7500

Scénografie:

Jaymes Hinkle

Kostýmy:

Magali Guidasci

Šimizu je pro mě spojen s nejděsivější ženskou hororovou postavou, co jsem kdy viděl, takže jsem celý film čekal, kdy na mě vykoukne Kayako nebo nějaká její ségra. A ono to nakonec mělo pointu úplně někde jinde než bych u Takašiho čekal. Vlastně i milé překvápko, že zkusil zase jednou něco jiného a vzhledem ke krátké stopáži nehrozila ani nuda. Herci se povedli - dacana s telefonama a paní Vdanou jsem zdárně nesnášel, zbytku celkem i fandil. Atmosféra do letadla nastoupila taky a vydržela v něm až do konce plus jako bonus fešná Jamie Chung v roli letušky, která má pro strach poděláno (vždy před sebe cpe bloncku) .(15.1.2016)

Celkem slušný snímek z příjemného prostředí klaustrofobních areolinek. Jediný problém vidím bohužel v zde tolik propírané pointě, která je opravdu odfláklá, neoriginální a v tomto případě i poněkud blbá. Jinak se na to koukalo ale velice pěkně, herci nevadili a řemeslná stránka je na vyšší úrovni, než bývá v kraji zvykem. Ovšem za ten konec by zasluhovali scénáristi přes držku.(5.10.2014)

• mosnak

Film úplně o ničem. Kromě pár lekacích scén nenabídne nic. Pointa a smysl tohoto snímku mi zůstal utajen a to hlavně pro to, protože tvůrci vymysleli spoustu debilních postav (cestujících), jako třeba holčinu, která trpí neskutečnou touhou po hygieně a ukazováním svých svatebních fotek. Nebo milenecký pár pilot-letuška a taky super emoholku, která smrt doslova vyhledává. Je to trapný - 12%(18.1.2015)

• M.i.k.e

možná mám nakoukáno tak málo hororů,nicméně mě ta pointa nijak neurazila,ba naopak za mě byla tím nejlepším z celého filmu.Zbytek je taková nemastná neslaná podívaná,kdy se sem tam něco děje,ale na 80 minut dlouhý film je toho poměrně málo a navzdory stopáži se tak děj místy zbytečně vleče.Ani ta atmosféra není taková jaká by se dala čekat a po hororvé stránce 7500 prakticky nefunguje a nenabizí nic nového...50%(23.9.2014)

• *CARNIFEX*

Po jednej z turbelencií a následnom nečakanom úmrtí pasažiera, dochádza počas letu 7500, smerujúceho do Tokia, k ďalším nevysvetliteľným udalostiam. Čo sa to na palube lietadla vlastne deje? To na toto sa fanúšik hororu tešil takmer dva roky??? Šimizu mi po zhliadnutí "7500" pripadá ako nejaký amatér, ktorému niektorá z filmových produkcii hodí "kostičku" aby sa pohral s malým rozpočtom a ukázal čo v ňom je. Znie až neuveriteľne že tento "majster" natočil "Grudge". Nech sa na mňa nikto nehnevá (no samozrejme kľudne môže), ale toto bola strata času otrepaného subžánru, príbehu, takmer bez hororových prvkov, v ktorom vraždí "lacná hmla", cez Microsoft office, na kolene robená. Chvála pánu za tu krátku stopáž a japonečku (letušku), lebo na aziatky mám slabosť. Vyzývam všetkých užívateľov, milovníkov hororu, k väčšej kritike tohto žánru, aby ich komentáre boli väčším posolstvom pre budúce generácie ( jak nejaký jehovista :D ), lebo toto nebol ani len bohapustý priemer, pri ktorom podaktorí od strachu výskajú. Buďte odvážnejší! Čo ste nevideli "Statočné srdce"? - 25%.(6.9.2014)

• - Pôvodne mal film niesť názov Flight 75 a vyjsť 31. augusta 2012. (misterz)

• - Číslo 7500 je tzv. "squawk kód", který vysílá transponder (odpovídač) v letecké dopravě. Kód 7500 označuje "hi-jacking" čili přepadení nebo únos letadla. (Cheeker)