Rallye smrti: Peklo na zemi

Rallye smrti 3

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo / Jihoafrická republika, 2012, 101 min

• petero

Prequel DEATH RACE 2 príjemne prekvapil. INFERNO i keď prepája dvojku s jednotkou ma naopak sklamalo a to dosť. Znetvorený Luke Goss má len malý škrabanec a masku zhadzuje častejšie ako by bolo treba, preteky Nascar sa zmenili na Dakar Rally, tým pádom sú aj autá prerobené na buginy a sledovať ako sa niekto prevráti na piesočnej dune či mu nafúka piesok do ksichtu nie je zrovna dvakrát záživné. Našťastie to kompenzuje prechod cez nejaké geto a la BAD BOYS 2 a nájazdy ozbrojených civilistov. Nie je jasné ako je riešený prenos do TV i keď nejaký vrtuľník sa tam objaví. Postavy sú nesympatické, Dougraya Scotta fakt nemusím, jazdci sú trápny a i keď je tu plno sexy vezeňkýň ani jedna mi do oka tentokrát nepadla a neviem prečo má väčšina zadok ako Kim Kardashian. Napriek sklamaniu film nenudí, lacnosť z toho nekričí a keď sa nepreteká tak sa tam strhne pár krát nejaká rvačka. Inferno tak trochu zmrazilo moje obrovské očávanie na MAD MAX 4.(13.1.2013)

Dalo by se říci, že na podobné úrovni jako dvojka. Ale trochu už slabší. Příběh už byl slabší, ale přesto dost dobře promyšlený. Hlavně když už jsem si začínal myslet ke konci filmu, že je zde dost nedořešeností, tak konec mi to vše hezky vysvětlil, takže jsem rád, že zde je výborný konec ve filmu, mnohem lepší než ve dvojce. Závody smrti v pouště co se týče akce dobře natočené, už je zde jen minimum spomalovaček, což je plusem. Ale některé záběry afričanů při závodů v poušti jsou hrozné, zejména jedna hnusná scéna. Také se mi nelíbila scéna, kdy bojovaly ženy a brutálně se zabíjeli - to byl velký úlet. A hlavní dva záporáci rovněž příšerní - bez jakékoliv logiky byly. Hudba dobrá. Herecké obsazení kromě již zmíněných záporáků je velmi dobré. Krom Luka Gosse mě opět bavili Tanya van Graan, Danny Trejo - který byl opět skvělý a Fred Koehler. Ving Rhames mě zde trošku méně prostoru než ve dvojce, ale stejně pobavil. Bavilo mě sledovat pokračování osudů hrdinů, které jsem si oblíbil. Sice mě štvali některé zbytečné scény ve filmu, už bylo cítit dost využitý potenciál, ale přesto to má furt dobrou nadprůměrnou úroven. Ještě, že vylepšili a vysvětlili konec filmu. Tím mě utvrdili, abych dal s odř.ušima tu čtvrtou hvězdu. Takže celkem jsem se bavil. Hodnotím na dobrých 70% = ****(19.1.2013)

Tak, můj první "2013" film mám za sebou. Co k tomu říct. Nový káry, nový zbraně, noví herci, nové prostředí - Jižní Afrika a stará dobrá Death Race. Pouštní prostředí tomuto šílenému závodu moc sluší, avšak výbuchy a havárky bych si přece jenom v dnešní době digitálních technologií představoval trošku jinak. S touhle sérií to jde celkem z kopce, předpokládal jsem že to bude trojkou končit, ale podle konce to vypadá, že tvůrci ještě mají co nabídnout - no jak se to vezme, jestli je vůbec ještě o co stát.(15.1.2013)

Tak neskutečně tupé béčko jsem dlouhou dobu neviděl. Popravdě řečeno, nebýt v názvu Death Race, na film se ani nepodívám. Ale když už jsem viděl předchozí dva filmy, šel jsem do toho. Jak jsem už zmiňoval jde o kristalicky čisté béčko bez špetky logiky, což je ovšem vyváženo porcí rychlých aut a holek, které k sérii neodmyslitelně patří. Kouknout se na to dá, rozhodně ne ale znova. Na zabití nudy ok. 50 %(23.2.2013)

• milka

Tak do třetice už to bohužel nevyšlo. Místo zábavného tupého béčka už tu máme jenom nesmírně tupé béčko, které člověka svou blbostí už místy začíná dost iritovat. Akce je stále celkem fajn a celý to vlastně rychle uteče, ale to přenesení do pouště se dalo využít ještě mnohem lépe. Navíc Dougray Scott je evidentně tak špatnej herec, že už mu člověk nevěří ani ty béčkový záporáky. A to je hodně špatný. 50%(17.2.2013)

• - Když jede ve třetí etapě Frankenstein (Luke Goss) bok po boku 14K (Robin Shou) přímo do cíle, střílejí svými kulomety vojáky okolo tratě. To je ale nemožné, jelikož mají zbraně nainstalované napevno a namířeny přímo před sebe. (Ficik)

• - Film sa natáčal v Južnej Afrike. (Laslo)

• - V první den závodu přibližně ve 44. minutě přejíždějí někteří závodníci chatrče, přičemž jedno z vozidel patří Jokerovi, který však má být v tu chvíli mrtvý a jeho vůz zničený. (Tony-Z)