodovým hereckým obsadením a slušnou atmosférou, ktorá má pri nočnej projekcii svoje čaro. Jedinou slabosťou filmu je jeho otrepanosť a značná predvídateľnosť, no neviem prečo by to žánrovému fanúšikovi malo až tak vadiť. Keď Vám to hlava neberie, tak nepozerajte Direct 2 DVD / BR horory a onanujte / analyzujte pri svojich kinohitoch... Vidím, že s odborníkmi sa tu zase raz roztrhlo vrece ;-) ()