Rallye smrti: Peklo na zemi

Rallye smrti 3

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo / Jihoafrická republika, 2012, 101 min

• klerik

Jednotka bola béčko. Dvojka bola béčko. Trojka je béčko. Keďže mám jednotku len rád - nie som žiadny uctievač, mám rád aj pokračovania. Sú to len také bonusové materiály, ale ja som bavil aj teraz. Inferno má spád, pekné herečky a Danny Trejo si vychutná orál... Logika príbehu a konania postáv je rovnako pochybná ako minule a predminule. Vadila mi zbytočná romantika (nemyslím Treja :-)) a to, že na rozdiel od dvojky nás nečaká žiadny poriadny záver. Navyše scenárista sa na konci tvári, akoby natočil Obvyklých podozrivých, čím sa určite dotkne pár divákov :-) Najslabší diel série, ktorý občas naštve nevyužitím potenciálu ale nenudí...(18.2.2013)

• Johnny.ARN

Tak nie. Death Race stratilo úroveň. Jednotka mala ten WOW efekt, dvojku ťahal Goss a Bean ale trojka už nedokázala nakopnúť ani Goss to tentokrát už nezachránil. pre mňa rozhodne najnudnejší film série, ale ešte stále sa je načo pozerať. Štvorka musí priniesť nové Franka a dúfam, že aj nový a lepší scenár. Inak to bude veľmi zle. 2 z 5(29.3.2013)

Na dvojce se mi líbilo to provázání s jedničkou. A to že ačkoliv je to direct -to-DVD film tak se jedničce téměř vyrovná. Nyní se mi do ruky dostala již třetí část série a já jsem opět mile překvapen. Zejména závěrečná půlhodina mě dostala. Mám pocit že provázání s původním filmem je zde zase o krok lepší. A příjemně potěšila i změna prostředí. Už se nejezdí pouze na okruhu ve věznici. Nyní se podíváme do pouště. A poušť dovede být nebezpečná sama o sobě. Když k tomu přidáte ještě plno nemilosrdných jezdců tak výsledek je jasnej. Frankenstein to rozhodně nebude mít lehké. Do předních úloh se vrací kompletní osazenstvo z předchozí části a já můžu doporučit každému. Komu se líbí závody Rallye smrti.(20.1.2013)

Bouračky, střelba, naháněčky a stále dokola. Nic nového, inovativního, nic coby film trochu pozměnilo. Kromě prostředí. Hrozná kamera v akčních a divokých scénách. Závěr hodně předvídatelný. Ale na druhou stranu velice zajímavé pokračování co má spád. Sice už okoukané, ale za to šílené. Obzvlášť jsem se pousmál při pohledu na hyeny coby hlídače objektu. 75%(5.2.2013)

• Trustme

Mládeži nepřístupný film, který nejvíce ocení právě děti a pubescenti. Závody oplechovaných autíček se zbrojním arzenálem, který se aktivuje po přejetí checkpointu do hravé reality show, jehož učástníky jsou cool kriminálníci a sexy děvky... Režisér Roel Reiné trošku ubral oproti minulu na okázalých zpomalovačkách, ale přidal na blbosti a nudě. Hodinu se jezdí okolo těžebního dolu a pískovny a povykuje se kdo koho oddělá. Párkrát se něco nebo někoho zapálí (odtud podtitul Inferno) a jede se dál. Koncept Death Race je pro film jistě zajímavý, ale ne natolik, aby ho filmaři plácali stále dokola a hůř. Death Race: Inferno je zásadní a důležitý díl, stejně jako bitch navigátorky v tomhle pekelném závodu. Nejvíc jsem se stejně pobavil nad hereckým výkonem Freda "MámTenNejvyplašenějšíVýrazMeziHerci" Koehlera v roli vězeňského geeka Listse a u varování: "Soutěžící jsou odsouzené násilnice a vražedkyně. Nic, co zde vidíte nezkoušejte doma", při záběru na eliminační rozřazování navigátorek s typickými tělesnými proporcemi trestankyň (120/60/90).(17.1.2013)

• - Ve scéně, kdy bachaři vystřelí naváděnou raketu IRIS-T podruhé i potřetí, pokaždé je na odpalovacím stojanu všech 8 raket. (Ficik)

• - V první den závodu přibližně ve 44. minutě přejíždějí někteří závodníci chatrče, přičemž jedno z vozidel patří Jokerovi, který však má být v tu chvíli mrtvý a jeho vůz zničený. (Tony-Z)

• - Když jede ve třetí etapě Frankenstein (Luke Goss) bok po boku 14K (Robin Shou) přímo do cíle, střílejí svými kulomety vojáky okolo tratě. To je ale nemožné, jelikož mají zbraně nainstalované napevno a namířeny přímo před sebe. (Ficik)