7500

Scénografie:

Jaymes Hinkle

Kostýmy:

Magali Guidasci

7500 pro mě tedy vůbec nebylo špatné. S postavami se rychle zžijete, stopáž utíká jako voda a pořád vám vrtá hlavou, co se vlastně bude dít. Já s touto pointou zas tolik zkušeností nemám, jak tady spousta lidí píše, takže jsem byla vcelku spokojená. Co jediné mě mrzelo bylo, že strašení bylo jaksi odfláknuté a těžko říct, jestli z lenosti, z nedostatku peněz nebo úmyslně. Jinak to považuji za příjemný jednohubkový horor.(2.12.2017)

• kingik

Takaši, Takaši, tenhle horor je na kaši, i když letadlo zůstalo celé. Na palubu letu 7500 nastoupil nežádoucí cestující navíc a sice paní NUDA. A režisér krčící se v rohu kabiny letadla pilotoval nedůsledně, málo poutavě a nevyděsil ani omylem, a i když kormidloval přehledně a technicky přijatelně, vyvstal pocit, že si na technické stránce snímku zakládal víc, když prakticky nic víc z diváckého hlediska nepředvedl. Nutno dodat, že občas na diváka jukla mysteriozní atmosféra. Během letu 7500 mířícího do Tokia zemře za podivných okolností jeden z pasažérů. A následně jeho mrtvola zmizí. Tím se spustí řetězec ještě podivnějších událostí, na které nikdo nemá vysvětlení. Světe div se, ale je to právě stokrát provařené i prověřené prostředí dopravního letadla, ve kterém se mysteriozní děj z 99% odehrává, a které tenhle film dělá alespon trochu zajímavý a určitým způsobem funkční. Ne vždy a za všech okolností, ale příběhu slouží dobře. To, co naopak pozbývá funkčnost, je jakási režisérova umanutá snaha o strašidelnou až jakousi psychologickou hru s divákem. Především na to nemá prostředky v podobě odpovídajícím způsobem vystavěného scénáře a režie, která nemá téměř, co nabídnout, si jako nouzový východ stanovila závěrečnou pointu, kterou větříte o to víc, jak filmu postupně dochází palivo. Nad vším převládají hrozivě nudné a absolutně nezáživné dialogy bez štávy, což jen umocnuje celkovou rozvleklost s minimální snahou o rozpohybování ospalého filmu. Z relativně sympatické herecké sestavy, která čítá povědomé tváře, vlastně nikdo nezaujme. Letuška Leslie Bibb a spol. do té nudy svými mírně nevýraznými výkony úměrně zapadají. Takaši Šimizu není žádný začátečník a jeho snímek, když už nic jiného, má slušnou technickou kvalitu, která by se v kině neztratila. Jeho vynalézavé kamerové nájezdy občas vykouzlí hutnou atmosféru, ale v konečném součtu je to málo, protože scénář Craiga Rosenberga je nudný a je v něm znát inspirace slavnějšími filmy. Šimizu se až příliš spoléhal na atmosférické vyznění, které je sice v několika scénách fajn, ale to je asi tak všechno. Zapomnělo se na tempo, zajímavé postavy, akčnost i logiku a tím vším prostoupila nuda, jejíž přítomnost se ve filmu rozlévá v téměř neúnosné míře i zásluhou utahané režie. Nemám nejmenší doporučení, abyste do tohoto letadla nastoupili. V horším případě neustále rostoucí nudou usnete, a v tom lepším případě snímek dokoukáte, avšak nijakým způsobem ve vás nebude rezonovat. Tenhle let za mnoho nestál. Mé hodnocení: 40%(22.10.2014)

• mosnak

Film úplně o ničem. Kromě pár lekacích scén nenabídne nic. Pointa a smysl tohoto snímku mi zůstal utajen a to hlavně pro to, protože tvůrci vymysleli spoustu debilních postav (cestujících), jako třeba holčinu, která trpí neskutečnou touhou po hygieně a ukazováním svých svatebních fotek. Nebo milenecký pár pilot-letuška a taky super emoholku, která smrt doslova vyhledává. Je to trapný - 12%(18.1.2015)

Ničím neurážející lepší průměr. Atmosféra v letadle byla místy hutná, herecky to byl protivno-sympatický mix a co se pointy týče, tak je fakt, že tohle zakončení už dneska těžko někoho šokuje a také je pravda, že podobný způsob se během posledních 15ti let používal až příliš často, ale tady si cením faktu, že mě tohle řešení až do samého konce nenapadlo. Prakticky nic jsem nečekal, takže jsem docela spokojen. 60%(15.9.2014)

• tron

Podozrivo krátka minutáž, absurdné rozhodnutia (chvíľku je hlavným hrdinom chlapík X, potom žena Y a nakoniec je z toho tímovka), prevarená záverečná pointa, nestrašidelné strašidelné scény. Akurát pochmúrne prostredie lietadla má niečo do seba, ale v kombinácii s neistými hereckými výkonmi, mizerným scenárom a neistou réžiou je to skutočne iba malé, takmer bezvýznamné plus.(8.1.2017)

• - Pôvodne mal film niesť názov Flight 75 a vyjsť 31. augusta 2012. (misterz)

• - Číslo 7500 je tzv. "squawk kód", který vysílá transponder (odpovídač) v letecké dopravě. Kód 7500 označuje "hi-jacking" čili přepadení nebo únos letadla. (Cheeker)