Diario di una vergine romana

• Itálie Livia, una vergine per l'impero (více)
Historický / Pornografický
Itálie, 1973, 75 min

Karlos80

D'amatovo (scénář, režie a kamera) soft-erotické dobrodružství (peplum) vycházející z těchto filmů "Gli ultimi giorni di Pompei" (úvodní scéna exploze sopky v Pompeích), "Il trionfo dei dieci gladiatori (gladiátorské souboje)" a "Arena" (74). Film přesto že šlo o vykrádačku nebyl úplně špatný, pohledná blondýnka Lucretia Love v hlavní roli Livie, byla celkem přesvědčivá, ve filmu je dostatek akce (gladiátorské souboje - zde se v menší roli objevil i známý italský kaskadér a kulturista Pietro Torrisi, a různé vzpoury), nechybí ani násilí, krev, jinak je tu hojně nahoty a erotiky (scény to jsou občas docela smyslné), přesto bych ale, k seznámení s touto látkou, raději doporučil ty 3 výše uvedené filmy. ()

curil

Jsem fanouškem režiséra Joe D'Amata, více jeho tvorby ze sedmdesátých let, než sklouzl k hard core snímkům. Livia, panna pro impérium je lehoučce erotický film, ve kterém převažují scény gladiátorských soubojů a výbuchu sopky vykradené z dřívějších filmů (jak již píše Karlos80). Příběh má spád, snesitelnou stopáž, tudíž nenudí. Lhce vyhledatelný na netu v originálním znění. ()