Území mrazu

• Česko Zmrzlá zem (více)
Trailer 1

Sedmnáctiletá prostitutka Cindy Paulsonová jen o vlásek unikne smrti, když se jí po znásilnění podaří únosci v nestřežené chvíli utéct. Městští policisté její výpověď neberou příliš vážně, ovšem jednomu z nich na celé věci přeci jen něco nesedí. Tajně proto zašle kopii složky státní policii, kde ji převezme seržant Jack Halcombe. Ten ve výpovědi Cindy zjišťuje důležitá fakta, která vedou k neobjasněným vraždám mladých dívek, jejichž ostatky byly nedávno nalezeny v aljašské divočině. Netrvá dlouho a Jack nachází další případy pohřešovaných žen, prostitutek, které si byly fyzicky nejen podobné, ale navíc zmizely za nápadně stejných okolností. Cindy za pachatele označí Roberta Hansena, místního pekaře a otce dvou dětí. Za maskou bezúhonného a milého člověka se skrývá lidská zrůda, která své oběti naláká do svého srubu, kde je následně znásilňuje, mučí a nakonec vlastním letadlem přepraví do divočiny, aby je jako lovnou zvěř zabil. Detektiv Halcombe o jeho vině nepochybuje, ale chybí mu důkazy. Snaží se přesvědčit jedinou svědkyni Cindy, aby proti Hansenovi svědčila, ta ale nemá k policii důvěru a vrací se ke své jediné jistotě – na ulici, do světa prostituce a drog. Hansen se však nechce nechat dopadnout a Cindy jde znovu o život. Díky vytrvalosti detektiva Halcomba se nakonec podaří získat povolení k prohlídce Hansenova domu, při které policisté objeví řadu důkazů. Vyhráno ale stále není, neboť Hansen vše popírá a důkazy jsou považovány za nepřímé... (TV Prima)

Trailer 1

Enšpígl

Při sledování filmu jsem měl dojem, jako kdyby scénář psali obyvatelé Hovadova. V první třetině jsem se absolutně neorientoval v časových rovinách, nepochopil jsem jak Cindy Robertovi utekla (není spoiler, neboj se ) a vůbec, Cindy se chovala jak kráví vládkyně. Ono teda ani to policejní vyšetřování nebylo zrovna z výstavy inteligentních. Filmu nemůžu upřít docela vydařenou atmosféru, herci taky nejsou špatný, ale když je příběh natočen v duchu písně "blbství sem, blbství tam, nám už je to všechno jedno, nám už je to fuk." těžko z toho můžu být pif paf. ()

hirnlego

Pomozte mi, prosím, on mě chce zabít, jak je to možný, vždyť jsem jenom asi desetkrát utekla policejní ochraně, já blbá špína. Smradlavě americký 1,5*. Aspoň John "0 mimických svalů" Cusack nepatrně roztomilej... ani ne magor nebo psychopat, ale prostě z něj táhne takový chladný mdlý zlo. V nějaký dobrý záporný roli (náznak v Mapy ke hvězdám) by to mohlo bejt docela příjemný. ()

Malarkey

Nicolas Cage mě baví. Jeho filmy nejsou nejhorší, je jich hodně, mají zajímavé nápady, ale často jim chybí něco, na co bych si za měsíc vzpomněl a řek bych si, že natočení toho filmu opravdu za něco stálo. Všecko jsou to takové průměrné dojáky s dobrými nápady, klasickým Nicolasem, ale průměrným zpracováním. Zmrzlá zem mohla být skvělý, atmosférický thriller. Nedávno jsem viděl Zmizení a to bylo přesně takové. Napětí nemělo chybu po celé dvě a půl hodiny. Tady ale celou hodinu a půl chybělo. Jediná opravdu zajímavá scéna se dostavila na konci filmu, kdy jsem zjistil, že vše je podle pravdy. Proto také nakonec tři hvězdy. ()

T2

Rozpočet $27,220,000Tržby Celosvetovo $4,383,000▐ nečakane celkom solídny thriller založený na skutočných okolnostiach, k tomu dobré obsadenie na čele s Nicolasom Cage, ktorý občas natrafí na lepšiu úlohu, tak trošku je škoda že tajomný vrah v podaní Johna Cusacka nemá nejak viac podfarbený charakter, určite by to potom viac rezonovalo /70%/ ()

verbal

Je milé, když si chlap může naplno dopřát svých libůstek jako tuhle Džon Hnusack. To si takhle odchytíte prostituující dvacítku, týden ji v pohodě przníte v zašitém srubu v nějaké aljašské prdeli a na závěr si s ní ještě užijete trochu té myslivosti. To všechno ovšem jen do té doby, než si vašeho koníčku všimne sveřepý pan Klec a s konstantním xichtem, do něhož dostal permanentní křeč už tehdy u Conairu, začne unyle pátrat. No, i přes kulantní námět podle skutečných událostí se žádná velká sláva nekoná, je z toho tuctová kriminálka, kde se spíš žvaní než jedná. Vydržíte li do závěrečných titulků, zjistíte, že casting přihrál našemu masounovi do cesty samé luxusní, kozaté brunety, avšak když na konci běží na obrazovce fotky skutečných obětí, vypadá to, že ten Hansen byl spíše zoofil se zálibou v šukání mutantů. ()

• Ve filmu byl použit i umělý sníh. (ČSFD)
  • Celosvětová premiéra proběhla 11. července 2013 v Nizozemsku. (Varan)