Monroe obdrží záhadný telefonát od vzdáleného příbuzného, který žije v Lipsku. Strýc Felix mu nabízí velice cenné knihy s odkazem Grimmů, které se našly v Praze v pozůstalosti jistého pana Nebojsy. Felix ví o Nickovi a prý by o ty věci mohl mít zájem. Nick skutečně zájem projeví a přemýšlí, kolik by měl zaplatit. Situace se však zkomplikuje, když o tyto cenné artefakty začne mít zájem i Černý dráp, který systematicky vyvražďuje starožitníky, kteří mají s podobnými artefakty co dočinění. Felix rychle dorazí k Monroeovi s jednou z knih a chce okamžitě vidět Nicka. Ten potvrdí, že jednoznačně patřily Grimmovi. Felix chce sto tisíc dolarů za zbývajících 19 knih. Nick se spojí s Meisnerem, který se pokusí peníze sehnat. Jenže Felix je záhy zavražděn a knihy jsou bůhvíkde. Wu z jeho mobilu zjistí, že knihy přijdou balíčkem, ale Černé drápy jsou o něco rychlejší. Ve rvačce ve skladu Monroe pak pomstí strýcovu smrt a získají všechny knihy. A nejen to, v zásilce jsou i další věci pro Grimmy. Jedna z knih vypadá jako rodokmen a brzy se zjistí, že je to vlastně Nebojsův seznam všech Grimmů včetně Nicka. Monroe pak najde ještě jednu tajnou skrýš, která ukrývá tři tajemné klíče, které spolu s dalšími dvěma, které Nick už má, tvoří jakousi mapu, která je vede do Černého lesa. Kapitán Renard zatím pomáhá kandidátovi na starostu dostat se před jeho konkurenta. Mezitím Trubel řekne Eve pravdu o Nickovi a Adalind. (TV Prima)

gemi

No vida! Dostali jsme se v genezi Grimmů až do Česka k Nebojsům a hned to dostalo pořádný spád. Jako bonus pěkné množství českých detailů (např. Cestovní pas), ale taky chyb, jako když v genealogické knize je rod nadepsán "Nebosja", ale jména lidí pod nadpisem už jsou správně. Skvělý díl. ()