7500

• USA Flight 7500
Trailer

Dvojice na svatební cestě, dívka cestující do Tokia, mladý pár chystající se na dobrodružní cestu po Asii, dvojice těsně před rozchodem, přehnaně sebevědomá letuška zamilovaná do pilota – ti všichni nastoupí do letadla do Japonska. Během letu se však na palubě letadla začnou dít podivné věci. Přistane nakonec let 7500 v Japonsku? (oficiální text distributora)

Trailer

Campbell

Tenhle film má dva zásadní problémy. Prvním je režisér. Tohle jako fakt natočil režisér co natočil jeden z nejděsivějších hororů všech dob Nenávist? Tady narozdíl od atmosféry není ani jeden lekací moment a ani atmosféra, která se dala vytřískat. Celý je to děsně nemastný neslaný. Kdyby to točil někdo jiný tak řeknu fajn další průměrná zbytečnost ale když vidím prostě to režisérské jméno tak jsem extrémně zklamán. Druhým problémem je konec, který lze tipovat už skoro od začátku. Ten konec víc klišovitý být nemohl. Postavy jsou tak šíleně ploché že je škoda se s nima zabývat. Máme tu emo holku tak ať mluví jen o smrti, máme tu medika tak ať jen zachraňuje životy.... Ty postavy jsou prostě šíleně obyčejné. Nicméně film má výborný soundtrack který sem tam připomene onu Nenávist. A některé scény(třeba začátek s tím chlapem co umře) jsou celkově napínavé. Pro mě by to byl průměr ale musím dát 2* na Šimizu je to zklamání. A jeho zatím nejhorší film. ()

mosnak

Film úplně o ničem. Kromě pár lekacích scén nenabídne nic. Pointa a smysl tohoto snímku mi zůstal utajen a to hlavně pro to, protože tvůrci vymysleli spoustu debilních postav (cestujících), jako třeba holčinu, která trpí neskutečnou touhou po hygieně a ukazováním svých svatebních fotek. Nebo milenecký pár pilot-letuška a taky super emoholku, která smrt doslova vyhledává. Je to trapný - 12% ()

maddy

Uf, no ani sa nečudujem, že to producenti svojho času po natočení zahodili a nechali ležať vyše dvoch rokov niekde v archíve bez povšimnutia, až kým sa to niekto nerozhodol vydať v Nemecku na BluRay. Už to malo byť dostatočnou výstrahou, že s 7500 niečo nebude v poriadku a presne to sa aj potvrdilo. Že to ide so Shimizuom dole vodou je zrejmé už dávnejšie, inak si neviem vysvetliť ako režisér svojho času vynikajúcej, strašidelnej a atmosférickej Nenávisti (Ju-on: Grudge) dokáže v Japonsku točiť filmy ako The Shock Labyrint 3D alebo Rabbit Horror 3D. Pri americkej produkcii som čakal, že ho usmerní aspoň prísna ruka producenta, bohužiaľ nestalo sa a tak natočil ďalší nezámerne smiešny, až amatérsky počin. Takmer dobrých 50 minút (z už tak krátkych 79!) sa vôbec nič nedeje, len režisér zbytočne predstavuje otravné postavy predstavujúce najobohranejšie hororové klišé za posledné roky (bohatá ukecaná panička, emo-dievčina, letuška atď.) s občasnou lacnou, opotrebovanou ľakačkou snažiacou sa vyslovene trápne vydesiť tým, že postave niekto na rameno priloží ruku počas varenia kávy a do toho udrie hlasná hudba. V 7500 nefunguje takmer nič. Teda ono tu nieže nefunguje nič, ono tu nič ani len nie je. Atmosféra po celý čas vôbec nikde, príbeh žiaden, scenár pravdepodobne tiež nebol, lebo to vážne vyzeralo akoby sa točilo na prvú klapku, navyše improvizovalo a následne z toho Shimizu zostrihal ledva 80 minút vrátane úvodných a záverečných titulkov. Záverečná pointa obohraná od Šiesteho Zmyslu je následne vyslovene na smiech, tvári sa neuveriteľne prekvapivo akoby tu predtým nič podobné nebolo a podáva ju divákovi so všetkou vážnosťou. V podstate, Shimizu to celé natočil so všetko serióznosťou akoby nevidel čo za hlúposť to drží v rukách. V tom čase som nad filmom zlomil palicu už úplne. V tomto prípade ani neviem začo vlastne tá jedna hviezda, snáď len za to, že to bolo len o čosi málo dlhšie ako epizóda bežného seriálu a tak stihlo skončiť skôr než som začal Shimizua kompletne neznášať. Pustiť to však svojho času do kín, tak som k tomu filmu ešte nekompromisnejší. V dobe Insidiusov, Sinisterov a Conjuringov to nemá čo hľadať. CELKOVO: 1* (2/10) ()

Hrabka

Tak na tohle jsem se hodně těšil... A výsledek? Nic moc a slabé tři hvězdy. Tak dvě třetiny filmu jsou docela povedený - hutná atmosféra, stupňování napětí, tajemnost. Dějově ale nakonec vcelku chabé, závěr zvláštní a hlavně hororové scény jsou mnohdy spíš k smíchu. Potenciál to mělo, ale bohužel ho tvůrci nedokázali moc dobře prodat. 50% ()

AlistairMir

Šimizu je pro mě spojen s nejděsivější ženskou hororovou postavou, co jsem kdy viděl, takže jsem celý film čekal, kdy na mě vykoukne Kayako nebo nějaká její ségra. A ono to nakonec mělo pointu úplně někde jinde než bych u Takašiho čekal. Vlastně i milé překvápko, že zkusil zase jednou něco jiného a vzhledem ke krátké stopáži nehrozila ani nuda. Herci se povedli - dacana s telefonama a paní Vdanou jsem zdárně nesnášel, zbytku celkem i fandil. Atmosféra do letadla nastoupila taky a vydržela v něm až do konce plus jako bonus fešná Jamie Chung v roli letušky, která má pro strach poděláno (vždy před sebe cpe bloncku) . ()

• Pôvodne mal film niesť názov Flight 75 a vyjsť 31. augusta 2012. (misterz)
  • Číslo 7500 je tzv. "squawk kód", který vysílá transponder (odpovídač) v letecké dopravě. Kód 7500 označuje "hi-jacking" čili přepadení nebo únos letadla. (Cheeker)