Zmrzlá zem

The Frozen Ground

Zamrznutá zem

Životopisný / Historický / Krimi / Thriller

USA, 2013, 101 min

I když jsem musela hodně přemýšlet, jak je celý film pojatý (jsou tam návraty do minulosti? je tohle přítomnost?) a iritovaly mě poskakující záběry na temena herců, nakonec jsem se v něm vyznala. Také herečky představující oběti si byly nápadně podobné, tak se v tom člověk trochu ztrácel. Nicméně, báječná hudba, napětí a mrazivé záběry nehostinné Aljašky udělaly své, tím spíš, že se jedná o skutečný příběh. John Cusack výborný, překvapil mě, že jsem se ho bála, zatím jsem ho neviděla v takové roli.(24.3.2016)

Film na motivy skutečných událostí, které se odehrály na dalekém americkém severu v 80. letech 20. století, kde bylo v rozmezí zhruba 15 let bestiálně zavražděno více než tucet žen, které byly před smrtí znásilněny a týrány. Měl jsem tu možnost sledovat tento případ přímo v jednom dokumentu a byla to síla. Tento snímek jim v jistém smyslu vzdává hold, vypráví jejich příběh a ctí jejich památku, ale z pohledu diváka neznalého musím říci, že atmosféra není zdaleka tak drsná, jak by mohla a měla být. John Cusack se konečně dostal do role, která mu podle mne sedí bezvadně. Psychopatický bezcitný masový vrah. Zato pan Klec nepůsobil dvakrát přesvědčivým dojmem. Napětí nebylo tak intenzivní a mnohdy se děj vlekl. Průměrná detektivní záležitost na jedno zhlédnutí. 60%(14.11.2013)

Vzhledem k mým velmi(!) nízkým očekáváním se jednalo o příjemné překvapení. Námět je podle mě velmi zajímavý. Mám opravdu rád filmy o sériových vrazích, a i když klasikám žánru se Zmrzlá zem samozřejmě nevyrovná, film je to docela dobrý. Nicolas Cage mi nijak nevadil, to už topornější mně přišel John Cusack, toho opravdu nemusím. Škoda, že ke konci už dochází dech a invence a žádná překvapivá scéna (jako třeba ve Fincherově Sedmičce) nepřijde. Ale jako jednorázovka OK. 55 %(9.6.2015)

Kriminálka podle skutečné události, ve které jde detektiv Cage po Cusackovi, sériovém vrahovi šlapek. Nebojte, nespoileruju, protože záporák je brzo bez skrupulí odhalen, což nepovažuju vůbec za přínosné. Atmosféra je taky značně mdlá, takže o thrilleru se moc mluvit nedá. Vzhledem k obsazení se v tomto případě dalo čekat mnohem víc než jen průměrná krimi. Katastrofa to není, ale na taktéž 2013kové Zmizení nebo Tísňovou linku Frozen Ground hledí jako na svatý obrázek. 60%(27.4.2014)

,,PÁNOVÉ, STÁLE JSME NENAŠLI TO, CO POTŘEBUJEME. TAKŽE JDEME ZNOVU A BUDEME TADY TAK DLOUHO, DOKUD MŮŽEME, PROTOŽE DALŠÍ ŠANCI NIKDY NEDOSTANEME..…“ /// Krimi, o dobrým policajtovi, uchylákovi, kterej rád koukal do vyhasínajících očí a šlápotě, která by mohla změnit svoji budoucnost. Vod začátku máme svědka, známe hajzla, ale všechno je to takový kreténský. Emoce spíš ty negativní, a tak bych chtěl upozornil všechny, jenž nesnášej idioty (né na tomhle serveru, spíš všeobecně ve filmech), že můžou mít s tímhle kouskem, kterej se vydává po stopách mrtvejch americkejch holek a kterej má hlavně informační hodnotu, trochu problém. A že by to bylo nějaký drámo – tak to teda není. 3* s vodřenou držkou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Žeru příběhy podle skutečnosti. 2.) Přemejšlím, jak si zpestřit lov. 3.) Thx za titule ,,Bac“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(11.9.2013)