Zmrzlá zem

The Frozen Ground

Zamrznutá zem

Životopisný / Historický / Krimi / Thriller

USA, 2013, 101 min

Klasický krimi thriller modernej doby so scenárom podľa skutočnej udalosti. Síce som od nadšenia neskákal na stoličke, ani mi film neochromil moje zmysly, dokonca by sa tu našlo aj pár nudnejších miest, v ktorých tempo ide rapídne dolu, ale všetko je vynahradené perfektným prostredím a výborným hereckým duetom: Cage-Cusack. Myslím, že nadpriemer si tento snímok zaslúži. 70/100(6.9.2015)

Při sledování filmu jsem měl dojem, jako kdyby scénář psali obyvatelé Hovadova. V první třetině jsem se absolutně neorientoval v časových rovinách, nepochopil jsem jak Cindy Robertovi utekla (není spoiler, neboj se ) a vůbec, Cindy se chovala jak kráví vládkyně. Ono teda ani to policejní vyšetřování nebylo zrovna z výstavy inteligentních. Filmu nemůžu upřít docela vydařenou atmosféru, herci taky nejsou špatný, ale když je příběh natočen v duchu písně "blbství sem, blbství tam, nám už je to všechno jedno, nám už je to fuk." těžko z toho můžu být pif paf.(11.7.2014)

Nicolas Cage mě baví. Jeho filmy nejsou nejhorší, je jich hodně, mají zajímavé nápady, ale často jim chybí něco, na co bych si za měsíc vzpomněl a řek bych si, že natočení toho filmu opravdu za něco stálo. Všecko jsou to takové průměrné dojáky s dobrými nápady, klasickým Nicolasem, ale průměrným zpracováním. Zmrzlá zem mohla být skvělý, atmosférický thriller. Nedávno jsem viděl Zmizení a to bylo přesně takové. Napětí nemělo chybu po celé dvě a půl hodiny. Tady ale celou hodinu a půl chybělo. Jediná opravdu zajímavá scéna se dostavila na konci filmu, kdy jsem zjistil, že vše je podle pravdy. Proto také nakonec tři hvězdy.(27.11.2013)

• -bad-mad-wolf-

Po všech stránkách rutinní kriminálka s nezbytným strejdou štětkokuchem, napětím na bodu mrazu a sbírkou okoukaných žánrových klišé. Pozitivním jevem určitě je, že jde zase jednou o film, v němž není afektosaurus Nicolas Cage směšně trapný. Dokonce si ani nepřejete, aby po pěti minutách umřel a roli převzala cvičená opice - zanedbatelné plus. Finále o ničem, za Aljašku dík.(7.1.2014)

Zhlédnuto v kině. Na tento film jsem šel hlavně kvůli trojici Cusack + Cage + Hudgens a taky kvůli tomu, že trailer vypadal slibně. A upřímně, odcházel jsem z kina ve slušné depresi. Naštěstí to nebylo proto, že by film byl špatný, ale právě naopak, že na mě zapůsobil přesně tak, jak měl. The Frozen Ground je opravdu temný snímek, který se vyplatí vidět už jen kvůli Vanesse. A momentálně nemám na mysli fakt, že tam hraje striptérku, ale spíše jiný fakt, že se jí pravděpodobně dokázalo (alespoň u mě) prolomit "prokletí" a já už ji neberu jako "tu holku z High School Musical", ale jako někoho, kdo umí docela solidně zahrát. Vidíš, Miley, jak se někdo umí (důstojně) zbavit image dětské hvězdičky? Zpátky k filmu - pár míst bylo předvídatelných či hluchých, ale hlavní herci jsou ve svých rolích přesvědčiví, plus potěší role Deana Norrise. Zkrátka a dobře, za málo peněz docela dost muziky. 80 %.(10.10.2013)