Rallye smrti: Peklo na zemi

Death Race 3 - Inferno

Rallye smrti 3

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo / Jihoafrická republika, 2012, 101 min

Nakonec příjemný překvapení.Jasně,že ani Inferno nedosahuje na jedničku,ale zato je celkem zdárný konkurent dvojce.Co film sráží ne zem jsou vesměs celkem nudné závody v poušti a kamera buď chaos jako při souboji těch kozatejch vězenkin,který byl neskutečný chaos a to jak střihem tak kamerou.Další takový mínus byly spousty záběru přes světlo,nebo taky žádná extra velká záporná postava.Inferno,ale má i pár svých plus a to auta,která jsou grandiózní nebo herce a hlavně Dannyho Treja ostatní nejsou nejhorší,ale ani nevyčnívaj klasický průměr.Měl jsem obavy jak se snímek zasadí aby navazoval na předešlé filmy no konečné rozuzlení potěšilo,protože se to celkem zdárně podařilo.Film sice občas zanudí,ale vetšinou má spád a jede a ikdyž jsem dal 4* s hodně odřenýma ušima přesto to nic nemění,že jsem se bavil. 72%(7.2.2013)

• korbitch22

Reiné kazí co může, začátek je sice fajn, ale vše končí s opuštěním Terminal Islandu....což je asi tak po 7 minutách :/ Příběh je od začátku postavený na hlavu a samotný režisér si sám zcela podkopává židli, jelikož nám divákům tvrdí, že Frankenstein zůstává pro svůj tým neznámý a ani jeho drahá kozatá Katrina neví, že pod maskou se skrývá Luke... mno a asi jako když dvoika končí Lukasovou pověstnou hláškou a Katrina se na něj mile usměje....tak jako co pane Reiné...ste idiot nebo si to myslíte o nás divácích? Když přeskočim tuhle debilitu, která mě hned na začátku nasrala, máme tu příšerně sterilní akci, kdy voplechovaný křápy jezděj po podělaný poušti, navigátorky jsou zcela zbytečné, zbraně se skoro nepoužívají, střih je zběsilý a na hovno.Když dojde na kontaktní fajty choreograf zoufale selhává, normálně lze vidět jak Goss máchá i několik desítek centimetrů před protivníkem a na to nejsem zvyklej ani u vhs céček z osmdesátejch.Frankestnein nemá v závodu žádného úhlavního protivníka a samotné závody jsou unylé a streotypní.Hlavní mamrd Dougray Scott zoufale přehrává a celkové je prostě všechno špatně, finiš vás sice trošku probere z letargie, ale zase je to úplně debilní snužka nesmyslů, oni totiž v budoucnosti neznají testy DNA bo co :) Jediná malá pozitiva jsou ty kozatý kundy a opět sympatický Luke Goss, jenže to je kurva málo.Reiné není tvůrce, který by plodil bůh ví co, ale dvojka mu docela držela pohromadě a i díky hudbě a odkazům zní vytřískal co mohl, tady je dokonce otřesná i ta hudba a vše co dělalo Death Race Death Racem je pryč .Prostě totálně zpackaný pokračování a je to o to smutnější, že karty měli tvůrci rozdané více než slušné.Jenže natočili sterilní mrdku, která snad nemůže bavit ani ty naivní zhulený puberťáky.Zklamání jak bejk.20%.(25.1.2013)

• cukorek

Dúfam, že ďalšiu časť už natáčať nebudú a keď áno, už to nechám bez povšimnutia plávať ďalej. Videl som prvé dve časti a tak som bol zvedavý čo ponúkne táto. Nemôžem si pomôcť, ale film nemá žiadny špecifický náboj a tak mi neostáva nič iné len to prirovnať k predošlým častiam. Zatiaľ čo v prvej všetko dávalo zmysel a táto automobilová show bola novinkou v ďalších ide do slova len o kopírovanie. To, že teraz krvavými incidentmi zašpinili celú kameru, obohatili výpravu a dali viac priestoru ženskej spoločnosti nestačilo na vybudovanie niečoho veľkolepého. Luke Goss je stále pre mňa nepresvedčivý hrdina a režisér Roel Reiné jednoducho nedisponuje "zbraňami dostočného kalibru", aby zvládol energetickejšie a zaujímavejšie odpáliť vojnu väžnov propagujúcu v tejto show. Nedá mi nespomenúť "zázrak tohto leta" strážcov väzenia, ktorí namiesto bojových psov mali na vodítku hyenu. 40%(10.2.2013)

• Terva

CITÁT - Na místa.....připravit.....zabít!!!!!........ Závody se, oproti původním snímkům, přesouvají mimo věznice do celého světa. Víc aut, víc muklů, víc zbraní, prostě Peklo na Zemi. CITÁT - Radujte se, dokud můžete.......... Není to špatný příběh, ale je to nejhorší díl ze série. Má i naprosto odpudivou a na palici lezoucí hudbu. CITÁT - Nikdy nevěř reklamě!!!........(9.4.2013)

Nejhorší z celé trilogie (doufejme že u toho zůstane). To že neoslní dějem bylo jasné hned (je to Death Race), ale to že ořežou to co na Death Race bylo záživné mě doslova naštvalo. Celé je to stříhané tak, aby se minimalizovalo explicitní násilí a krvavé scény (což na #1 byla ta největší švanda). Bitky jsou sestříhané tak, že je z toho nakonec guláš (střih 2x za vteřinu je fakt moc. Obecně je to střihačsky odfláknuté (na několik vteřin se objeví auto, které už je dávno zničené) a to že "Fankovi" opravili ksicht je jen berlička jak ušetřit na maskách a dovolit Luku Gossovi ukázat ksicht (ne každý herec má odvahu na to hrát celý film v masce). Alespoň že ta autíčka jezdí a a vypadá to jakž-takž dobře (kaskadéři si užili :)). Osobně jsem #3 zklamán a dvě hvězdy nedám jen proto, že mě neznechutil natolik abych se na něj nechtěl podívat znovu... p.s.: pokud vyjde něco jako "režisérská verze" která nebude mít raiting pro malé děti, umím si představit, že se na něj podívám dokonce i rád (protože bude mít punc skutečného "death race")...(21.1.2013)

• - V první den závodu přibližně ve 44. minutě přejíždějí někteří závodníci chatrče, přičemž jedno z vozidel patří Jokerovi, který však má být v tu chvíli mrtvý a jeho vůz zničený. (Tony-Z)

• - Když jede ve třetí etapě Frankenstein (Luke Goss) bok po boku 14K (Robin Shou) přímo do cíle, střílejí svými kulomety vojáky okolo tratě. To je ale nemožné, jelikož mají zbraně nainstalované napevno a namířeny přímo před sebe. (Ficik)

• - Film sa natáčal v Južnej Afrike. (Laslo)