Rallye smrti: Peklo na zemi

Death Race 3 - Inferno

Rallye smrti 3

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo / Jihoafrická republika, 2012, 101 min

Prekvapivo lepšie ako som čakal. Rozpočet je iba smiešných 6.5 mega. A na takýto malý rozpočet to ma slušný vizuál, hudbu aj obsadenie. Reiné navyše vytasil niekoľko efektných záberov. Príbeh je sračka, ale oproti Céčkovým kolegom je to ešte nadpriemer. Mne to proste prekvapivo sadlo. D. Scott je dobrý záporák, Trejo je tiež super. Goss sa tiež snaží. Taký Seagal a spol. by s mali učiť ako narábať s rozpočtom. 65%(3.2.2013)

Režisér má pevnou ruku v závodech. ty jsou hezky nasnímané a solidně sestříhané. Ale akce muž proti muži, tak tam selhává. Nepřehledné. Když si přifaříme neherce, ne nejhorší, ale ani nejlepší scénář a málo nahoty, tak se nad tři nedá dostat. Ovšem k doplnění obou předchozích dílů dochází a to je důležité.(27.5.2013)

Překvapuje mě, že i třetí díl si drží slušnou kvalitu (minimálně audiovizuálního zpracování), což je v branži akčních béček, určených rovnou na DVD, docela rarita. Ano, můžeme se bavit o průměrných hercích nebo prvoplánovému souboji sexy dívek o sedadla navigátorek. Čím ale bude Death Race vždycky bodovat, tak to je reálná akce. Žádné digihrátky, všechno to je čistá kaskadéřina a pyrotechnika. A proto je dobře, že Anderson stále zůstává u série alespoň jako scénarista a producent, ale narozdíl od Resident Evila nepotřebuje armádu trikových programátorů. Navíc sérii prospěl i přesun do pouštních exteriérů. Zkrátka zábavná akční oddychovka na úrovni některých áčkových titulů. 70% PS.: Co kdyby Klaus místo amnestie vyhlásil Death Race? :)(26.1.2013)

• Terva

CITÁT - Na místa.....připravit.....zabít!!!!!........ Závody se, oproti původním snímkům, přesouvají mimo věznice do celého světa. Víc aut, víc muklů, víc zbraní, prostě Peklo na Zemi. CITÁT - Radujte se, dokud můžete.......... Není to špatný příběh, ale je to nejhorší díl ze série. Má i naprosto odpudivou a na palici lezoucí hudbu. CITÁT - Nikdy nevěř reklamě!!!........(9.4.2013)

Bouračky, střelba, naháněčky a stále dokola. Nic nového, inovativního, nic coby film trochu pozměnilo. Kromě prostředí. Hrozná kamera v akčních a divokých scénách. Závěr hodně předvídatelný. Ale na druhou stranu velice zajímavé pokračování co má spád. Sice už okoukané, ale za to šílené. Obzvlášť jsem se pousmál při pohledu na hyeny coby hlídače objektu. 75%(5.2.2013)

• - V první den závodu přibližně ve 44. minutě přejíždějí někteří závodníci chatrče, přičemž jedno z vozidel patří Jokerovi, který však má být v tu chvíli mrtvý a jeho vůz zničený. (Tony-Z)

• - Film sa natáčal v Južnej Afrike. (Laslo)

• - Ve scéně, kdy bachaři vystřelí naváděnou raketu IRIS-T podruhé i potřetí, pokaždé je na odpalovacím stojanu všech 8 raket. (Ficik)