Území mrazu

The Frozen Ground

Zamrznutá zem

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2013, 101 min

"Ten, kdo Vám ten spis dal, zahodil svoje povýšení. A Vaši kariéru." Mně se líbí Bob ... ale těm loveným holkám s řetězem na krku se až tak moc líbit nemusí. To celkem chápu. Nicméně jako krimi to má i nějaké to napětí a to přesto, že úchylný lovec je znám od začátku a detektivovi se původně zase až tak moc detektivovat nechce. Není to sice žádný zázrak, ale kdyby všechny průměrné filmy vypadaly přibližně takhle, tak by se s nimi nezabíjel čas zase až tak špatně. Že ano, Bobe?(15.3.2014)

Konečne niečo poriadne od Disneyho, tá Vanessa Hudgens. Po nepozerateľnom High School Muzikále sa mi už páčila v Spring Breakers a teraz opäť. Má niečo do seba, dobre sa na ňu pozerá, herecky skorej priemer ale zlé to tiež úplne neni. V jednej scéne dokonca prehrala Cagea :) Aj tak ho mám rád. Na hercoch vlastne stojí celý Frozen Ground, na dobrom castingu a perfektnom Cusackovi a preto tomu dávam štyri. Aj keď nejde o nič nové, niektoré dialógy sú strašne papierové a pátosom sa nešetrilo. Zo sympatií(5.9.2013)

• Frajer42

I přes účast dvou vynikajících herců se jednalo o dost nezáživnou podívanou. Vrah je odhalen divákům záhy a celý film je poté o hledání důkazu, který by vraha usvědčil. Většina stopáže se motá kolem nesympatické a nezajímavé ošklivé kurvy. Přitom si můžeme nalít čistého vína. Nejedna slečna prahne po znásilnění Cusackem. No, život už napsal poutavější skutečné příběhy. Kameru měl v rukou zase nějaký roztřepaný kokot. Po filmové stránce se vůbec jedná o žalostný film. Velké zklamání. Neubráním se pocitu, že zde mohlo a mělo být vyždímáno víc. Lepší hvězda.(17.12.2016)

Ha prvni koment no vida tak musim konstatovat ze se u mne jedna o slusny prekvapeni nemel jsem nejaka extra ocekavani ale prave jsem 100 minut zaujate sledoval perfektni cistokrevnou detektivni zanrovku jakou jsem uz nejakej cas nevidel nema to nejaky extra tempo spis vypraveni pribehu pomalu plyne ale presto jsem se nenudil se zpracovanim jsem maximalne spokojeny a opravdu mne to vtahlo do deje oba dva hlavni predstavitele jsou presvedcivy Cage je odhodlany a trpelivy vysetrovatel hraje prirozene a nemam z jeho postavou problem teda ne ze by se ze mne stal nejaky jeho extra fanousek ale konecne zase po nejake dobe dostal prirozenou neotrepanou roli Cusack pak k memu velkemu prekvapeni exceluje jako nenapadny tichy clovek a hodny otec rodiny ktery ma jen jednoho neskodneho konicka cas od casu unese nejakou tu zenskou chvili ji vezni a pak ji vezme letadlem na vylet do divociny kde ji zamorduje nu coz kazdej ma nejakou tu libustku Cage je odhodlan vraha usvedcit za kazdou cenu scena vyslechu je pak perfektni variaci na hru kocky s mysi ve stylu komu prvnimu prdnou nervy a udela chybu vzajemna konfrontace obou postav je pak v nekolika detailech propracovana az k dokonalosti vsechno navic podkresluje drsne a syrove prostredi mrazive Aljasky ktere vytvari neopakovatelny look a ve spojeni z depresivni az neprijemnou hudbou dodelava velice solidni atmosferu takze Frozen ground je snad jenom az na par nedotazenosti jako nekolik zbytecnych postav napr ta kterou hraje 50 Cent a jednou zbytecnou scenou ktera mi do deje trochu nepasovala perfektni ukazkou opravdu mraziveho a realistickeho detektivniho thrilleru navic je tu opet ten pridavek v podobe vymluvneho textu based on a true story a podobny filmy ja proste rad takze na moji strane opravdu velka spokojenost a jedno z letosnich filmovych prekvapeni dobra prace!(24.8.2013)

• JASON_X

Průměrný kriminální film o sériovém vrahovi mladých prostitutek, natočený na motivy skutečných událostí, který nad průměr vyzdvihuje několik hezkých záběrů aljašské přírody, ale hluboko do bahna podprůměru ho stahuje naprosto otřesná ruční kamera, za kterou by se patřilo tomu dementovi, který jí držel, mnohočetně zpřerážet obě pazoury. Nicolas Cage působí unaveně a nevýrazně, nemyslím že je to ten typ herce, který s přibývajícími léty zraje jako víno, ale naopak už má asi svá nejlepší herecká léta za sebou. Líbil se mi ovšem výkon Johna Cusacka, vraždícího psychopata zahrál dobře a věrohodně. Nečekejte ovšem příliš akce a napětí, pokud tedy pro vás není akční a napínavé neustálé sledování osudů jedné hodně ošklivé a hodně hloupé šlapky, prošpikované spoustou patetických a sladkobolných keců. Trochu překvapující je úplně samotný závěr, ve kterém jsou formou fotografické prezentace "představovány" skutečné Hansenovy oběti. Je to existenciálně silné a zajímavé, a zároveň možná tak trochu nekrofilní. Nebýt té úděsné kamery, dal bych filmu tři hvězdy.(12.11.2013)

• - Spoiler: Vanessa Hudgens hraje postavu skutečné prostitutky jménem Cindy Paulson, která tak tak unikla sériovému vrahovi. (NessinQa)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na Aljaške, predovšetkým v najväčšom meste Anchorage. (MikaelSVK)

• - Nicolas Cage zde hraje policejního úředníka, který se snaží zatknout Johna Cusacka. Ve filmu Con Air (1997) role byly obrácené a Cusack se snažil zatknout Cage. (rafix)