7500

Flight 7500

Horor / Thriller / Mysteriózní / Akční

USA / Japonsko, 2014, 79 min

Silnější 3; hlavní moje výhrada ale není ani k hercům ani příběhu, ale jen obtížně ukrytelnému natahování. Ona ta historka s jednoduchou zápletkou a jediným odvedením pozornosti prostě víc než 20 minut nedá, tedy dvojnásob dlouhá expozice s napůl zbytečným představováním postav je zkrátka přestřelená...(2.1.2015)

• Pilda17

Tento horor si dle traileru vybudoval skvělou atmosféru, ale ta v průběhu filmu úplně vymizí. Levnými triky, špatnými lekačkami a atmosférou se dostává na samé dno odpadu. Jenže pořád tu je délka, která se dá vydržet a hlavně postavy, které neotravují a snaží se zachraňovat 7500 jak se dá, bohužel marně. I když mi závěr přišel trošku mimo a mohl být i lepší, tak docela překvapil a za to jsem byl aspoň z části vděčný. Trailer navnadil a po obrovském očekávání silný pád na řiť, tohle se fakt nepovedlo .. 3/10 = 35%(6.11.2014)

• misterz

Na tento hororík som čakal skoro rok, bohužiaľ prišlo sklamanie. Na jednu stranu naozaj slušne technicky aj vizuálne zvládnuté, na strane druhej však bez prvkov, ktoré obvykle robia dobrý horor. Takmer žiadna atmosféra (a to klaustrofobický priestor lietadla prináša mnohé možnosti), pričom motív vraždiacej hmly, no neviem, pochybujem, že to niekoho uchváti. Napätie, ľakačky i prípadné gore sú tu tiež veľkou neznámou. Motív bubáka na krídle lietadla bol síce okopírovaný (to však nevadí), keď si však túto scénku porovnám s predchádzajúcim, omnoho starším filmom, tak čo sa týka dusnoty, jednoznačne vyhráva staršia verzia. Tu to nemalo žiaden efekt. Proste režisérske fiasko. Koniec dal všetkému korunu, tak ošuntelá pointa môže ohromiť naozaj možno len nejakého hororového novorodenca. 40/100(15.9.2014)

• Matros

Když vás na hororovém filmu více baví ta první část, kde se seznamujete s postavama, tak je něco špatně. Pořád jsem čekal, kdy se začne dít něco zajímavého, ale nezačalo. Pointu už jsem jenom prozíval. Šimizu, jdi raději natočit remake remaku filmu Grudge, vždyť tam jsi aspoň trochu hororovej. Slabá dvojhvězda za první polovinu filmu, která slibovala slušný atmosférický zážitek. Bohužel to dopadlo jinak, ale alespoň to má jen necelých 80 minut.(29.9.2014)

• Campbell

Tenhle film má dva zásadní problémy. Prvním je režisér. Tohle jako fakt natočil režisér co natočil jeden z nejděsivějších hororů všech dob Nenávist? Tady narozdíl od atmosféry není ani jeden lekací moment a ani atmosféra, která se dala vytřískat. Celý je to děsně nemastný neslaný. Kdyby to točil někdo jiný tak řeknu fajn další průměrná zbytečnost ale když vidím prostě to režisérské jméno tak jsem extrémně zklamán. Druhým problémem je konec, který lze tipovat už skoro od začátku. Ten konec víc klišovitý být nemohl. Postavy jsou tak šíleně ploché že je škoda se s nima zabývat. Máme tu emo holku tak ať mluví jen o smrti, máme tu medika tak ať jen zachraňuje životy.... Ty postavy jsou prostě šíleně obyčejné. Nicméně film má výborný soundtrack který sem tam připomene onu Nenávist. A některé scény(třeba začátek s tím chlapem co umře) jsou celkově napínavé. Pro mě by to byl průměr ale musím dát 2* na Šimizu je to zklamání. A jeho zatím nejhorší film.(7.9.2014)

• - Pôvodne mal film niesť názov Flight 75 a vyjsť 31. augusta 2012. (misterz)

• - Číslo 7500 je tzv. "squawk kód", který vysílá transponder (odpovídač) v letecké dopravě. Kód 7500 označuje "hi-jacking" čili přepadení nebo únos letadla. (Cheeker)