Vláda (TV seriál)

• Dánsko

Borgen

The Fortress

Borgen

Dánsko, 2010–2013, 28 h 48 min (Minutáž: 55–59 min)

Tvůrci:

Adam Price

Halfdan E.

Sidse Babett Knudsen, Birgitte Hjort Sørensen, Freja Riemann, Emil Poulsen Dam, Søren Malling, Thomas Levin, Pilou Asbæk, Benedikte Hansen, Mikael Birkkjær, Anders Juul, Lisbeth Wulff, Kasper Lange, Lars Knutzon, Søren Spanning, Peter Mygind, Bjarne Henriksen, Morten Kirkskov, Ole Thestrup, Iben Dorner, Petrine Agger, Dar Salim, Jannie Faurschou, Patricia Schumann, Signe Egholm Olsen, Christian Tafdrup, Jens Jacob Tychsen, Jens Albinus, Kristian Halken, Julie Agnete Vang Christensen, Alastair Mackenzie, Ricard Lawrence, Flemming Sørensen, Lars Brygmann, Rikke Lylloff, Mille Dinesen, Marie Askehave, Anne Sofie Espersen, Michelle Bjørn-Andersen, Hanne Hedelund, Lars Mikkelsen, Henrik Birch, Laura Allen Müller, Preben Kristensen, Johannes Lilleøre, Mia Lyhne, Kenneth M. Christensen, Ulf Pilgaard, Sune Kofoed, Anna Elisabeth Goth Engel, Victor Stoltenberg, Lue Dittmann Støvelbæk, Ida Dwinger, Thomas Gaarde, Kaya Brüel, Stine Stengade, Peter Steenberg, Neel Rønholt, Lukas Klærke, Morten Thunbo, Mette Munk Plum, David Bateson, Scott Farrell, Adam Brix, Sebastian Jessen, Niels Weyde, Peter Bankolé, Hans Henrik Clemensen, Waleed Elgadi, Femi Elufowoju Jr., Abdi Gouhad, Henrik Prip, Stina Ekblad, Stefania Ómarsdóttir, Charlie Top-Nørgaard, Morten Blom Due Hjulmand, Amalie Dollerup, Claus Riis Østergaard, David Leonard, Sam Hoare, Lola Peploe, Natasha Alderslade, Helene Reingaard Neumann, Morten Brovn Jørgensen, Sarah Gottlieb, Anne-Marie Louise Curry, Morten Staugaard, Carl Press, Fadime Turan, Jacob Guldager, Mette Kolding, Klaus Messerschmidt Hjuler, Christina Bech, Astrid Reinhardt, Louise Herbert, Claus Bue, Claes Bang, Jesper Lohmann, Angunnguaq Larsen, Janek Lesniak, Lars Junker Thiesgaard, Brian Lundø, Nicholas Woodeson, Michael Nardone, Peter Schrøder, Lars Pihl, Kurt Dreyer, Ina-Miriam Rosenbaum, Kristian Høgh Jeppesen, Caspar Phillipson, Frederik Meldal Nørgaard, Henrik Larsen, Andrew Jeffers, Olaf Johannessen, Aske Bang, Claus Gerving, Thomas Hwan, Suzanna Nour, Troels Thorsen, Kristoffer Møller Hansen, Gitte Siem Christensen, Sigurd Holmen le Dous, Julie Christiansen, Barbara Borchorst, Wei Xu, Ole Sørensen, Joy-Maria Frederiksen, Michael Asmussen, Kjeld Nørgaard, Per Scheel-Krüger, Ines Laimins, Au Hin Wai, Vibeke Hastrup, Niels Ellegaard, Hadi Ka-Koush, Helle Dolleris, Peter Gantzler, Peter Plaugborg, Anne Vester Høyer, Marie Bach Hansen, Laura Bro, Peter Eggers, Audrey Castañeda, Katrine Jensenius, Emmelie de Forest, Kat Herlo, Christopher Fairbank, Lise Lauenblad, Jakob Fauerby, Peder Holm Johansen, Jens Frederik Sætter-Lassen, Thomas Baldus, Philippe L. Christiansen, Claus Damgaard, Thomas Ernst, Mads Kruse, Morten Bjørn

Komentáře uživatele Chrysopras k tomuto TV seriálu

Už budu v hodnocení dánského seriálu trapně monotónní, ale tohle je prostě extraliga. Poněkud jiný koncept než u House of Cards, kde je Underwood bezskrupolózní mocichtivec. Nyborgová je spíš v roli lehce naivní a stále ještě s morálkou a politickou autenticitou bojující postavy, která je shodou okolností vymrštěna na vrchol a učí se "jak to chodí". Dobrý vhled do zákulisí i ten kontrapunkt s médii. Ocenuju, že Dánové dokážou psát silné, nosné a životaschopné ženské role, které nejsou jen výplní a v pohodě utáhnou celé seriály. A když do hlavní role vyberou rozkošnou Sidse..., radost pohledět :-). A to herecky ostatní vůbec nepokulhávají! A tak si již poněkolikáte posmutněle kladu otázku, proč nejsou něčeho podobného schopni čeští tvůrci, když Dánové ano ( v penězích to asi opravdu nebude ). Ikdyž se situace v české seriálové tvorbě lepší, stále je to jen ve vleku světových trendů, které udávají např. Dánové :-((5.10.2016)

"Já myslel, že jste cynik." "To taky jsem. Ale Vaše žena mi za psaní těch dojáků královský platí."(5.10.2016)

Vynikající díl! Zpravodajský hry, boj o koryto, kariéra si vybírá první rodinný daně... A hlavně osobní vztahy a preference z minulosti musí ustoupit politickému pragmatismu. Konec byl až mrazivej(25.10.2016)

Podíváme se Kasperovi na zoubek. Vlastně až na nerv...(6.11.2016)

Už jsem se bál, že nedojde na ministerstvo obrany 😂. Ale to, co se rozpoutalo v rodině premiérky...(8.11.2016)

Trochu slabší díl z toho pohledu, že neotvírá novou kauzu. Ale za tu kreací SBK na manželovo rozhodnutí a za pointu celé série s ministrem financí musím dát opět max!(16.11.2016)

Druhá série kvalitativně pěkně navazuje a neklade před paní premiérku nic menšího než Afghánistán ;-).(26.11.2016)

Pohled na EU je zřejmě v Dánsku velmi podobný tomu českému :-)(30.11.2016)

Začátek dílu vypadal na pěknou nudu, o to víc příjemně překvapil. Oceňuju jak autoři dokážou na krátkým prostoru vypovědět osobní rovinu příběhu. Jistě pomáhá, že to SBK umí podat :-)(11.12.2016)

Scénáristé rozhodně nezaháleli a na Birgitte vymýšlejí další a další pasti... Až se bojím, kam to dovedou :-)(7.1.2017)

Zaujal hned úvodní citát z Matouše 5:44. Vzhledem k Nyborgové dobře vystihuje politické peripetie tohoto dílu. Pokud by se vztáhl na Kaspera... to už by byla opravdu vysoká škola křesťanství. Nejsilnější díl této série.(14.1.2017)

Poněkud smířlivější závěr série, ovšem to vůbec nevadí a očekávám, že to je jen lehké zpomalení před rozjezdem 3. řady ;-)(11.2.2017)