Chained

USA, 2012, 94 min

Jennifer Lynch

Jennifer Lynch

Shane Daly

Keďže milujem neľudskosť, násilie a zvrátenosť, vedel som, že tento exploiťák určite bude moja krvná skupina, a je to naozaj tak. Psychopat si odchytáva mladé ženy (ako dopadnú je asi jasné), popritom unesie malého chlapca, z ktorého si urobí otroka a núti ho upratovať (presnejšie odpratávať). Trochu mi to pripomínalo Bereavement, takže paráda. Fyzický, psychický teror, mučenie, dostatok krvi, radosť pozerať. Pri niektorých zvrátených scénach som bol v siedmom nebi, ale aj tak nemôžem povedať, že to bol dokonalý horor. Mne tam strašne vadili tie nekonečné pasáže zbližovania sa dvoch hlavných postáv, najmä v dosť nudnej prostrednej časti filmu. Na druhej strane chválim výber hercov, ani neviem, ktorý z nich bol odpornejší. 8/10 - film dokáže zabrnkať na psychiku a za niektoré gorescény má u mňa najväčšie plus.(24.9.2012)

Jako vždy skvělý, sladký, sexy Vincek předkládá podrobný manuál, jak v domácích podmínkách a bez jakýchkoliv pomůcek ze Zverimexu úspěšně odchovat v zajetí mládě vraha. Pouzí dva herci a pár ječících figurantek ukazují, že David neplýtval spermatem nadarmo a jeho zvrácené geny přežijí, i když nemají koule. Klidně mě Lynchujte, ale bylo to luxusní.(8.10.2012)

• Fr

,,NEŽÁDAL JSEM O TEBE. ALE KDYŽ UŽ TU JSI, VYTĚŽÍM Z TOHO CO NEJVÍC. BUDEŠ MÍT PRÁCI. DĚLEJ, CO TI ŘEKNU“..... /// ,,Já chci maminku“ … Jenže v tom domě, kde jsou pouze oni a (občas) i ony (– ženský jako hlavolam) (to skládání je pěkně na piču, že?) není pro maminky místo. Úchyl jako náhradní taťka vychovává kluka a všichni bojovníci za parchanty v nouzi a úzkostlivý sociální pracovnice asi šáhnou do trenek (uchyláci!... Jo, ti taky!). Kluk nám roste, návštěvy neubejvaj a ,,taťka“ může bejt na svoji výchovu celkem hrdej. Stejně jako Mrs. Lynch na tenhle komorní příběh zvrácený ,,rodiny“, se spoustou mrtvejch a psychickýho teroru. Furt přemejšlím, jakej má smysl na to čumět? Půlka v píči a odpověď neznám…. Myšlenky magora mě míjej, stejně jako sadisticky psychologický orgie. Nepovažuju se za narušenýho jedince a tak věta ,,CHCI LOVIT“ nezpůsobí orgasmus, ale obavy. Ale uznávám, že ten závěr, kdy se z uchylárny stává drama (thriller?), lehce poupravuje můj názor. Přesto nechápu, proč jsem musel cca75 minut čučet na něco, co nemá vliv na můj rozvoj filmový osobnosti ani sexuálního apetitu. Snad kdyby tý kundě nešlo jen vo zoufalý násilí, ale pokusila se k tomu všemu přidat víc než jen hodně dobrej závěr… Kdo ví. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jestli je lepší bejt dog nebo Rabbit. 2.) Nechápu, proč je lepší se vyhnout focení na školní ročenku. 3.) Thx za titule ,,verus1993“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(29.11.2012)

Pro mě doposud nejlepší film od Lynchové. Sice jsem se celou dobu ujišťoval, že je to takový hezký průměr, ale závěr mě donutil jednu hvězdu přidat. Masový vrah si nese trauma z dětství, což je v podobných filmech dost častý motiv k jednání. Podaří se mu ale podobným způsobem předělat i nedobrovolného zajatce? Jakýpak horror, sociální drama o tom, jak nás formuje či neformuje naše okolí. Strašidelné nikoliv, ale divně tísnivé a nepříjemné ano. Dusné atmosféře napomáhají klaustrofobické zvuky, strohá výprava a dům na samotě. Minimum krve a zobrazeného vraždění zde kupodivu nevadí (což neznamená, že zcela chybí podříznutí krku a podobně). Nejhorší je bezmocný křik oběti za zavřenými dveřmi...(27.10.2012)

Jennifer si po konině HISSS napravila reputaci. Ve filmu se dokonce obejdeme bez gore efektů a stejně Vám bude z toho smradlavýho chlapa v křesle, koukajícího se na televizi, zle. Jasně, že se tam najdou mouchy a možná i ten napínavý závěr jak kšandy, byl moc uspěchaný. Film dost těží z toho, že moc nestál - je z něj cítit taková ta reálnost/surovost.(20.12.2013)

• - Spoiler: V původním scénáři měl Bob (Vincent D'Onofrio) uchovávat kusy svých obětí v nádobách a uříznout Rabbitovi (Eamon Farren) palce u ruky. Když se ale projektu ujala Jennifer Lynch, provedla několik změn, aby tak snížila násilí ve filmu. (Mrs.Blue)

• - Pôvodne dostal film od MPAA rating NC-17, neskôr mu však bol zmiernený na R. (Sufferer)