7500

Flight 7500

Horor / Thriller / Mysteriózní / Akční

USA / Japonsko, 2014, 79 min

Silnější 3; hlavní moje výhrada ale není ani k hercům ani příběhu, ale jen obtížně ukrytelnému natahování. Ona ta historka s jednoduchou zápletkou a jediným odvedením pozornosti prostě víc než 20 minut nedá, tedy dvojnásob dlouhá expozice s napůl zbytečným představováním postav je zkrátka přestřelená...(2.1.2015)

Dlouho očekávaný film který díky hodně zajímavým trailerům a odsunutím premiéry nedočkavě vyhlížel nejeden nadšený fanda hororu.Když jsem viděl prvotní recenze a opravdu mizerné hodnocení, dost jsem se bál a úplně zbytečně, možná naopak díky tomu, že jsem do toho šel úplně bez očekávání jsem právě teď film dokoukal a jsem více méně nadšenej.Vizuál je perfektní, Takaši má režii pevně v rukou, atmosféra místy vážně hutná a do toho velice kvalitní herci.Není to samozřejmě žádná řacha a spíš než horor to je hodně napínavý mysteriózní thriller.Pointa mě dostala totálně a vůbec jsem jí nečekal a jak zde mnozí píší, že jde o nejotřepanější pointu za posledních 15 let, tak já osobně si teď nemůžu vybavit s jistotou 100% jestli jsem tuhle pointu už někdě viděl, možná podobnou, to u hororů už tak bývá, ale pro mě je důležité, že ta pointa prokouknout nešla až skoro do samého konce filmu a když už přišla, byl jsem z ní nadšený.47% je naprosto k smíchu, film kvalitou úplně v pohodě na 70%.Takže se nenechte odradit zdejšími hororovými NURU a šup s filmem na příjemně mrazivý večer.(16.9.2014)

Jakožto tradičně nesouhlas s hodnocením takže i když to vidim spíš na 3* dávám 4* aby se to to trochu vyvážilo. Zajímavý hororový drama s velmi krátkou stopáží které alespoň mě poměrně bavilo a drželo ve zvědavosti. Zbytečně se to neprotahovalo takže nemužu psát negace ve stylu proč 120minut a samý žvatlání. Prostě pohodovej filmík na noc.(13.9.2014)

• misterz

Na tento hororík som čakal skoro rok, bohužiaľ prišlo sklamanie. Na jednu stranu naozaj slušne technicky aj vizuálne zvládnuté, na strane druhej však bez prvkov, ktoré obvykle robia dobrý horor. Takmer žiadna atmosféra (a to klaustrofobický priestor lietadla prináša mnohé možnosti), pričom motív vraždiacej hmly, no neviem, pochybujem, že to niekoho uchváti. Napätie, ľakačky i prípadné gore sú tu tiež veľkou neznámou. Motív bubáka na krídle lietadla bol síce okopírovaný (to však nevadí), keď si však túto scénku porovnám s predchádzajúcim, omnoho starším filmom, tak čo sa týka dusnoty, jednoznačne vyhráva staršia verzia. Tu to nemalo žiaden efekt. Proste režisérske fiasko. Koniec dal všetkému korunu, tak ošuntelá pointa môže ohromiť naozaj možno len nejakého hororového novorodenca. 40/100(15.9.2014)

Ničím neurážející lepší průměr. Atmosféra v letadle byla místy hutná, herecky to byl protivno-sympatický mix a co se pointy týče, tak je fakt, že tohle zakončení už dneska těžko někoho šokuje a také je pravda, že podobný způsob se během posledních 15ti let používal až příliš často, ale tady si cením faktu, že mě tohle řešení až do samého konce nenapadlo. Prakticky nic jsem nečekal, takže jsem docela spokojen. 60%(15.9.2014)

• - Pôvodne mal film niesť názov Flight 75 a vyjsť 31. augusta 2012. (misterz)

• - Číslo 7500 je tzv. "squawk kód", který vysílá transponder (odpovídač) v letecké dopravě. Kód 7500 označuje "hi-jacking" čili přepadení nebo únos letadla. (Cheeker)