• Austrálie

Dobrodružný / Komedie / Horor

USA, 2011, 94 min

Robert Toth

Devin Burrows

Zombie komédií sa natáča v ostatných rokoch nemálo, DeadHeads však prináša svojrázny pohľad na zombie apokalypsu z perspektívny samotných nemŕtvych, snažiacich sa svoje okolie presvedčiť, že sú neškodní týpkovia, nebažiaci po ľudských mozgoch, vďaka čomu sa neustále dostávajú do rôznych kurióznych situácií a konfrontácií s ľuďmi, nemajúcimi pre ich mierumilovnosť prílišné pochopenie.(11.7.2017)

• playboxguest

Z Británie se valí zázraky typu Doghouse, Soumrak mrtvých, či Izolace, Amerika dala najevo, že taky není tak úplně pozadu s Fidem a Zombielandem, aby se pak zase sama kopla do prdele s Deadheďákama. Nebýt filmu, v němž jeden pitomeček tvrdí, že místo nudy prodává smrt, byla by tohle ta nejtrapnější hororová komedie, co jsem z tohohle ranku viděla. Ale film I sell the dead bohužel opravdu existuje.(29.3.2012)

No paráda konečne pre mňa zasa niečo svojim spôsobom originálne ak to beriem chronologicky od dátumu vydania, lebo Mrtví a neklidní (2013) som videl skôr. Začiatok bol taký všelijaký ale po pár minútach ma ten šialený čierny humor dostal do kolien. Najviac ma pobavil Brent (Ross Kidder) svojim výzorom, svojim humorom a celkovo celým hereckým pojatím. Miestami mi pripomínal aj Beetlejuica. Jediná vec ktorá mi vyslovene vadila bolo to nasadzovanie ruky, čo mi prišlo už fakt cez čiaru v rámci nelogickej funkčnosti (áno vo filme o zombíkoch mi prišla takáto vec absurdná... Takéto hororové komédie sú častokrát nepochopené z hľadiska humoru lebo sú častokrát aj nevtipné. Čo mne osobne toto nevtipné neprišlo, ale tak chápem že "sto ľudí sto chutí". Veď aj celkové hodnotenie tomu nasvedčuje.(25.11.2015)

Presne pri tomto filme som si uvedomil,že totálne nechápem tamojších uživateľov.Niektoré priemerné snímky sú v červených číslach a niektoré ako aj tento ktorý robí česť zombie komédiam je len v priemerných číslach.Už ten začiatok bol parádne zvládnutý a veľmi ma uchvatil čo sa týka masiek.Parádne hlášky sa miesili s dobrými výkonmi hlavných hviezd.Ja som sa tak dobre nezasmial od pozretia zombielandu.Páčilo sa mi aj to že to nebola len komédia ale nebola núdza aj o dramatické chvilky.Keď prišiel na scénu syreček,tak celá moja pozornosť bola upriamená najviac naňho,lebo bol fakt skvelí.Milujem filmy ktoré sa ohánajú čiernym humorom a tento ho má veľa a je kvalitne vyvážený.Najlepšie sa mi pozeralo na Rossa Kiddera aj keď nieje v titulkách tu na čsfd ale hlavne kvoli nemu je ten film parádny a každá jedná scéna s ním bola úžasná.Jedine čo ma nepotešilo je to dosraté finále ,to bolo jedno veľké klišé. Tak zlý černoch sa polepšil,další sráč dostal len to čo si zaslúžil a jeho milá ho lubila aj keď bol cítiť mrtvolným zápachom,nebolo to dotiahnuté do takého konca aký by si tento film zaslúžil,tak škoda mohlo to byť za plný počet ale aj tak to bolo super.A touto cestou musím poďakovať untitled07 keby nebolo jej odporúčania,tak by som tento film hadam ani nevidel a to by bola škoda lebo som sa veľmi bavil,tak ešte raz ďakujem.(26.5.2014)

Netypická zombie komedie, která má co nabídnout. Začátek je perfektní a člověk se baví nad vtipy a scény, když hlavní postava zjišťuje, že je zombie. Bohužel tempo rychle klesne a děj začne kolísat. Sem tam padl nějaký dobrý joke, ale už jich nebylo tolik. Vše padlo do typických kolejí a z příběhu byla nakonec klišé záležitost bez pořádného nápadu. Kdyby se režisér věnoval komediální stránce více, aspoň jako na začátku, tak by z toho byla slušná nenápadná komedie. DeadHeads tedy zapadá do lehkého nadprůměru, ale byl bych velice rád za nějakou kvalitní komedii téhož typu... 5/10 = 55%(31.12.2011)