Vláda - Série 1 (série)

Dánsko, 2010, 9 h 35 min (Minutáž: 55–58 min)

Halfdan E.

Sidse Babett Knudsen, Birgitte Hjort Sørensen, Pilou Asbæk, Mikael Birkkjær, Freja Riemann, Emil Poulsen Dam, Anders Juul, Thomas Levin, Søren Malling, Lisbeth Wulff, Kasper Lange, Lars Knutzon, Patricia Schumann, Benedikte Hansen, Iben Dorner, Peter Mygind, Dar Salim, Søren Spanning, Morten Kirkskov, Jannie Faurschou, Ole Thestrup, Lars Brygmann, Flemming Sørensen, Signe Egholm Olsen, Bjarne Henriksen, Petrine Agger, Kenneth M. Christensen, Ida Dwinger, Thomas Gaarde, Michelle Bjørn-Andersen, Kaya Brüel, Stine Stengade, Peter Steenberg, Neel Rønholt, Ulf Pilgaard, Claus Riis Østergaard, David Leonard, Sam Hoare, Lola Peploe, Natasha Alderslade, Helene Reingaard Neumann, Morten Brovn Jørgensen, Sarah Gottlieb, Anne-Marie Louise Curry, Morten Staugaard, Carl Press, Fadime Turan, Jacob Guldager, Mette Kolding, Klaus Messerschmidt Hjuler, Christina Bech, Astrid Reinhardt, Louise Herbert, Claus Bue, Claes Bang, Jesper Lohmann, Angunnguaq Larsen, Janek Lesniak, Lars Junker Thiesgaard, Brian Lundø, Nicholas Woodeson, Michael Nardone, Peter Schrøder, Lars Pihl, Kurt Dreyer, Mette Munk Plum, Morten Thunbo, Lukas Klærke, Ina-Miriam Rosenbaum, Kristian Høgh Jeppesen, Caspar Phillipson, Frederik Meldal Nørgaard, Henrik Larsen, David Bateson, Scott Farrell, Andrew Jeffers

Velmi uměřený a tím uvěřitelný pohled na evropskou politiku, která je zřejmě velmi podobná ve všech srovnatelných státech, tedy i v Česku. Jenže Dánové to umějí napsat a natočit.(19.11.2016)

Velmi dobrá série z oblasti politiky a médií. Vše realistické a uvěřitelné. Těším se na další díly.(7.7.2019)

Po druhém dílu naprostá spokojenost, tak uvidím jak se to bude vyvíjet dál :-) Výborné herecké obsazení a rychlé vtažení do děje je zatím velkým plusovým činitelem. Ten smutnější činitel je fakt, že mně to silně připomíná naší politickou scénu s velmi podobnými pletichami v zákulisí, ale zatím je ta zákulisní šachová partie se všemi jejími figurkami rozehrána velmi dobře.(11.10.2016)

Pilot výborný, od 2 - 5 časti, Vám to dáva pocit, že je to fakt dobré.. .čo je ! Od 6. časti to má spád, ktorý Vás utvrdí, že je to výborne. Že by dokázala politická hra, umelecky obohatiť človeka ? Áno, keď je to dobre napísané, zrežírované a herci nechodia okolo horúcej kaše a presne vedia, čo robia ! Wáu ... /95 %/(21.9.2016)

Dánové natočili politiku poutavě a z druhé strany než tvůrci Domku z karet. Ústřední postava nemá moc jako cíl, ale jako možnost ke službě. (polovina 1. série)(27.4.2017)