Démon bojovník (neoficiální název)

Demon Warrior

Horor

USA / Kanada, 1988, 85 min

Frank Patterson

Partička sa vydá na lov do revíru, ktorý patrí rodine jedného z hlavných hrdinov. Problém je len v tom, že tento revír bol kedysi dávno nasilu odňatý indiánom a visí na ňom kliatba. Pradávny indiánsky démon začne likvidovať všetkých, ktorí vkročia na jeho územie. Horor hodnotím ako lepší priemer, čo je fajn, keďže som o tejto raritke v živote nepočul. Vlastne je to klasická a moja obľúbená téma, partia niekam ide a bojuje o život. Lesné naháňačky obľubujem a nikdy im neodolám. Gore ušlo (nečakajte však nič extra), mŕtvych bolo dosť, ale najlepšia bola maska démona. Telo mal ľudské, ale tá držka... nemala chybu, aj keď si na ňu treba počkať až do úplného konca. Napriek tomu však vidím práve v závere tú najvýraznejšiu slabinu.(10.8.2011)

další lesní vyvražďovačka z 80 let. Tentokrát spíše skoro až amatérská. nicméně to nedopadlo tak hrozně jak jsem čekal. Příběh je neuvěřitelné klišé o lidech co se vydají do lesa lovit a kempovat. Tam je varuje místní šerif, ale ti ho samozřejmě neposlechnou. No a postupem času je začne vraždit jakýsi Indiánský lovec. Je to neuvěřitelný klišé a nic tu není originální. Což mi nějak nevadilo, příběh příjemně rychle utíkal. A já se moc nenudil ani přes absenci krve. Tý tu opravdu moc není, vraždy tu jsou udělány šípem, takže nic extra. Nejvíce mi asi vadilo to že skoro celý film se odehrává za dne takže tu není žádnej pokus o atmosféru. Pro mě průměrný béčko na jedno zkouknutí který jsem ale očekával daleko horší.(21.12.2013)

• beso74

Ďalší časom zabudnutý nízkorozpočtový slasher z konca osemdesiatych rokov, kde hlavnú úlohu hraje hnev, pomsta a démon vyčíňajúci každých 10 rokov. Miestami sa to nápadne podobá na o 5 rokov starší F.O.Rayov Scalps, je to však o niečo lepšie zvládnuté. Vhodné hlavne pre tých, čo sliedia za raritami. Navyše, aj napriek tomu, že si tu zahrali zväčša študenti (za vatikánsku menu), pre ktorých to bolo zároveň aj posledné vystúpenie pred kamerou, nie je to zas až tak strašné.(24.2.2018)

• Fenk

Démon z fitka v hadrech od Conana nahání po lese dospělé děti a chce skalp. Na pomoc však přichází Vinnetou z Wall Street.(14.1.2019)