Dr. Terror's House of Horrors

Horor / Sci-Fi / Povídkový

Velká Británie, 1965, 98 min

„Dr. Terror's House of Horrors“ je docela hezkou ukázkou klasického hororu 60. let, hororu, který se snaží ještě o onu temnou atmosféru gotického hororu, ale v různých aspektech trochu padá, a co si budeme povídat, může celkem dost nudit. Povídky nemají potřebný náboj a nakonec ani ona atmosféra se moc nedaří udržet. Tedy ne vždy, což je hlavní problémy. Některé povídky by samostatně fungovaly skvěle.(10.12.2015)

Opět Amicus a opět povídkový horor. Jednotlivé příběhy jsou tentokrát spojeny tajemnou postavou Petera Cushinga, která skrz tarotové karty vykládá budoucnost pěti chlápkům. No a že ta je pro všechny celkem veselá (teda spíš pro diváka), dokazuje výskyt vlkodlaků, vraždících rostlin, upírů a nebo dokonce jedné pomstychtivé ruky. No ale i přes účast Leeho, Sutherlanda či už zmíněného Cushinga je většina povídek spíš průměrná. Člověk od FF holt čeká trochu víc.(29.10.2017)

Povídkové filmy (a notabene horrorové) mám hrozně rád. Problémem tohoto je, že je těch povídek pět, což s polečně s propojovací linií dává hodně málo času na každý příběh. Třeba hned druhý (a druhý nejlepší) o rostlině terorizující rodinu trpí vyloženě pouze na krátkou stopáž. Naopak ten nejslabší, voodoo, je zbytečně natažený. Celkově jde ale o slušný a chytlavý počin i navzdory otřepaným (tehdy snad ještě ne, pravda, tématům). Nejlepší povídka je ta s rukou, fakt strašidelné (a opět to ukazuje, jak i za těchto podmínek si dokázali poradit, dneska by to udělali digitálně a veškerou atmosféru by tím zabili). Ještě štěstí, že měl Cushing jen v podstatě marginální roli. To se mi ulevilo. 3.5*(20.5.2016)

Úvod, ve kterém postupně nasednou do kupéčka Christopher Lee, Peter Cushing, Donald Sutherland a tři další spolucestující, zkoumají se pohledy a reakcemi definují svoji sociální pospolitost, je libůstka. Proto škoda, že budoucí životní události, které jim Cushing začne věštit z karet, vydají na šest spíše jen úsměvných “hororových” povídek. Pouze jedna z nich je myšlenkově obsažnější (Lee) a jedna má překvapivou pointu (Sutherland). Shodou okolností poslední, na kterou pak navazuje ještě jedna celková pointa příběhu. A ty spolu vydají na příjemné uzavření příběhu.(17.10.2020)

• peter12

Film vychádza s dobre vybraných predstaviteľov, ktorý zahrali naozaj dobre. Prvá poviedka bola veľmi dobre prepracovaná a dobre jej sekundovala hudba.A tak o atmosféru nebola núdza. Len ma mrzí, že ten koniec nebol dotiahnutý do krvavejšieho finále. Druhá poviedka je originálna, ale neskutočne nudná. Tretia poviedka žiadna atmosféra, ani napätie, vôbec nič. Štvrtá Poviedka a bravúrny Ch.Lee, poviedka je značne zábavná, niekedy naráža až do trápnosti, ale vôbec nebola zaujímavá. Piata poviedka túto celkovú nudnú zaležitosť ukončila ako ináč nudou. Okrem prvej poviedky, žiadna dalšia nestála za veľa.(1.1.2015)

• - Acker Bilk mal pôvodne hrať postavu Biffa Baileya, ale potom, čo dostal srdcový infarkt, ho musel nahradiť Roy Castle. (beso74)