Zmrzlá zem

The Frozen Ground

Zamrznutá zem

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2013, 101 min

Ještě před deseti lety bych byl z kombinace Cage-Cusack vzrušený, ale po sérii hooodně nepovedených pokusů o nastolení zašlé slávy musím nyní smeknout. Jejich role byly uvěřitelné, díky čemuž je tento thriller jako detektivka dle zkutečných událostí i zajímavý a napínavý. Plusem je lišácké rozuzlení...67%(8.9.2013)

Bylo to napínavý, fajnově chladný, uměřeně zahraný (od Cage), Cusack je takovej pěkně hnusnej, no to se v takový roli dalo čekat. V. A. Hudgens chvílema pekelně otravná, chvílema s ní člověk soucítí, samotný vyprávění řemeslně zvládnutý, bohužel ten film nemá nic, co by ho vytahovalo z průměrnejch vod podobnejch filmů o masovejch vrazích. Průser to ale není.(16.7.2014)

• -bad-mad-wolf-

Po všech stránkách rutinní kriminálka s nezbytným strejdou štětkokuchem, napětím na bodu mrazu a sbírkou okoukaných žánrových klišé. Pozitivním jevem určitě je, že jde zase jednou o film, v němž není afektosaurus Nicolas Cage směšně trapný. Dokonce si ani nepřejete, aby po pěti minutách umřel a roli převzala cvičená opice - zanedbatelné plus. Finále o ničem, za Aljašku dík.(7.1.2014)

"Ten, kdo Vám ten spis dal, zahodil svoje povýšení. A Vaši kariéru." Mně se líbí Bob ... ale těm loveným holkám s řetězem na krku se až tak moc líbit nemusí. To celkem chápu. Nicméně jako krimi to má i nějaké to napětí a to přesto, že úchylný lovec je znám od začátku a detektivovi se původně zase až tak moc detektivovat nechce. Není to sice žádný zázrak, ale kdyby všechny průměrné filmy vypadaly přibližně takhle, tak by se s nimi nezabíjel čas zase až tak špatně. Že ano, Bobe?(15.3.2014)

Nejsem zastáncem škatulkování herců, abych pálil dvě * jen proto, že někde hraje Frnda Okatá. Obecně ale nemám problém ani s jedních z hlavních tahounů. Takže po herecké stránce si pánové odvedli svůj "standard", přičemž Cage umí zahrát víc a Cusack nedostal vlastně ani moc prostoru, vyjma závěru a to byť škoda. Jako celek obstojné, mrazivé, napínavé, atmosférické a nelítostné. Jenže stejně tomu chybí kapka režisérského umu, aby to vytáhla do pořádné, mrazivě sžíravé podívané, protože z tohohle skutečného příběhu by šlo vytřískat víc. Nelítostná zima a sníh by šel pořádně využít v režisérův prospěch a Cusackova role měla být charakternější. Minimálně to mohlo dopadnou podobně jako Cageovích 8mm a Cusackova Identita. I přes tu kritiku ale poštědřím 4*, protože 3* mi přijdou málo, bavil jsem se a závěr s titulkovým dojezd je velmi vlezlý. 3,75*(30.10.2013)

• - Lietadlo typu Piper PA-18 Super Cub, ktoré vo filme používa Robert Hansen (John Cusack), je totožné s tým, ktoré v skutočnosti vrah vlastnil. (MikaelSVK)

• - Nicolas Cage zde hraje policejního úředníka, který se snaží zatknout Johna Cusacka. Ve filmu Con Air (1997) role byly obrácené a Cusack se snažil zatknout Cage. (rafix)

• - Spoiler: Vanessa Hudgens hraje postavu skutečné prostitutky jménem Cindy Paulson, která tak tak unikla sériovému vrahovi. (NessinQa)