Zmrzlá zem

Zamrznutá zem

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2013, 101 min

• Frajer42

I přes účast dvou vynikajících herců se jednalo o dost nezáživnou podívanou. Vrah je odhalen divákům záhy a celý film je poté o hledání důkazu, který by vraha usvědčil. Většina stopáže se motá kolem nesympatické a nezajímavé ošklivé kurvy. Přitom si můžeme nalít čistého vína. Nejedna slečna prahne po znásilnění Cusackem. No, život už napsal poutavější skutečné příběhy. Kameru měl v rukou zase nějaký roztřepaný kokot. Po filmové stránce se vůbec jedná o žalostný film. Velké zklamání. Neubráním se pocitu, že zde mohlo a mělo být vyždímáno víc. Lepší hvězda.(17.12.2016)

Světe div se, ale Nicolas Cage po letech znovu boduje. The Frozen Ground je poctivý a mrazivou atmosférou nasáklý thriller, na který dokonale pasuje označení "ze staré školy". Scott Walker rozhodně odvedl nadprůměrnou práci, když dokázal příběh aljašského masového vraha Roberta Hansena podat syrově a nesmírně záživně. Hodně, hodně dobré. 7/10!(16.9.2013)

• tron

Zaujímavé zločiny a zaujímavé prostredie, v ktorom k nim dochádzalo, ale tým ho hasne. Celé to vyzerá značne podvyživene resp. televízne, scenár nie je žiadny zázrak a ak je niekto otravnejší, než Vanessa Hudgens, tak potom už len bohužiaľ ústredná dvojka súperov Cage/Cusack. Poteší obskúrny kasting (Radha Mitchell, Dean Norris, Kevin Dunn...), ale iba trochu a nikto z hercov sa týmto prúserom veru chváliť nebude.(9.1.2017)

Chybí tomu nějaké větší gradování děje, konec je nějaký moc jednoduše rychlý a do toho jsem se ztrácel v těch prostřizích na minulost, kdy jsem vlastně už pak nevěděl, jestli koukám na to, co se děje během vyšetřování, nebo na to, co se dělo během jejího únosu. Možná dobrý příběh na základě skutečného činu a procesu, ale natočené je to zmateně a nezajímavě. Nickovi jdou role, u kterých se nemusí moc tvářit a hraje uvěřitelnou vážnou postavu.(29.9.2013)

• -bad-mad-wolf-

Po všech stránkách rutinní kriminálka s nezbytným strejdou štětkokuchem, napětím na bodu mrazu a sbírkou okoukaných žánrových klišé. Pozitivním jevem určitě je, že jde zase jednou o film, v němž není afektosaurus Nicolas Cage směšně trapný. Dokonce si ani nepřejete, aby po pěti minutách umřel a roli převzala cvičená opice - zanedbatelné plus. Finále o ničem, za Aljašku dík.(7.1.2014)

• - Celosvětová premiéra proběhla 11. července 2013 v Nizozemsku. (Varan)

• - Nicolas Cage zde hraje policejního úředníka, který se snaží zatknout Johna Cusacka. Ve filmu Con Air (1997) role byly obrácené a Cusack se snažil zatknout Cage. (rafix)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na Aljaške, predovšetkým v najväčšom meste Anchorage. (MikaelSVK)