Rallye smrti: Peklo na zemi

• USA Death Race: Inferno (více)
Trailer

Odsouzený vrah Carl Lucas alias Frankenstein je nejlepším řidičem v brutálním automobilovém závodě za zdmi věznice, známém také jako Rallye smrti, který vysílá Weylandova společnost přes internet. Cenou pro vítěze a jeho tým v boxech je propuštění z vězení – od tohoto cíle ho dělí jen jedno vítězství. Jenže R. H. Weyland je donucen prodat práva na „Rallye smrti“ miliardáři Nilesenovi Yorkovi. York, provozovatel soukromých věznic, chce uspořádat „Rallye smrti“ jako transkontinentální závod v jihoafrické poušti. Weyland zařídil, aby Lucas podstoupil operaci obličeje, a po zničující nehodě mu tak byl obnoven popálený obličej. Od operace však musí nosit masku, aby neohrozil příjem z vysílání. Je pokračovatelem závodníka, kterému se říká „Frankenstein“. Jeho tým, který tvoří technici Goldberg a Lists a navigátorka Katrina, netuší, že pod maskou je Lucas. Tomu stačí jediné vítězství, aby pro sebe a svůj tým získal svobodu. Jenže York vytvoří nová pravidla a o propuštění vítěze nechce nic slyšet... (TV Nova)

Trailer

darkreider

Asi nikto nečaká inteligentnú story v pozadí a tak sa dá demencia s miernym nadhľadom prežiť. Aj keď sú scény a dialógy, ktoré si punc retardácie vyslovene pýtajú. Ide hlavne o závody a tu je problém. Prvý dakar ešte baví a dokonca je aj dobre usporiadaný a natočený, žiaľ na ďalšie už nezostala sila ani nápad, tak je to len zle postrihaná kópia bez snahy. Druhú polovicu som odzýval a ani tá prvá nie je žiadne terno. Nezachránia to ani, síce luxusné, kozy navigátorky, ktorej funkciou v aute bolo len ich ukazovať svetu. ()

kingik

Připravit - pozor - vyrážííííme...Na startu jsou závodníci - trestanci se jmény K14, Razor, Psycho, Baby, Olga a další, ale hlavně s nimi jede Frankenstein. Zůstává po nich jen pach benzínu, zvířený prach, rozmlácená auta a vůle po vítězství. Drsná reality show má stále velkou sledovanost a šílený vizionářský milionář a provozovatel udělá všechno proto, aby jím nenáviděný Frankestein nevyhrál popáté. Byl by pak volný. Je škoda, že tvůrci se hned zkraje jali rozbít dobře vystavěný mýtus, či chcete-li legendu kolem postavy Frankesteina tím, že mu "opravili" zdecimovaný, se kterým skončil na konci předchozího dílu. Ačkoliv je Luke Goss poměrně charismatický herec, jeho postavě tohle vylepšení ubralo na zajímavosti, a do popředí se tak dostalo dmoucí poprsí jeho atraktivní spolujezdkyně Tanit Phoenix, které výrazně přehrávalo všechny herce ve filmu. Nezůstalo však jen u něj. V závodních sekvencích film nabral velmi zběsilé tempo, a mimo závodní terén, v tomto případě poušť, zbyl prostor pro drsné bitky obou pohlaví, přestřelky, pokusy o suché hlášky vrcholící balením do originálně dekadentního stylu. Režisér Roel Reiné žádnou z postav neobdařil výraznou zajímavostí, snad až na Dougray Scotta, ale absolutní zběsilá akčnost zahnala do kouta všechno, co by film mohlo případně pokazit. Na svět přišlo béčko se všemi svými neduhy, ale také s množstvím kladů, které převažovaly. Když už celý film zapomenete po pár hodinách či dnech, tak vystajlovaná Tanit Phoenix, řada zběsilých automobilových soubojů, vybuchujících futuristických aut a zajímavý konec, si říkají o nesmrtelnost v téhle smrtelné rallye, která možná definitivně nekončí poslední etapou. Mé hodnocení: 80% ()

Prometheus69

Až na pár skutečně neskutečných nesmyslných výbuchů becka pokračování.... Konečně film kde se nekecá a jede! Za ty prachy skutečně slušná muzika... lidi co to hodnotí podprůměrně.... by prostě měli vypnout občas mozek a nebrat to tak vážně. Jako že ty předešlé dva asi brali. Mě se to tak líbí. Je to šílené, ale neskutečně dobře to funguje na mozkové receptory nutící mozek se doprovolně restartovat a pak psát tyhle bludy... ten zbytek co to ustojí.... nebude rozhodně sklamán. Skutečně plnohodnotné pekelné zakončení.... i když z předvídatelným koncem. Dávám plný počet. Zcéna z raketou v v kuchyni, Blončina léčka+ pár neskutečně zábavných ale nebezpečných kousků které z autem normálně neuděláte.... :) Pokud se něco opravdu blíží významu slova Garmagedon... pak je to právě tenhle movie. Inferno je v tomhle případě jen slabý odvar toho co se ještě chystá.... tedy doufám. Palec dolů za okopčený sound... ale 5 hvězd si to drží i tak. Ostatně o hudbě to není, spíš pastva pro oči. Ano podmínkou je samozdřejmě vypnout mozek a nepřemýšlet o blbostech jako... že se auta sami opravují, že sami od sebe vybuchují a že jedna holka to přežila a o té jako už nic? Z toho by se člověk nejspíš musel zbláznit kdyby měl pořád takto přemýšlet. Znám rozhodně daleko horší nelogičnosti scénáře za mnohem menší písničky z neskutečně promarněným rozpočtem, triky a scénářem. DRIII rozhodně není tento případ. Pekelně dobré "B" co si na "A" nemá důvod hrát. Skvěle utracený večer, pokud se chcete bavit a né uvažovat nad existečností neexistenčnosti. Můj verdikt .... rozhodně to stojí za to. 9/10 v tomhle žándru. ()

Imrwere

Konečně jsem po dlouhé době uviděl dát Dannyho Treja ránu. Film se mi celkově líbil dost a nebýt závěrečného vysvětlení všech možných zápletek, určitě bych jej po jednom zkouknutí rozhodně nepochopil tak, jak bych měl. Ovšem nedělá mi problém se na film podívat znovu. Luke Goss opět zahrál skvěle, kdy jsem mu jeho roli naprosto ve všech směrech věřil. 80%. ()

cukorek

Dúfam, že ďalšiu časť už natáčať nebudú a keď áno, už to nechám bez povšimnutia plávať ďalej. Videl som prvé dve časti a tak som bol zvedavý čo ponúkne táto. Nemôžem si pomôcť, ale film nemá žiadny špecifický náboj a tak mi neostáva nič iné len to prirovnať k predošlým častiam. Zatiaľ čo v prvej všetko dávalo zmysel a táto automobilová show bola novinkou v ďalších ide do slova len o kopírovanie. To, že teraz krvavými incidentmi zašpinili celú kameru, obohatili výpravu a dali viac priestoru ženskej spoločnosti nestačilo na vybudovanie niečoho veľkolepého. Luke Goss je stále pre mňa nepresvedčivý hrdina a režisér Roel Reiné jednoducho nedisponuje "zbraňami dostočného kalibru", aby zvládol energetickejšie a zaujímavejšie odpáliť vojnu väžnov propagujúcu v tejto show. Nedá mi nespomenúť "zázrak tohto leta" strážcov väzenia, ktorí namiesto bojových psov mali na vodítku hyenu. 40% ()

• V první den závodu přibližně ve 44. minutě přejíždějí někteří závodníci chatrče, přičemž jedno z vozidel patří Jokerovi, který však má být v tu chvíli mrtvý a jeho vůz zničený. (Tony-Z)
  • Když jede ve třetí etapě Frankenstein (Luke Goss) bok po boku 14K (Robin Shou) přímo do cíle, střílejí svými kulomety vojáky okolo tratě. To je ale nemožné, jelikož mají zbraně nainstalované napevno a namířeny přímo před sebe. (Ficik)
  • Ve scéně, kdy bachaři vystřelí naváděnou raketu IRIS-T podruhé i potřetí, pokaždé je na odpalovacím stojanu všech 8 raket. (Ficik)