Po deseti letech ve vyhnanství se baron Viktor Frankenstein i se svým asistentem Hanzem vrací na místo, kde to vše začalo - na zámek Frankensteinů v Karlstaadu. Tady zjišťují, že veškerý majetek si pro sebe zcizil hamižný starosta města, který se spolu s policií pokouší barona opět zatknout. Frankenstein však při útěku nachází v ledu uvězněné monstrum a za pomoci hypnotizéra Zoltana jej přivedou k životu. Zoltan ale nemá čestné úmysly a využívá jím ovládané monstrum k vlastnímu prospěchu a obohacování. S tím se baron Frankenstein nemůže smířit... (oficiální text distributora)

darkrobyk

Kdysi se mi tenhle hammerovsko - universalský počin líbil více, přesto jsem byl nakonec spokojen. Anglie dala filmu řadu skvělých herců, ovšem démonické trio P.Cushing-Ch.Lee-V.Price je nepřekonatelné. Zde tedy máme opět jednoho z nich - P.Cushinga v roli ďábelského barona. Musím říci, že po vícero zhlédnutí si člověk uvědomí, že o horror jde až na posledním místě. Tvůrci se zaměřili na konflikt mezi baronem a společností. Tmářství, pověry, církev, strach...to vše stojí proti Frankensteinovi a jeho práci. Kdyby jeden nevěděl, že románová předloha vznikla na počátku 19.století, a ve filmu se nepracovalo s elektřinou, myslel bych, že se příběh odehrává v temném středověku. Nezklamaly pro studio typické kulisy zámku a vesnice, jeskyně, zadní projekce (Cushing na koňském voze), závěrečná destrukce a temná hudba (Don Banks). ()

tron

„Hlavu nepotrebujeme.“ Vôbec netuším, čo napísať. Videl som to. Bál som sa? Určite nie – hororov, starých X desaťročí, sa v podstate už ani NEMOŽNO „skutočne“ báť, byť napnutý, nervózny. Či ma príbeh zaujal? Nie, vôbec ma nezaujal. Hercom česť zachraňoval Peter Cushing, ale strhol ma jeho výkon? Nestrhol. Zaujala ma výprava? Tak raz za 30 minút. Dialógy ma nebavili... postavy tiež. Atmosféru to občas malo, ale nebavilo ma to. ()

JohnnyD

Geniálny crossover Universal meets Hammer. Po pár minútach mi prestalo vadiť, že je to semi-remake Frankensteina a nechal som sa unášať úžasnou atmosférou kombinujúcou trademarky jedného a druhého štúdia. Najlepšie boli klasické universalovské kvázi nemé scény, fungujúce bez potreby dialógov len s expresívnym hraním, geniálnymi kulisami a maskami (!!!) a s úžasnou hudbou a ruchmi. Gotická klasika. ()

obitus

Treti dil je pomerne bizarnim slepencem pokracovani a remaku, ale mozna preve proto funguje dobre jako samostatny film. O remaku mluvim kvuli dlouhe scene, pri ktere baron vzpomina, jak poprve stvoril monstrum a jake to melo nasledky. Jelikoz film produkoval take Universal, melo studio Hammer dovoleno vyuzit jak zapletku tak masku ze starych americkych verzi pribehu. Frankensteinovo monstrum tedy vypada skoro jako namaskovany Boris Karloff, jen mene pusobive a mnohem levneji :). ()

MM_Ramone

Barón Viktor Frankenstein a jeho bizarné experimenty s oživovaním mŕtvych ľudských tiel sú vďačným námetom filmárov. Videl som staré čiernobiele snímky z počiatku kreatívnej kinematografie i nové moderné variácie na túto tému. Niektoré sú vynikajúce filmové diela, iné za moc nestoja. Dnes som si pozrel anglický film "Frankensteinové zlo" z roku 1964. I keď nie som žiaden vševedúci frankensteinológ, dovolím si ho označiť a ohodnotiť ako celkom podarený priemer. *** ()

• Když se film poprvé vysílal v televizi v roce 1968, byly nějaké scény vynechány a nahrazeny jinými, ve kterých učinkovali jiní herci a točil je jiný režisér. (liquido26)
  • Film byl uveden 8. května 1963. (ČSFD)
  • Howard Goorney v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)