poster

Taková malá lež (TV film)

 • Francie

  Un petit mensonge

 • Slovensko

  Malé klamstvá

Drama

Francie, 2009, 91 min

 • Anderton
  **

  Malé klamstvá majú zaujímavý námet, možno aj zaujímavý scenár a zaujímavé rozuzlenie. Lenže sa bohužiaľ jedná o televízny film, takže jeho spracovanie tomu zodpovedá. Prvá hodina, kým nám začne dochádzať, akým smerom sa dej bude vyvíjať ďalej, je dosť nudná a môže vás prinútiť film vypnúť. Škoda, že látku nedostal do ruky trebárs taký Adrian Lyne, dodal by jej hutnú atmosféru, ktorú by si zaslúžila. Film som videl v noci v televízii, pretože som nemohol zaspať. Možno by mi viac prospela nočná prechádzka.(5.12.2012)

 • karlee
  ***

  Pro mě milé překvapení, zajímavý námět žárlivosti přerůstající ve stalking až paranoiu je v dnešním světě psychopatů více než aktuální. A ta blondýna to hraje docela dobře. Jinak ovšem škoda laciného televizního zpracování, jak píše kolega Anderton, tenhle scénář si zasloužil víc.(9.12.2013)

 • Snorlax
  **

  Je tolik výborných francouzských filmů, které by toužily dostat se do přízně českého diváka, ale zůstávají skryty jeho zrakům nepřeloženy. A Česká televize plýtvá penězi, talentem i prací spousty lidí, aby nechala udělat české znění k této nepovedené inscenaci. Námět rozhodně nebyl špatný, herecké výkony by jej nezkazily, ale scénář postrádal gradaci a režie nápaditost, která mohla z toho snímku udělat téměř mystickou záležitost. Jestli něco Francouzi ve svých filmech vždy uměli, tak to byla atmosféra. Jak vidno, ne vždy a každý.(24.5.2015)