Zmrzlá zem

The Frozen Ground

Zamrznutá zem

Životopisný / Historický / Krimi / Thriller

USA, 2013, 101 min

Nakonec vlastně tak trochu překvapení. Z trailerové kampaně trochu lacině vyhlížející kriminálka s dvěma vyhořelými star, která se snaží zachránit vše pomocí spoléhání na titulek "based on a true story", se ve výsledku přetavila v poměrně slušnou atmosferickou detektivku, kde Nicolas Cage zase jednou podává slušný výkon, k tomu mu sekunduje hned několik různých tváří (některé více, některé méně solidněji) a mimo pár chybek a lehce nedotaženého scénáře, je hlavním problémem filmu John Cusack. Jeho násilný ctihodný občan vás jednoduše bude točit, ať již jste jeho fanouškem nebo ne. I přesto je však The Frozen Ground slušně fungující kriminálkou druhé jakosti, která při střízlivých očekáváních vyloženě nezklame. [60%](13.9.2013)

Při sledování filmu jsem měl dojem, jako kdyby scénář psali obyvatelé Hovadova. V první třetině jsem se absolutně neorientoval v časových rovinách, nepochopil jsem jak Cindy Robertovi utekla (není spoiler, neboj se ) a vůbec, Cindy se chovala jak kráví vládkyně. Ono teda ani to policejní vyšetřování nebylo zrovna z výstavy inteligentních. Filmu nemůžu upřít docela vydařenou atmosféru, herci taky nejsou špatný, ale když je příběh natočen v duchu písně "blbství sem, blbství tam, nám už je to všechno jedno, nám už je to fuk." těžko z toho můžu být pif paf.(11.7.2014)

Je milé, když si chlap může naplno dopřát svých libůstek jako tuhle Džon Hnusack. To si takhle odchytíte prostituující dvacítku, týden ji v pohodě przníte v zašitém srubu v nějaké aljašské prdeli a na závěr si s ní ještě užijete trochu té myslivosti. To všechno ovšem jen do té doby, než si vašeho koníčku všimne sveřepý pan Klec a s konstantním xichtem, do něhož dostal permanentní křeč už tehdy u Conairu, začne unyle pátrat. No, i přes kulantní námět podle skutečných událostí se žádná velká sláva nekoná, je z toho tuctová kriminálka, kde se spíš žvaní než jedná. Vydržíte li do závěrečných titulků, zjistíte, že casting přihrál našemu masounovi do cesty samé luxusní, kozaté brunety, avšak když na konci běží na obrazovce fotky skutečných obětí, vypadá to, že ten Hansen byl spíše zoofil se zálibou v šukání mutantů.(28.8.2013)

Kriminálka podle skutečné události, ve které jde detektiv Cage po Cusackovi, sériovém vrahovi šlapek. Nebojte, nespoileruju, protože záporák je brzo bez skrupulí odhalen, což nepovažuju vůbec za přínosné. Atmosféra je taky značně mdlá, takže o thrilleru se moc mluvit nedá. Vzhledem k obsazení se v tomto případě dalo čekat mnohem víc než jen průměrná krimi. Katastrofa to není, ale na taktéž 2013kové Zmizení nebo Tísňovou linku Frozen Ground hledí jako na svatý obrázek. 60%(27.4.2014)

Bylo to napínavý, fajnově chladný, uměřeně zahraný (od Cage), Cusack je takovej pěkně hnusnej, no to se v takový roli dalo čekat. V. A. Hudgens chvílema pekelně otravná, chvílema s ní člověk soucítí, samotný vyprávění řemeslně zvládnutý, bohužel ten film nemá nic, co by ho vytahovalo z průměrnejch vod podobnejch filmů o masovejch vrazích. Průser to ale není.(16.7.2014)

• - Nicolas Cage zde hraje policejního úředníka, který se snaží zatknout Johna Cusacka. Ve filmu Con Air (1997) role byly obrácené a Cusack se snažil zatknout Cage. (rafix)

• - Ve filmu byl použit i umělý sníh. (NessinQa)

• - Spoiler: Vanessa Hudgens hraje postavu skutečné prostitutky jménem Cindy Paulson, která tak tak unikla sériovému vrahovi. (NessinQa)