Jjejjehan romaenseu

Jižní Korea, 2010, 118 min

Jeong-hoon Kim

Jeong-hoon Kim

Young-hwan Choi

Objektivně vzato je to průměrný romantický film. Mě osobně ale ty jejich věčné hádky a rozpory hodně oslovily a to mi umožnilo se vcítit do situace, kdy se k sobě dva lidé absolutně nehodí, lezou si na nervy, provokují se a trápí, přesto ale v sobě najdou zalíbení a přes všechny rozdíly se zamilují. Jak typické. Jak reálné. 60%(25.9.2013)

Už je tomu nějaký pátek, co jsem tuhle korejskou sladkost ochutnal. V chuťových pohárcích mi však nezbyl ani náznak nějakého výraznějšího odstínu, který bych si zapamatoval. I přes úsměvnou snahu jemně ironizovat jihokorejský "šugrvúd" se Petty Romance řadí jen k pásovým produktům své provenience. Lehká a jen místy úsměvná romanťárna bez větších emočních podpásovek, škoda, ty bych ocenil víc, sice vcelku příjemně uteče, ale vlastně není moc o co stát. Snad jen ty krátké komiksové vsuvky měly drajv.(20.3.2016)

Je to celkom dobrá romantická komédia. Má dosť dobrý príbeh o kresličovi komiksov, ktorý síce má talent na kreslenie, no moc mu nejdú zápletky a samotné dialógy, kvôli čomu jeho tvorba nie je úspešná. Keď sa dozvie o medzinárodnej súťaži o najlepší komiks s erotickou tématikou s veľkou výhrou, uvidí v tom svoju životnú šancu a začne si hľadať niekoho, kto mu bude pomáhať s príbehom a tým sa stane neúspešná žena pracujúca pre v časopise, ktorá prišla o prácu a navyše nemá žiadne sexuálne skúsenosti, ale kvôli klamaniu a prehnanému sebavedomiu jeho konkurz vyhrá. A tak tieto dve rozdielne osoby spolu začínajú pracovať a postupne aj zbližovať. Spracovanie je celkom slušné, určite sa nejedná o žiadny klenot v žiadnom ohľade, ale táto zápletka je zaujímavá a jej potenciál sa síce nepodarilo využiť naplno, prakticky po celý čas som cítil, že by sa z toho ešte dalo získať aj viac, ale ani takto to nesklame. Film si už v úvode nastaví svoju nadpriemernú úroveň a tú si s minimálnymi odchýlkami udrží až do konca, nájde sa tu viacero zaujímavých situácií, poteší aj pár skvelo zvládnutých kreslených komiksových sekvencií, takže s tým nemám väčší problém. Podobne sú na tom aj oba hlavné žánre, nie sú až tak kvalitné, v rámci konkurencie sa nájde mnoho lepších predstaviteľov, ale aj tak je tu pár zábavných situácií, pričom to celý čas udržuje v dobrej nálade a tá romantika síce nie je až tak výrazná, keďže väčšinu času udržujú skôr len taký profesionálny vzťah, ale chéma medzi nimi funguje. Herecké obsadenie je na tom dobre, sympatické hlavné duo Lee Sun-Kyun a Lee Sun-Kyun, z vedľajších postáv si ma získala hlavne priateľka hlavnej hrdinky, tu nemám problém. Réžia a technická stránka sú v rámci žánru nadpriemerné, takže tiež nesklamú. Znovu pozrieť ma to síce až tak moc neláka, možno po dlhšej dobe, ale výraznejšie kritizovať tu tiež nemám čo, jednoducho slušná nadpriemerná zábava vo všetkých ohľadoch. 72%(26.1.2013)

Zajímavé dílo, hlavně mě zaujala ta animace propojená s reálným světem. Vtip to mělo, ale nic nového se od toho čekat nedalo. Vtipná scéna v posteli byla fakt super, kdy se nezkušená žena snaží navodit tu správnou atmosféru a vzrušení tim, že využívá rad z dámských časopisů. Je to osvěžující film, nemusíte nad ním přemýšlet, ale příběh to má a neni fádní, jak to často bývá. Možná to uprostřed vtip chvíli ztratí, ale pak je hned zpět a dvojnásobný. Konec mě rozesmál.(5.8.2011)

Po dlouhé době jsem si pustil něco korejského a uvědomil jsem si, jak moc mi chyběla jejich nevinnost, naivita, hravost, přízvuk, ten specifický jednoduchý humor postavený na hašteření a malých nedorozuměních. To vše tu najdete. Jak píše Pethushka, hodně dělá "jiskření" mezi ústřední dvojicí. A pak "střih" a najednou se vše překlopí do vážné roviny. Další milá romantická komedie od Korejců, kterou si časem rád pustím znovu. # příběh 7 | hudba 6 | humor 6 | akce 2 | napětí 1 | putil bych si znovu 7(15.4.2012)