Úvodná časť najnovšieho komediálneho seriálu z produkcie TV JOJ. Bývalá folkloristka Sandra a jej brat, športovo založený Oskar sa spoločnými silami starajú o malý tatranský penzión. Poveril ich tým otec Vladimír Bojo, pretože ich chcel zbaviť nudného života vo veľkomeste. Keď penzión navštívi Mia, mestská slečinka, ktorú akýsi cyklista ostriekal blatom, spustí sa sled bláznivých udalostí, popri ktorých si nikto ani nevšimne, že Sandra má dnes narodeniny. (TV JOJ)

tron

Strašne zlý a nevydarený pokus o sitkom. V prvom rade by sitkom nemal mať 45 minút, ale kašľať na to, to je len technická vec. Oveľa väčší problém je v tom, že to nie je vtipné. To po prvé. Sú tam desiatky pokusov o vtip behom jednej epizódy a letmo sa pousmejete možno max. nad jedným. Po druhé, prostredie horského penziónu je biedne, vizuálne to vyzerá veľmi zle a škaredo. A po tretie, herci sú mimoriadne zle typovo obsadení. Najvtipnejší je Jožo Vajda a aj on je dosť slabý. Maštalír je absolútne mimo koncetráciu, Polnišová ma naposledy bavila v SOS pred sto rokmi, Bárta je žalostný a Hilmerová, nuž, Hilmerová je Hilmerová. K tomu hosťovanie plné predvídateľných tvárí, ktoré tomu vôbec nič nové, svieže nedávajú (Stanke, Mórová...). ()

BadoXXII

Tak najskôr - ono to má takmer hodinu? Na sitcom je to nehorázne veľa! To si nedovolili ani tie najlepšie ako Priatelia, Frasier a podobne. Muselo by to byť pekelne dobre napísané a zahraté aby to vydržalo baviť hodinu. Mna to nevydržalo baviť ani 5 minút. Zasa herci, ktorých vidno v každom jednom slovenskom filme či seriály. Unavuje ma to už a nechápem ako tie opozerané tváre vôbec môžu niekoho lákať k tv. Vyložene otravné ako Kutyil s.r.o. to však nebolo. Nezasmial som sa ale ani raz a ani nepociťujem nejaký veľký potenciál do budúcnosti na zlepšenie. Zatiaľ po prvej časti dávam 1* a uvidíme. Markízácka Zita na krku sa mi však zatial humorom pozdáva viac. ()

MM_Ramone odpad!

Je to zlé, je to zlé, je to zlé. S úrovňou slovenskej televíznej tvorby je to zlé. "Hoď svišťom" je pre túto sezónu (2011) priamym konkurentom príšerne stupidného seriálu "Zita na krku". Jedno je horšie ako druhé. Dva na rýchlo spichnuté, lacné sitkomy, ktoré nemajú absolutne žiaden šmrnc. "Zita" trápi divákov na Markíze a táto trapná zhovadilosť na TV JOJ. Mimochodom, Petra Polnišová čím je telnatejšia, tým je viac nudná, až protivná. No a Maštalír, Bárta, Čekovský... to sú mi teda za páni herci. Hrozné. Je to zlé... Je to odpad! ()

Eawy

Neviem, podla mňa je ešte skoro hodnotiť, ale určite lepšie ako tie stupídne vtipy v Profesionáloch a podobne. Hoď svišťom len začal a musí sa pomaly rozbehnúť. Uvidíme, čo bude ďalej, v prvej časti nám predstavili charaktery postáv a až teraz budú môcť s nimi narábať. Za prvý diel by som dala takých 55%. Nebolo to zlé, beriem to s rezervou. ()

klerik

Sitcom mal oveľa väčší potenciál... Občas hluché, občas trápne, ale inokedy celkom zábavné. Stále to považujem sa znesiteľnú slovenskú zábavu... Jenotlivé postavy sú dobre vymyslené, ešte popracovať na dialógoch, aby toľko nešušťali papierom... ()

MontyBrogan

"Ja len dúfam, že vás vráti tam, odkiaľ skutočne patríte." Áno, táto veta zaznela v ďalšom primitívnom seriáli, ktorý nám priniesla jedna z našich úbohých televízií. Ako to má byť kvalitné, keď scenárista nevie ani len poriadne tvoriť vety v slovenčine? Vajda je tam asi najstupídnejší, za Polnišovú sa tiež miestami musím hanbiť (a to vedela byť niekedy tak vtipná v Partičke alebo ešte predtým v SOS) a ostatných už nemám vôbec chuť komentovať. Príklad toho kam až dokážu klesnúť slovenskí herci kvôli peniazom alebo publicite. Videl som jednu časť, bežne hodnotím seriál po pozretí približne jednej série, ale toto keby som skúšal absolvovať znova, asi by u mňa nastali vážne žalúdočné problémy. Jediné pozitívum: Hilmerová je dosť sexy, keď je oblečená ako obstarožná kurva. ()

BoPo

Samotným prúserom je už obsadenie. Vôbec to medzi hercami nefunguje. Prevarené ksichty už vážne nemajú čo ponúknuť. No a scenár? No tak ten je naozaj "kvalitným" kúskom slovenskej tvorby. Dokonalý príklad toho, ako to nemá vyzerať. Jednu hviezdu dávam za nepodarené zábery na konci dielu. ()

Marek1991

Toto je vraj sitkom, ale ja som sa na tom skoro vôbec nezasmial. Námety to čerpá z aktuálneho diania, napríklad KHL v Poprade, ruský obchodníci, zlatokopka, po uvedení na Slovensku komerčne úspešnej piesne jedného slovenského rapera, či veľa iných príbehov v každom diely. Opäť je to len narýchlo spravený seriál, kedže sa robil súčasne s iným , ktorý chodí na konkurenčnej televízii. Tie už roky vysielajú vzájomne podobné programy v ten istý čas, podobné reality-show, podobné filmy, galavečery, sitkomy a často v rovnaký čas. Čo od toho čakať, keď je to narýchlo, je to amatérske, trápne a snaží sa to zaujať akurát starými známymi hercami, ktoré berú aj takúto prácu, aby sa vôbec uživili? Kvalita tu opäť nie je vysoká, graficky je to pekné a herci zachraňujú často hrozný scenár bez vtipu. Na niektorých postavách sa smiať nedokážem. Jozef Vajda tiež nepredvádza najlepšie výkony. Mám taký pocit, že takýchto poloamatérskych seriálov o ničom tu bolo a ešte bude, lebo stále je to o tom istom, stále to má rovnaké črty a "celebrity" zostavu treba vymeniť za hercov. Slovenská televízna tvorba preber sa! ()

hous.enka

Zacnu pozitivy: myslim, ze tricetiminutova stopaz je pro takovy porad adekvatni. Dal se velmi povedlo herecke obsazeni (mozna za me mluvi moje platonicka laska k Tomasi Mastalirovi), libive je i prostredi vysokohorskeho penzionku. No a ted negativa: Proc si Slovaci myslej, ze umej tocit sitcomy?? At uz jde o trapny Panelak nebo Hod svistom (Proboha - kdo vymyslel tenhle nazev??) nad jejich pojetim zustava rozum stat ... Radobyvtipnost taky jako by zustala "za dverami", ale o to vic funguji vztahy mezi herci (vztah sourozencu Obliny a Oskara, vztah otce a snoubenk) i vzajemna interakce mezi vsemi aktery. Takze zaver: Je-li neco na tomhle TV serialu zabavne, jsou to hlavne herci, kteri jsou vybirani tak, aby se libili mainstreamu. A mne :D Protoze jak Mastalir, tak Polnisova a Hilmerova jsou mladi slovensti herci, kteri pusobi sveze a pro me neokoukane. Takze zatim hodnotim mezi dvema a tremi hvezdickami a po par dilech uvidim, na jakou stranu se pripojim. PS: Tak v jedenáctém dílu se konečně Češi našli: Vojta Dyk a Jakub Prachař :D ()

SeanLSD odpad!

Ďalší hnojkársky pokus o humor. Ako inak: narýchlo zbúchaný a primitívny. A ešte trápny. Hlúpy. Blbý. Stupídny. ()

Johnny.ARN

"Kde sa všetcia?!" "Prasko, poďme preč z tých posratých Tatier." "Oblina!!" "Biznis!" A ine hlašky, pri ktorých som sa neskutočne bavil :) 5 z 5 ()

buLLiTT odpad!

Fuck this shit ... Človek sa nezasmeje ani keby chcel, je to nuda, je to bez výrazných nápadov, stále sa kopíruje "amérika" a západ. Čo z toho, že sú tam jedny z najlepších slovenských hercov? Sitcom má byť o zábave a toto je skôr o utrpení. 10% ()

standsiller odpad!

V dieli tohto seriálu zaznelo "Nechápe a vieš prečo ? Lebo to neni smiešne " asi tak by sa to dalo zhodnotiť. Na ďalšie diely sa zrejme nechystá " veľká sranda". Bol by som zvedavý ako by tento "humor" obstál pred živým publikom. Koľko razí by zaznel smiech. Asi by sme pozerali na neprirodzenú paródiu na život kdesi v hoteli so strojeným pokusom o humor. Skončilo by sa to ako fiasko. ()

JADIM

Jednoduchý seriál, ktorý však dokáže pobaviť. Celkom dobré herecké obsadenie a aj prostredie. Áno, sú tu vtipy, ktoré si o sebe myslia, že sú vtipné, ale bohužiaľ opak je pravdou, ale ako to je aj u veľa iných slovenských seriáloch, nie je to až tak zlé, ako ľudia tvrdia. 6/10 ()

dj-chrosto

Nemam rad tieto nove slovenske serialy (a vlastne ziadne slovenske ani ceske). Zo zvedavosti som si pozrel prvu cast, ale musim povedat, ze to nebolo az take zle, aby to bolo takto v ciernom na 19%. Ano, je to trapne, ale ma to aj svetle momenty, napriklad Barta tam nema chybu (ovela lepsia rola ako v stupidnom Panelaku)... ()