Reklama

Reklama

Padouch Gru se polepšil, snaží se žít jako spořádaný otec tří adoptovaných holčiček. S doktorem Nefariem rozjel výrobu džemů, které jsou zatím dosti odporné chuti. Jednoho dne si ho povolá na pomoc šéf Antipadoušské ligy. Svět ohrožuje nový terorista, který ukradl látku, která mění cokoliv živého na zabíjející a nezničitelné monstrum. Gruovi se do toho moc nechce, když ale zjistí, že doktor Nefario od něj odchází hledat lepší práci, tak souhlasí. Jenže to nebyl jediný problém, kterému musel čelit. Nejstarší dcera Margo začíná pokukovat po chlapcích, zatímco nejmladší Agnes by k taťkovi ráda sehnala také nějakou tu mamku. A ke všemu se záhadně ztrácejí malí Mimoňové. Gru bude muset zmobilizovat všechny své padoušské schopnosti a spolu s tajnou agentkou Lucy Wildeovou odhalit, co za tím vším vězí. (TV Nova)

(více)

Recenze (722)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Druhý Padouch se povedl, ale mám určitou obavu o případný třetí díl, protože s větším rozpočtem (i ambicemi) a snahou o přehršli vtípků téměř za každou cenu se jaksi vytratil příběh. V tomhle žánru netřeba trvat na nějaké originalitě, ale aspoň rámcově by "to" smysl dávat mělo. Kjůt Agnes, láskyplná týnka Margo a zoufale jen do počtu jsoucí Edith, budují s naprosto tradičním způsobem praštěnou agentkou Wildeovou sice prostinkou, ale aspoň nějakou zápletku z ranku rodinné zábavy, takže potud dejme tomu. Ale to hlavní, a sice hledání padoucha (ne Padoucha), je opravdu jen sled izolovaně vtipných scének. "Problém" je ovšem v tom, že jsou - samozřejmě hlavně díky Minionům a jejich z x jazyků i nejazyků spatlané řeči - většinou buď hodně srandovní nebo stojí za pozornost z hlediska akčního a parodického. World War Z, ale i Star Wars: Epizoda 2, jsou v některých záběrech naprosto evidentní. Autoři se nicméně na dnes už kultovní Miniony (ano, kultovní, vezměte si ta kvanta "emotikonů", vlastní krátké filmy a zřejmě i připravovaný film vlastní) evidentně spoléhají víc než je zdrávo. A jelikož nechat vedlejší postavičky, aby vykompenzovaly nedostatky toho, co chybí v základní výbavě, je nefér, nemůže Despicable Me 2 dostat víc než jednička, i když asi u nás v rodině nebudeme ode dneška říkat "zmrzlina", ale "gelato";) 70% ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Škoda, že film nezůstal u toho špionění víc, Gruovy vztahové trable mi připadaly míň nosné. Uvidíme podruhé. ;-) ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Íííííí bla bla bla bla. Gi gi gi guuuuuh. Há hé tagala ééééé. Meh éé ge ge ge i i i uuh. Ňáách. Bedebedehehe hihihi hooo. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Najzábavnejší animák široko-ďaleko, zďaleka najlepší za rok 2013. Uragán nápadov, gagov a fungujúcich emócií. Fantastické finále s prestrelkou v záplavách červeného slizu, ktorá schová dospelé akčné filmy do vrecka. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $76miliónovTržby USA $368,061,265Tržby Celosvetovo $974,758,842Tržby za predaj Blu-ray v USA $115,116,244 //počet predaných kusov 5,654,417Tržby za predaj DVD v USA $131,184,869 //počet predaných kusov 7,534,068║ za málo peňazí veľa muziky, je to fakt sila ostatné animačné štúdia potrebujú dvakrát také rozpočty ako tento počin a aj tak im to v komerčnom merítku nie je moc platné, pokračovanie nezaostáva ničím za predchodcom a ešte viac nám ponúkne uletených Minionov, dokonca fialový zombii Minioni dávajú na prdel ubehaným zombii zo Svetovej vojny Z, zábavnosťou to krásne srší, animačne skvelá práca, tradične podarený Slovenský dabing, len o niečo málo viac ma tento rok 2013 dostali Krúdovci /videl v kine 3D verziu: 95%/ __moja recenzia ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Já, padouch, zřejmě nejlepší současný animák pro děti. A teď konečně druhý díl. Žádné jiné pokračování úspěšného filmu u nás v rodině nevzbudilo tak velká očekávání a žádné jiné pokračování také tak silně ta očekávání nenaplnilo. Členové antidospělácké ligy prohlašují: Chceme třetí díl ! ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,ZTRACENÝ SÉRUM JE PĚKNÝ SVINSTVO…“ /// Gru se zamiloval, a tak si nevšiml, že mu mizej Mimoňové. Taky malý Margo se zachtělo …, ach jo, budu si muset zvyknout, že i v animácích to bude samá láska. Kdyby aspoň… ne, von ani ten příběh není žádný terno. Hajzl není děsivej a Dru bejval vtipnější. Mimoni blbnou jako Teletubís a nejzákeřnější postavou je slepice. Asi proto my starší budem zklamanější. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč animák bez lásky, není animák. 2.) Chyběj mi Teletubbies! /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

Dever 

všechny recenze uživatele

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 4,003 // Otvárací Víkend v USA: $83,517,315 // ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Tolik barev, výbuchů, bleskových hlášek a mimoňských vykutálených eskapád, že mírnějším povahám musí jít hlava kolem ještě teď. Přeřadit po tomhle na běžnou tvorbu, kde se pozvolna tvoří zápletka, vyžaduje jít tak o čtyři rychlostní stupně dolů. Jenže právě za to, že v tomhle kolotoči všichni přítomní nezadusí sebe ani diváky, musím jít v hodnocení nakonec do plných. Nějakou dobu mi trvalo si na žlutou lavinu opětovně zvyknout, ale už při Gruově plíživém tanečku jsem slzel smíchy a při finální boy band vsuvce cítil, že tohle zkrátka nejde nemilovat. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

O třídu slabší než jednička. Je to mnohem méně zábavnější a více infantilnější. Hlavní hrdina už je spíše Otec než padouchem a to mi příliš nesedělo. Pořád koukatelné s hezkou animací, ale vracet se k tomu nebudu. 60% ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tentokrat se tu jako v pripade prvniho dilu nekona nejaky polepsovani, protoze hlavni hrdina uz je ultimatni kladas a fotrik, takze celou dobu to jede na takovy rodinny urovni, ale nastesti bez nejakyho zbytecnyho poucovani a film se snazi jen pobavit, coz se mu dari slusne. Oproti prvnimu dilu je film daleko akcnejsi, ma i o kus smysluplnejsi zapletku, animace i hudba opet na vysoky urovni, ale vetsina foru je tu zbytecne infantilnich, coz je dany tim, ze vetsinu obstarava parta mimonu. Nicmene tech 90 minut dokaze film zabavit naprosto bezproblemove a utece jako nic. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Já, padouch 2 = Já, Mimoň 1! "Oddaní přisluhovači" s vizáží žlutých tic taců si to definitivně urvali pro sebe, jejich nekonečně přívaly gagů rozechvějí bránici jako když Jimi Hendrix udeří do strun kytary. Příběh vaří z vody, ale já se většinu filmu fakt bavil, takže mimoňovské tři hvězdičky :) 76 miliónů dolarů(rozpočet)/906 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Evil master of the minions 2: Less Evil, More Minions! Ale co, jsou tak boží, že to funguje a El Macho spolu se Slepicí tvoří dost dobrou protiváhu. Takže *dost dobrý*. 4* ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Nejlepší byla ta kindrvajíčka. Bez nich by to bylo jako Laurel bez Hardyho, jako Abbott bez Costella, jako Procter bez Gambla nebo jako Ren bez tý debilní kočky, co nalepuje soply pod stůl a sbírá náplasti od roku 62. Celé je to lehce špionážní, jinak docela veselé, složené z neustálých gagů zmíněných kindrvajíček. Ta k srdci přilnou více, než kterákoliv jiná hlavní postava a příběh tak postrádá hlavního hrdinu. Záporák El Macho byl bezkonkurenčně nejlépe napsaná figura. Pro děcka pestrobarevný úlet do fantazie, pro dospělého velmi, ale opravdu velmi mírná zívačka. Dobrý animovaný film. ()

johnn333 

všechny recenze uživatele

Bondovka pro děti, ve který veškerej humor tvoří prdění, padání, krkání a to, že se někdo jmenuje Zadek. Navíc mě nepříjemně překvapilo, jaký minimum stopáže tvůrci věnovali zápletce s novým superpadouchem - ta je jakoby jen otravným přítežkem k trapným gagům s Mimony a Gruem, kterej hledá lásku a peskuje dceru, že dělá to samý. Děti na novinářský projekci na konci tleskaly. Fakt vůbec nevim čemu. 40% ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Obľúbený film spred troch rokov dostal dôstojné pokračovanie s megalománskou animačnou nádielkou. Scenár už v prvej časti nebol využitý naplno, navyše postavičky okolo Gru-ho majú neskutočný potenciál zabávať publikum. Takže originálna zábava a vtipné momenty plné žltých smajlíkov sa stali najsilnejšou stránkou filmu. Tvorcovia veľmi dobre vedeli, že tieto pidi-príšerky najviac zaujali v prvej časti, tak prečo im nedopriať plnú pozornosť. Originalita a premyslenosť scenára však ostala práve na úkor srandy za každú cenu. Našťastie sa to v druhej polovici filmu začne celkom slušne rozbiehať, útok na bránice zároveň bráni produktivite v mozgovej kôre a tak z toho vzišla vcelku podarená záležitosť. S odstupom času by som tomuto odvaru prvej časti možno zosadil hviezdičku, v momente premietania som sa však neskutočne bavil. Týmto však dávam varovný signál tretej časti, ktorej sa to už tak ľahko neprepečie. 80%. ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

"eh ...lecoli etu..nakere ni tu..u lea lori tu neka tore la la..spoďáry ... Te amo spoďáry!" Začala jsem úryvkem mimoňské pesničky, která rozesmála asi nejvíc. Já myslím, že tady máme další fenomén v podobě žlutých tiktaků se svéráznými nápady. Nikdy se nenaštvou a když, tak ze všeho hned vymyslí nějakou blbinu a rozhihňají se způsobem, že se doma smějem všichni. "zadek, hahahahaha" "pšššš" "hahahaha, velezadek, hahahaha" Stejně jako první díl i ten druhý přináší originální scény, co obraz to vtipná perla. Gru se snaží dohlížet na zaláskovanou Margo, zároveň mít v merku zákeřného padoucha Eduarda a dostat zpět své zmizelé tiktaky. Díky své bojové slepici se ale protřelý mexický malvado rozhodně vzdát nechce! ()

Související novinky

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Dnes odpoledne vyhlásila Akademie filmového umění a věd (AMPAS) ústy své prezidentky Cheryl Boone Isaacs a herce Chrise Hemswortha nominace na Oscary pro letošní rok. O prvenství v počtu nominací …

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený…

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

Magazín Forbes uveřejnil tradiční výroční žebříček herců, kteří zajistili Hollywoodu nejvyšší zisky. Na prvním místě poměrně překvapivě trůní Dwayne „The Rock“ Johnson, jehož filmy souhrnně utržily…

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a…

Reklama

Reklama