poster

Martyrs

Akční / Drama / Horor

USA, 2015, 81 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EvilPhoEniX
  *

  Remaky mi nevadí, ale tohle bylo strašný. Remake Martyrs by bohužel neustál ani jako samostatný film. Už první chybou je, že remake dokonale kopíruje originál, tedy nepřidal nic inovativního, naopak ubral na atmosféře, intenzivnosti i gore, potom tedy nemá tenhle film žádný smysl. Jedna hvězda za celkem hezké stáhnutí z kůže, jinak víceméně vše mimo záběr a ten levnější Look na mne pozitivní dojem také nedělal. Špatný moc. 15%(21.1.2016)

 • corpsy
  **

  Načo sa točia remaky, ktoré sa ani nesnažia prekonať originál? Čo je skôr horšie je, že sa snažia prekopať pôvodný scenár k obrazu svojmu, čím to len a len doserú. MARTYRS z roku 2008 možno považovať za vlajkovú loď francúzskeho žánrového smeru New French Extremity, s viac ako filmovým presahom. Nový svet však stvoril iba lacnú americkú kovbojku, s presahom umeleckým minimálnym.(3.2.2017)

 • JASON_X
  odpad!

  Nemám šajnu jak bych tenhle film vnímal a hodnotil, kdybych neznal originál. Asi bych na to čuměl jak vyoraná myš a říkal si "boha to je ale slátanina..." nebo tak něco. Protože francouzská jednička, ať už je jakkoliv trapná a nebaví mě, se aspoň naoko snaží být realistická, obě hlavní holčiny skvěle hrají, rodinná zabijačka na začátku je prvoligová a následné mučení nemilosrdně kruťácké. Amíci v opičí verzi zkazili snad úplně všechno co mohli, protože zabijačkový začátek je nepřesvědčivý, holčiny jsou herecky vhodné tak leda do vedlejších rolí v podřadném seriálu pro mládež, logika v příběhu nekulhá protože tam vůbec žádná není a nebýt jednoho plátku kůže na konci, mohly by na to bez obav čučet děti tak od 12 let. Naprosto zbytečný a maximálně nepovedený remake už tak nepříliš povedenýho filmu.(24.6.2018)

 • kingik
  ****

  Drsné déja vu, které na znalce původního filmu neudělá dojem. Jenže mně jsou nějací znalci úplně u prdele. Předně je tenhle remake zbaven dřívější art pachuti, která mně dost vadila. V originále se hodně banálně vysvětlovalo, proč docházelo k mučení obětí, k čemu to sloužilo, také nechybělo objasnění výrazu "martýr". Remake je v tomhle ohledu úsporný, jinak ovšem v podstatě kopíruje originál. Máme zde zase na scéně dvě kamarádky na život na smrt, z nichž jedna se kdysi v dětském věku dostala ze spárů mučedníků až do kláštera, aby pak po deseti letech vystopovala své tyrany, které bez milosti odpraví. Opět po scénách z dětství obou dívek, Lucie a Anny, uvidíme umírat čtyřčlennou rodinku po zásahu brokovnice, zase žádné mobilní telefony v držení domácích i agresorů, jen pevná linka. Nechybí ani duch umučené dívky, který se upnul na Lucii a způsobuje ji zranění, akorát se tentokrát musí divák spoléhat více na svoji představivost, neboť ani tenhle jev není nijak zdárně vysvětlen. Pak se přesuneme do podzemních prostor domu, v němž jsou cely, ve kterých jsou drženy další dívky. A samozřejmě se objeví i zvrácená šéfka organizace, která jen tak prohodí pár nepodstatných slov o tom, na co se tak zhruba její úchylná parta specializuje. Film se nijak významně nezakecává, což jemu i mně svědčilo. Jel v dobrém a drsném tempu. Celý remake je vyvedený do exploitation žánru. U původního filmu tomu také tak bylo, jenže pak přišla dramaturgická nestabilita, která byla rušivá. Tahle verze je na obsáhlé vysvětlování skoupá, raději koná v gore povelech. Ty jsou nevyrovnané. Z úvodního vyvraždění rodinky se mělo napodruhé vytěžit víc, pokud vím, v originále bylo intenzivnější, zde jsou dvě zastřelení mimo kameru. Krevní piksle ovšem při natáčení hrály prim, takže hardcore scény se zjevovaly. Do filmu se oproti originálu podařilo dostat napětí. Ve výhodě tedy budou hlavně ty diváci, co neznají původní předlohu, nebudou tušit, jakým směrem se film bude ubírat. Ještě líp, jestliže jim je blízký subžánr torture-porn, do něhož také tahle verze směle nakoukne. Jedná se o hodně temný film, a to doslova, moc scén s denním světlem se zde nenachází. Duo režisérů Goetzových vyloudilo solidní depkoidní záležitost, v němž jsou představitelky hlavních dvou partů o něco sympatičtější, než dvě nevzhledné herečky z originálu. Má to spád, švih a tak úplně neplatí, že dvakrát nesmočíš kládu ve stejné hororové řece. Samozřejmě u místní afekt skvadry to neobstojí. Původní film byl ve své době značně kontroverzním počinem, o tomhle to spolehlivě platit nebude. Je to čistý horůrek bez žánrových odboček. 80%(16.5.2016)

 • Psychor
  odpad!

  Rozhodnutí natočit remake jednoho z nejlepších hororů filmové historie, jehož síla mimojiné spočívala v sofistikovaném scénáři založeném na originalitě a korunovaném neskutečně působivou pointou? Pokus o sebevraždu, který by ustál snad jedině král současného hororu - Fede Alvarez. Jakožto zdejší hororový expert jsem tedy očekával, že remake Martyrs propadne na celé čáře a jak se také ve výsledku ukázalo, opět jsem byl ve své prognoze naprosto přesný. Snímek Martyrs od prvních minut připomíná obyčejnou policejní rekonstrukci, která ve všech ohledech postrádá intenzitu originálu. Matné herecké výkony zbavené jakékoliv procítěnosti nedovolují divákovi blíže proniknout k srdci hlavních postav. Tato emoční oploštělost pak vyústí v divákův indiferentní postoj k přítomnému brutálnímu násilí. Navíc účel týrání, které je v tomto remaku zredukováno na pouhých pár minut, je zde polopatě vysvětlen. Mám obavu, že tvůrci pointu francouzského originálu vůbec nepochopili, o čemž svědčí i fakt, že ona závěrečná vrcholná scéna, během které se divákovi původního snímku v němém úžasu zastaví dech, je zde zpracována jaksi mimochodem prostřednictvím tří vteřin. Za zneuctění geniální předlohy z roku 2008 jsem nucen tomuto remaku udělit odpad.(12.11.2016)

 • - Název filmu se objeví až těšně před závěrečnými titulky. (noelcoward73)

 • - Spoiler: Počet mrtvých: 13. (noelcoward73)