Když Nick zjistí, že se Eva dostala do tajemného světa za zrcadlem, rozhodne se jí za každou cenu pomoct... Adalind se svěří Nickovi s tím, co ví o zvláštních schopnostech Diany. Chce, aby mu Nick o tajemném tunelu řekl, ten však zatím váhá. Eva se chystá na misi proti tajemné síle, kterou viděla v zrcadle. Ocitá se v nehostinném a nepřátelském prostředí za zrcadlem. Když ostatní zjistí, co udělala, Nick se jí rozhodne jít pomoc. Vydává se za pomoci kouzelného klacíku, který portálem ovšem neprojde, skrz portál do neznáma. Zanedlouho Nick a Eva, která se začíná pomalu přeměňovat, zjistí, že jsou na nebezpečném místě za zrcadlem uvězněni. Weseni jsou zde jiní, po smrti se nepřemění zpátky, zdejší německy mluvící zaostalí lidé se k smrti bojí, a Nickovi to místo připomíná Černý les, kde našel kouzelný klacík. Za pomoci místních hledají onoho lebkouna a chystají se ho zabít. Kulky na něj však nefungují. Mezitím se zbytek týmu spojí s kapitánem Renardem. Renard dodržuje dohodu a když mu ostatní ukážou tunel, znaky a kouzelný klacík, Renardova známá Dasha odhaluje identitu mocného protivníka, lebkouna. Mohl by to být dle proroctví samotný Ďábel, který si na tento svět přišel pro svou nevěstu, se kterou bude mít sto dětí, takzvanou Šaphat, kterou je Diana. Dasha radí všem, aby se připravili na nejhorší. (TV Prima)