Geulreobeu

글러브

Glove

Drama / Sportovní

Jižní Korea, 2011, 144 min

Film o týmu hluchoněmích baseballistů které přijde trénovat bývalý vynikající hráč, který je ale zároveň velký problémista. Je to natočené hezky ale ta délka... Klidně by to mohlo být o hodinu kratší.(24.10.2011)

Glove má tak trochu problém s délkou - ne že by se to nedalo skousnout, ale na obyčejné sportovní drama je to chvílemi dost utahané. Nedá se sice říct, že by vysloveně nudil, ale zkrácení by neuškodilo. Co se mi tu ovšem líbilo, byla postava problémového hráče/trenéra a konfrontace jeho drsného přístupu s dosavadním "mateřským" přístupem té učitelky k chlapcům z baseballového týmu. Vyskytlo se tu i pár dobrých "nakopávacích" proslovů, překonání sebe samých i obětování se pro dobro týmu. Prostě takové ty klasické ingredience sportovních filmů, které tady byly naštěstí dobře namíchány a hlavně dobře dávkovány, takže jejich míra nepřekonala přijatelnou mez. Celkově je tak Glove natažený, slušně udělaný sportovní film, nic víc nic míň.(27.4.2013)