Dracula Has Risen from the Grave

Anthony Hinds

Arthur Grant

James Bernard

Aida Young

O fous slabší než předchozí díl. Dracula je při pokusu vymýtit zlo z jeho hradu oživen, když do jeho vodního hrobu padne pár kapek krve z rozbité hlavy kněze. Aby se pomstil knězi, co dal na vrata jeho hradu kříž, rozhodne se udělat upírku z jeho neteře a proto se ubytuje v pekárně ve městě. Nápad je to celkem uhozený a celý film se docela vleče. Neustálé omílání křesťanství mě taky moc nebralo. Na druhou stranu jsou tu sympatické postavy a pár pěkných scén - zejména honička s Drákulou na střechách má pěknou atmosféru. SPOILER - a finální nabodnutí Drákuly na kříž je celkem pěkné gore.(4.1.2014)

• pepua

Tak tenhle díl mne tedy dost zklamal. Ze začátku zajímavé, ale kdesi v polovině se to zaseklo a už to byla nuda. (Asi tam, kde Dracula zaútočí v parku a je jistojistě den, skrz stromy prosvítá slunce...od té chvíle je děj takový nijaký.) Všimněte si na začátku, chlapec nechá kolo přede dveřmi kostela, za chvilku přichází kněz a ejhle, kolo už je fuč :-)(29.8.2006)

Tak a mám za sebou všechny Draculoviny od Hammeru. Tenhle jsem sice viděl kdysi dávno ale vůbec jsem si ho nepamatoval tak jsem si aspoň oživil pamět. Na druhou stranu se nedivím že jsem si ho moc nepamatoval, je to takový nevýrazný zářez a těch filmů s Draculou bylo už tolik a mnohem lepší. Ale zase tu je asi nejlepší atmosféra co se Drakuly týče. Lee je opět více než démonický a byl jsem možná i rád že tu není Cushing protože by se mi zdálo že film padá do stereotypu, což se díky bohu nestalo a režisér na nás chrlí neustále něco nového. On Francis není vůbec špatný režisér a tohle dílo vzal úplně v pohodě. Jedinou výtku bych měl možná ke konci který mě teda spíše zklamal, čekal jsem větší souboj. A ona nevýraznost ale to bylo možná jenom tím že jsem na Drakulu koukal v jednom kuse.(15.12.2012)

[OBSAHUJE SPOILERY] Vlhký sen všech radikálnějších křesťanů - ateista se na konci pokřižuje! Trololo momenty tu nabývají na vrcholu, kladné postavy jsou úplně všechny strašné a Christopher Lee pronese dohromady tak patnáct vět, avšak i přesto pravítkuje nemálo a zejména jeho skon je pastva pro oči. A mám temné podezření, že situování snad téměř všech hammerovských Draculů do Německa má jediný důvod a to dělat si legraci z Germánů.(30.3.2013)

Díl zajímavý z hlediska Drákuly, který opět začíná používat lidských služebníků a tím narušuje koncepci, se kterou přišel deset let předtím Terence Fisher a (velmi překvapivě) z hlediska křesťanství jako motivu, jehož přítomnost je v Drákulově světě nezbytná. Christopher Lee téměř nemluví, ale každé jeho slovo jako by s sebou neslo veškeré zlo, které jeho postava ztělesňuje. Změna režiséra ze zdravotních důvodů vnáší do některých scén svěží vítr a díky tomu je další ze smrtí nemrtvého hraběte velmi odvážná a zatím i nejpovedenější.(27.8.2013)

• - Události tohoto snímku by se měly odehrávat rok po skončení snímku Dracula: Prince of Darkness. První díl celé série Dracula (1958) se podle Harkerova deníku odehrává v roce 1887. Prince of Darkness o deset let později, tedy 1897. Z toho plyne, že tento snímek by se měl odehrávat v roce 1898, ale když kněz ukradne pro Drákulu rakev Gisely Heinzové (dívka, jejíž tělo je nalezeno na začátku), vidíme na rakvi datum narození 1885 a datum úmrtí 1905, což by znamenalo, že Gizela zemřela několik let poté, co se tento film odehrává. (liquido26)

• - Nejvýnosnější film studia Hammer. (liquido26)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme: 4. (beso74)