Plánovaný zákon o rovnoměrném zastoupení mužů a žen v představenstvech všech velkých dánských podniků se nezamlouvá Joachimu, Crohnemu, nejmocnějšímu dánskému průmyslníkovi. Když se premiérka odmítá zákona vzdát, Crohne přednese plán, že své podniky přesídlí do lukrativnějších zemí. Premiérčin tým musí během velké politické a taktické hry manévrovat mezi zakořeněnými genderovými předsudky a zaslepeným konzervativismem. (Česká televize)

castor

Obsah tady nahoře zní tak erudovaně, nicméně je to další telenovelácký střípek do mozaiky. Další epizoda, další problém. Tentokrát kterak malé procento žen zastává důležité pozice v představenstvech velkých dánských společností… To se nelíbí nejmocnějšímu dánskému průmyslníkovi, jeho debata s premiérkou je ovšem dost mimo. Chlapík pohrozí odchodem ze země, Birgitte svolá tým s výsledkem „že budou hrát tvrdě“. Vzápětí si premiérka plní domácí úkol – o šéfovi firmy si před spaním zjišťuje informace (asi z Wikipedie). Proboha. Na to má snad tým lidí, poradce… Právě Kasper pak přijde s informací, kdo vlastní který mediální dům. To si opravdu musel v takové otázce hrát na detektiva? Komická diskuze o genderových předsudcích se strhne i mezi kolegy v televizi, obsahově je znovu na úrovni základní školy. A co televizní debata o počtu sexuálních partnerů ministryně? Opravdu? Navíc je několik měsíců po volbách a nikdo nevěděl, jak (sexy) vypadá ministryně práce a obchodu? Kabaret s neschopnou sekretářkou pokračuje. Když pak Birgitte čte pasáže z ranního tisku – to má být vážně novinařina? Mám pokračovat? ()