7500

• USA Flight 7500
Trailer

Dvojice na svatební cestě, dívka cestující do Tokia, mladý pár chystající se na dobrodružní cestu po Asii, dvojice těsně před rozchodem, přehnaně sebevědomá letuška zamilovaná do pilota – ti všichni nastoupí do letadla do Japonska. Během letu se však na palubě letadla začnou dít podivné věci. Přistane nakonec let 7500 v Japonsku? (oficiální text distributora)

Trailer

tron

Podozrivo krátka minutáž, absurdné rozhodnutia (chvíľu je hlavným hrdinom chlapík X, potom žena Y a nakoniec je z toho tímovka), prevarená záverečná pointa, nestrašidelné strašidelné scény. Akurát pochmúrne prostredie lietadla má niečo do seba, ale v kombinácii s neistými hereckými výkonmi, mizerným scenárom a neistou réžiou je to skutočne iba malé, takmer bezvýznamné plus. ()

zelvopyr

Silnější 3; hlavní moje výhrada ale není ani k hercům ani příběhu, ale jen obtížně ukrytelnému natahování. Ona ta historka s jednoduchou zápletkou a jediným odvedením pozornosti prostě víc než 20 minut nedá, tedy dvojnásob dlouhá expozice s napůl zbytečným představováním postav je zkrátka přestřelená... ()

ricci.s

Tak napokon sklamanie. Celé je to také nemastné, neslané, síce to neurazí ani neotrávi, postavy fajn, ani som sa pritom veľmi nenudil (stopáž je o 20 minút kratšia ako sa uvádza), ale k nadšeniu mám teda na míle ďaleko. Dosť dlho sa zoznamujeme s postavami, potom sa chvíľu niečo deje, potom zase dlho predlho nič, a keď sa už niečo poriadne diať začať má, tak to aj tak skončí skôr ako sa to rozbehne. Po hororovej stránke to taktiež veľmi nefunguje, vydesiť to nedokáže a ani sa o to režisér veľmi neusiluje. Netreba čakať žiadne veľké ľakačky, žiadne pekné duchárske zjavenia ani nič podobné (a zapamätateľné). Šimizu sa len celú dobu zahráva s divákovou trpezlivosťou a ukáže nám maximálne vydesený výraz zúčastnených, nejakú tú hmlu, alebo ruku trčiacu z nej. Keď sa začal dej uberať niekde k mytologickému smeru, tak som na chvíľu spozornel, ale napokon ani to nebolo dotiahnuté nikam. Všetko napokon stavil na rozuzlenie, ktoré "malo" podľa jeho predstáv prekvapiť, ale ja som nad tým celým už len mávol rukou. Nepozerá sa na to síce úplne zle, ale viac ako šedý priemer nedám ani za boha. ()

*CARNIFEX*

Po jednej z turbelencií a následnom nečakanom úmrtí pasažiera, dochádza počas letu 7500, smerujúceho do Tokia, k ďalším nevysvetliteľným udalostiam. Čo sa to na palube lietadla vlastne deje? To na toto sa fanúšik hororu tešil takmer dva roky??? Šimizu mi po zhliadnutí "7500" pripadá ako nejaký amatér, ktorému niektorá z filmových produkcii hodí "kostičku" aby sa pohral s malým rozpočtom a ukázal čo v ňom je. Znie až neuveriteľne že tento "majster" natočil "Grudge". Nech sa na mňa nikto nehnevá (no samozrejme kľudne môže), ale toto bola strata času otrepaného subžánru, príbehu, takmer bez hororových prvkov, v ktorom vraždí "lacná hmla", cez Microsoft office, na kolene robená. Chvála pánu za tu krátku stopáž a japonečku (letušku), lebo na aziatky mám slabosť. Vyzývam všetkých užívateľov, milovníkov hororu, k väčšej kritike tohto žánru, aby ich komentáre boli väčším posolstvom pre budúce generácie ( jak nejaký jehovista :D ), lebo toto nebol ani len bohapustý priemer, pri ktorom podaktorí od strachu výskajú. Buďte odvážnejší! Čo ste nevideli "Statočné srdce"? - 25%. ()

George Stobbart

Medzinárodný let 7500 nie je práve šťastný. Dostane sa do nepríjemnej turbulencie, na palube umrie chlapík ktorý so sebou vláči záhadnú skrinku, no jeho mŕtvola zmizne a zdá sa, že tu cestuje aj niečo navyše. Niečo nadprirodzené... Bolo to síce o kúsok lepšie než 2 roky starý, podobný "Airborne", či thajský "407 Dark Flight", no stále nejde o žiadny zázrak, za ktorý by si skúsený režisér zaslúžil potľapkanie po pleci. Skôr len také neambiciózne béčko, v ktorom je nastrkaných viacero známych ksichtov, naznačených viacero vecí, ale nič moc sa s tým všetkým nedeje. Nehovorím síce, že to bolo zlé, alebo že by som sa veľmi nudil, no ani neviem, čím by ten film mal zaujať. Ale ako taká nenáročná, večerná jednohubka to môže byť. ()

• Pôvodne mal film niesť názov Flight 75 a vyjsť 31. augusta 2012. (misterz)
  • Číslo 7500 je tzv. "squawk kód", který vysílá transponder (odpovídač) v letecké dopravě. Kód 7500 označuje "hi-jacking" čili přepadení nebo únos letadla. (Cheeker)